PES 2012

  • Креатор на темата kpb
  • Време на започнување

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
пес 2012 е феноменална..... odbranata se igra so 2 kopcinja na R2 .. se postavuvas vo stav, i toa e dobro a ne samo drzenje X ....

a vie sto pisuvate protiv pes.. ste najgolem uzas..t.s sto igrate debilna igra kako FIFA za amerikanci napravena debilno glupava LESNA ednostavna ..uzas od igra e toa be

se znae... SAMO MASTERITE IGRAAT PES ...
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.701
Поени од реакции
6.627
Чекај кои копчиња ги викате R1, R2?
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
534
Поени од реакции
243
пес 2012 е феноменална..... odbranata se igra so 2 kopcinja na R2 .. se postavuvas vo stav, i toa e dobro a ne samo drzenje X ....

a vie sto pisuvate protiv pes.. ste najgolem uzas..t.s sto igrate debilna igra kako FIFA za amerikanci napravena debilno glupava LESNA ednostavna ..uzas od igra e toa be

se znae... SAMO MASTERITE IGRAAT PES ...
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
пес 2012 е феноменална..... odbranata se igra so 2 kopcinja na R2 .. se postavuvas vo stav, i toa e dobro a ne samo drzenje X ....

a vie sto pisuvate protiv pes.. ste najgolem uzas..t.s sto igrate debilna igra kako FIFA za amerikanci napravena debilno glupava LESNA ednostavna ..uzas od igra e toa be

se znae... SAMO MASTERITE IGRAAT PES ...
Играта е супер, но има мнгоу дебилни работи. Која е логирата Гатузо да дрибла? Или Гаргано? Можеби Клеверли? Барселона нема толку прецизни додавања колку што има AI-то на играва.

И мора да ја изострат сликата малце, времиња на HD и BluRay се, а они DVDrip слика ми пуштаат...:icon_lol:
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.701
Поени од реакции
6.627
И т
Играта е супер, но има мнгоу дебилни работи. Која е логирата Гатузо да дрибла? Или Гаргано? Можеби Клеверли? Барселона нема толку прецизни додавања колку што има AI-то на играва.

И мора да ја изострат сликата малце, времиња на HD и BluRay се, а они DVDrip слика ми пуштаат...:icon_lol:
И то со divx кодек место h.264 :pos:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
И т
И то со divx кодек место h.264 :pos:
Срамота.....:pos:

p.s. Сум им правел опасен едит на страната на Wikipedia(англискиот и не е толку битен), за некои работи кои мора да се променат.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Рака на срце, бар што гледам на демово, доста работи се променети (кон подобро) од 11. Играчите подобро се движат, подобра контрола. Би требало финалната верзија да биде уште подобра. Е сега исто и мојата замерка е.. гатузо, клеверли... дриблаат ко ЛУДИ :)
и BTW lamja25 очигледна е твојата НЕ објективност. Ако фифа не чинеше (стиктно зборам за фифа 11) немаше ЦЕЛ свет да пишува и да праи анкети во кои СЕКАДЕ беше победник фифа.
ПЕС добро тргна, али после 2009 наваму игрите им се КРШ. Е сега според демово 2012 гледам дека нешто ветува, ќе видиме на финалната верзија. Иначе мое мислење, пак оваа година ќе биде победник фифа.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.130
Има информации што конфигурација бара играва?
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.103
Поени од реакции
5.760
Срамота.....:pos:

p.s. Сум им правел опасен едит на страната на Wikipedia(англискиот и не е толку битен), за некои работи кои мора да се променат.
Gameplay in the first demo was catastrofic. Oponent AI could drible with any player, and if AI wanted to score a goal, it would score no matter how. Gatuso, Boateng and a lot of other players who are noobs at dribling could pass all of the Player 1 team, with almost impossible way to steal the ball. Goalkeepers were put on goals, just to fill the 11th place in each team. KONAMI must fix this, or better don't publish this game. PES 2012's gameplay is primarily a refinement of PES 2011, with fewer big changes than the previous iteration but many smaller improvements and changes in areas such as artificial intelligence, speed, animation, and physics.[7]

ЅВЕР!!!

Рака на срце, бар што гледам на демово, доста работи се променети (кон подобро) од 11. Играчите подобро се движат, подобра контрола. Би требало финалната верзија да биде уште подобра. Е сега исто и мојата замерка е.. гатузо, клеверли... дриблаат ко ЛУДИ :)
и BTW lamja25 очигледна е твојата НЕ објективност. Ако фифа не чинеше (стиктно зборам за фифа 11) немаше ЦЕЛ свет да пишува и да праи анкети во кои СЕКАДЕ беше победник фифа.
ПЕС добро тргна, али после 2009 наваму игрите им се КРШ. Е сега според демово 2012 гледам дека нешто ветува, ќе видиме на финалната верзија. Иначе мое мислење, пак оваа година ќе биде победник фифа.
Ја ко што гледам едино што ветува е дека оваа година ќе изгуби катастрофално од FIFA.
Па можеби конечно следната ќе им дојде памет.
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
211
Поени од реакции
75
Играта е супер, но има мнгоу дебилни работи. Која е логирата Гатузо да дрибла? Или Гаргано? Можеби Клеверли? Барселона нема толку прецизни додавања колку што има AI-то на играва.

И мора да ја изострат сликата малце, времиња на HD и BluRay се, а они DVDrip слика ми пуштаат...:icon_lol:
Добро, знаеме дека си научил scene releases, не мора да го тупиш во секое мислење. Графиката се средува последна, а башка тоа, ЕБЕНО ДЕМО Е, работи се компресираат и изоставаат за да не биде „OMGWTFBBQ, 3GB DEMO DOWNLOAD“.

Кој сака барем да добие мислење за тоа колку е подобра финалната верзија од ова демо за кое сите серете, нека си го слушне podcast-ов па после нека збора.
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Gameplay in the first demo was catastrofic. Oponent AI could drible with any player, and if AI wanted to score a goal, it would score no matter how. Gatuso, Boateng and a lot of other players who are noobs at dribling could pass all of the Player 1 team, with almost impossible way to steal the ball. Goalkeepers were put on goals, just to fill the 11th place in each team. KONAMI must fix this, or better don't publish this game. PES 2012's gameplay is primarily a refinement of PES 2011, with fewer big changes than the previous iteration but many smaller improvements and changes in areas such as artificial intelligence, speed, animation, and physics.[7]

ЅВЕР!!!
Напишал некој како тебе на некој друг форум и готово не бидува ништо од ПЕС2012 потврдено...:tapp::vozbud:
Ја ко што гледам едино што ветува е дека оваа година ќе изгуби катастрофално од FIFA.
Па можеби конечно следната ќе им дојде памет.
Ако е катастрофално ти си уште покатастрофален ако не ти чини играј си ФИФА и незнам што се замараш со оваа и онака не добиваш титула ако изгуби ПЕС :cenzura:
повеќе изгледа како ироничен одговор :pos:

За потсетување сеуште е DEMO а ти веќе знаеш што и како ќе биде - ЅВЕР!!!
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Абе за губење и да изгуби пак, добро ќе биде да видеме новитети во пес 2012. Ако сварно го сработиле ЕА она што го пуштаат во трејлерите, предвреме пес ја има изгубено битката. Иначе во новово демо гледам дека КОНЕЧНО го исправиле огромното чекање пред да бијаш фаул, гол кик и сл. кое страшно ме иритираше. Исто гледам дека кога топката е неутрална може на прво да се поддава, за разлика од предходно што МОРАШЕ прво да ја примиш, па после да ја поддаеш (се разбира доколку во 1% од случаите ако не ти ја земат) :D
Ќе видиме...
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.103
Поени од реакции
5.760
Напишал некој како тебе на некој друг форум и готово не бидува ништо од ПЕС2012 потврдено...:tapp::vozbud:
Хммм.. Очигледно не си ме сфатил што сакав да кажам.
Ај уште еднаш прочитај го постот што го цитирам, и иди на линков: http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Pro_Evolution_Soccer_2012&oldid=448035813
 

Kajgana Shop

На врв Bottom