Македонија - Литванија |1/4 финале|, 67:65, ОДИМЕ ВО ПОЛУФИНАЛЕ!!!

В

Вори

Гостин
Ја гледам последнава четвртина повторно и го слушам Владо после утакмицава.Колку само можно звучи,колку само се гледа дека од срце е победата.Многу ми е убаво бе луѓе,а верувам дека и вас ви е исто.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.273
Поени од реакции
5.117
И 100 000 публика да имате џабе ви е кога не можите со МАКЕДОНСКОТО СРЦЕ !!!! :vozbud:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.221
Поени од реакции
8.072
Вчера сакав нешто да прашам ама во таа еуфорија заборавив. Нели со пласманов во полуфинале обезбедивме пласман на идното светско првенство? Јас колку што знам за СП нема квалификации туку одат првите неколку од континенталните натпреварувања.
 

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.331
Поени од реакции
3.281
Ја гледам последнава четвртина повторно и го слушам Владо после утакмицава.Колку само можно звучи,колку само се гледа дека од срце е победата.Многу ми е убаво бе луѓе,а верувам дека и вас ви е исто.
И јас гледав, и ПАК се радвав ко ненормален на тројката на Владо иако знам дека не е во живо :pos:

Инаку... гледајте коментари од Грци на интербаскет форумот:

"congratulations to FYROM. What a game!"

"Well, Lithuania deserved to lose and they did."

"FYROM has an aura like (someone said) Greece in 2004. Bravo to Fyromians!"

"congrats to FYROM. Very good squad."

"Congrats neighbors. I think that I am the only foreigner who has predicted your win. By 1 point.
(the last useless foul spoiled the perfection of my prediction)

The most interesting aspect of FYROM's game is the maturity and discipline, attributes which can be found only in much more experienced teams.
Congrats again Balcan neighbors
"

"Anyway great job by FYROM"

"Great great upset...Bravo to Skopje
The question is...-Can you win a game with 34% in 2p????

If you have enough FT + Lith turnovers, sure you can....
Way to go Skopje!
Oh & Bo Mccalebb for President!"

"congratulations to the former yugoslav republic of macedonia for this historic victory"

"congrats to FYROM...great win with great heart.....
what a disappointment for our liths friends....
whos gonna make the topic for kemzura fan club???
"


"Congrats to FYROM
Unbelievable Mccaleb

I really love the way Antic is playing in this tournament"


"Congrats to our neighbours for their well deserved triumph.
Bo showed tonight the reason why he is a true All-Euroleaguer. Incredible talent, will become unguardable if he improves his shooting touch even a bit. As for Vlado, well, simply one of the most underrated players of European basketball. A true king in the clutch."

"Congratulations to our neighbors. Very impressive! Hopefully we will meet again, if not this year, next year in the Pre/Olympics
"


"Congrats to FYROM!
I know that soccer and basketball is a different story...but somehow they reminds me the Greek soccer team @ euro2004
Go for the gold!"


ебави тоа фиром :eek:


 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.493
Поени од реакции
14.051
Вчера сакав нешто да прашам ама во таа еуфорија заборавив. Нели со пласманов во полуфинале обезбедивме пласман на идното светско првенство? Јас колку што знам за СП нема квалификации туку одат првите неколку од континенталните натпреварувања.
До наредното СП, има уште едно ЕП 2013 година, на тоа ЕП првите не знам колку репрезентации одат директно на СП 2014. А со победава над Литванија директно сме пласирани на наредното ЕП.
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Вчера сакав нешто да прашам ама во таа еуфорија заборавив. Нели со пласманов во полуфинале обезбедивме пласман на идното светско првенство? Јас колку што знам за СП нема квалификации туку одат првите неколку од континенталните натпреварувања.
Обезбедивме играње на ЕП, а квалификации за СП. Така мислам
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.221
Поени од реакции
8.072
Значи СП се игра на 4 а ЕП на две години. ОК фала на информацијата.
 
Член од
22 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
2.804
Се работи за големото знаме со сонцето од Кутлеш,пишав и предходно според мене за џабе носено,а после за знамето Стара гарда беше точно колку што зафаќавме простор ама пак имаше тегнење.Иначе имаше 4 тапани.А за тоа „шверцувањето“ секој кој внесуваше знаме,тапан или нешто сличному беше запишан бројот на пасош
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Македонска работа .... сеа ќе го дрвите со знамето до вечер да ми ги напрајте тестисиве големи ко портколали или пак цитрони ? :confused:
 
Член од
12 јуни 2011
Мислења
551
Поени од реакции
297
Се работи за големото знаме со сонцето од Кутлеш,пишав и предходно според мене за џабе носено,а после за знамето Стара гарда беше точно колку што зафаќавме простор ама пак имаше тегнење.Иначе имаше 4 тапани.А за тоа „шверцувањето“ секој кој внесуваше знаме,тапан или нешто сличному беше запишан бројот на пасош
Добро море, кој тропаше кога ја пеевте Излези Момче на крајот со целиот наш тим, кога беше празна салата ? Ритамот ептен беше лош :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom