Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
хахаха е мој Галијани под рака со Нино и трк во Вардар по Л.Ш. ;)
Не бидите смешни ќе си помисли некој дека вистина сте седеле пред компјутер барајќи играч низ тимовите кој е висок 1.80 и има плави очи и игра лево во средината! :) Не знам како сте очекувале да имаат одбрано толку точно некој играч во ваков трансфер рок каде може да ти се појави еден ПСЖ со понуда 3 пати појака од твојата и да ти го земе играчот од пред нос!
А не дај Боже да слуше Берлускони дека тука постојат толку паметни луѓе што знаат се поврзано со трансферите-одма ве зема да бидете на местото на Галијани и малку менаџер да си поиграте!Да створите една екипа за ЛШ..Го земате Кака,Фабрегас,Видич,некој млад сигурно знаете што ќе стане ѕвер,као Хазард или Ремзи,Џеко напред со Ибра и одиме по ЛШ..
А беее..:)Баш ќе гледам цела година и ако најдам едно мислење од вас сите кои мрчите со Мистерот Х со плави очи во кое изјавувате дека Галијани е цар за ова или она и Аквилани „добар бил бе маму му ебем“-ве наоѓам и ви го пукам носот-жими се! :)
 
P

PewDiePie

Гостин
Што сакаш да кажеш ти бе дечко,која ти е поентата на постовите не ми е јасно ? Незнаеш да се изразиш,што ? Озбилно не те сфаќам воопшто што сакаш да кажеш,какви приказни раскажуваш и што сакаш да докажеш. Ај те молам просветли ме,во кратки црти во една реченица,не километри глупости напишани.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
А беее..:)Баш ќе гледам цела година и ако најдам едно мислење од вас сите кои мрчите со Мистерот Х со плави очи во кое изјавувате дека Галијани е цар за ова или она и Аквилани „добар бил бе маму му ебем“-ве наоѓам и ви го пукам носот-жими се! :)
Најинтересно ќе биде ако ја освоиме Л.Ш... А сетете се последниот пат со каков тим ја освоивме.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Иде мистер Х што се секирате.
Можда нема плави очи и не носи 43 копачки ама ...
Шала на страна ако земеме некој топ,ако не зееме веројатно ќе успееме да одбраниме титула во Италија,за ЛШ има време :)
 
P

PewDiePie

Гостин
Баш ќе гледам цела година и ако најдам едно мислење од вас сите кои мрчите со Мистерот Х со плави очи во кое изјавувате дека Галијани е цар за ова или она и Аквилани „добар бил бе маму му ебем“-ве наоѓам и ви го пукам носот-жими се! :)
Па не гледај цела година,пишувај на темава не само преку Лето "поучни" и скромни постови да пишуваш.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Што сакаш да кажеш ти бе дечко,која ти е поентата на постовите не ми е јасно ? Незнаеш да се изразиш,што ? Озбилно не те сфаќам воопшто што сакаш да кажеш,какви приказни раскажуваш и што сакаш да докажеш. Ај те молам просветли ме,во кратки црти во една реченица,не километри глупости напишани.
Ништо,нема врска..Штом не ме разбра досега,не ни очекувам да ме разбереш.Ок е!Те заебаа со Мистер Х,сеа испичкај им се!Да ги убиеш од пцуење маму им ебем-тие тебе ќе ти ветуваат брда и долини си со еден Аквилани ќе треба да се задоволиш после!
А ова „просветли ме“:pos: Се глеа дека си поредовен форумџија од мене.Најпопуларна реплика низ форумите кога сакаш да се заебаваш со некого а?
И сигурно нема ти да ми кажеш кога да бидам активен на темава пријателе најпаметен.Јас досега сум немал проблем,обично ме разбираат,не ми се пожалиле дека неможат да ме разберат.Можда во тебе е проблемот..
 
P

PewDiePie

Гостин
Ништо,нема врска.
Не бе објасни ми,може стварно е до мене гледаш не те разбирам што сакаш да кажеш,ти си пишуваш километраски постови ама ништо не кажуваш.

А што ме заебале за Мистер Икс ? хаха оди бе пукај си у нога,лупни ја таа лејката од тастатура и прочитај се што си напишал,ваква глупост ни фан на интер не сум очекувал да пише како провокација,а не па фан на Милан сериозен.

:tapp:
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Не бе објасни ми,може стварно е до мене гледаш не те разбирам што сакаш да кажеш,ти си пишуваш километраски постови ама ништо не кажуваш.

А што ме заебале за Мистер Икс ? хаха оди бе пукај си у нога,лупни ја таа лејката од тастатура и прочитај се што си напишал,ваква глупост ни фан на интер не сум очекувал да пише како провокација,а не па фан на Милан сериозен.

:tapp:
Папапап полн со фори еј..Да си пукам у нога и да ја лупнам лејката од тастатура?:pos:Е ова го немав досега слушнато.Ти ме просветли мене!
Немам што да дебатирам со лик као тебе пријателе..
Рече дека си бесен и дека те зафркнале со тој Мистер Х и дека Галијани ветил некого,а ти го донел просечниот Аквилани..Ова ти го рече,а сеа ме прашуваш што те заебале..
 
P

PewDiePie

Гостин
Рече дека си бесен и дека те зафркнале со тој Мистер Х и дека Галијани ветил некого,а ти го донел просечниот Аквилани..Ова ти го рече,а сеа ме прашуваш што те заебале..
Не сум бесен бе среќен сум,али јас друго те прашувам што ти мелеш објасни ми,што сакаш да кажеш ? Еве ти си сфатил дека јас сум сакал јак играч да донесат они не донесле,па ај објасни ми која ти е тебе поентата ? Задоволен си со Аквилани и сакаш сите да бидат задоволни ? Пошто ако тоа ти е размислувањето можеш стварно да идеш и да си пукаш во нога. :cautious:
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Не сум бесен бе среќен сум,али јас друго те прашувам што ти мелеш објасни ми,што сакаш да кажеш ? Еве ти си сфатил дека јас сум сакал јак играч да донесат они не донесле,па ај објасни ми која ти е тебе поентата ? Задоволен си со Аквилани и сакаш сите да бидат задоволни ? Пошто ако тоа ти е размислувањето можеш стварно да идеш и да си пукаш во нога. :cautious:
Кој е јак според тебе бе пријателе? Од оние кои реално можевме да ги земеме? Ајде..
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Дај бе кој курац ви е, ако вие се жалите што треба да прават братучедкине? :)

Не продадовме никој од стандардните играчи, костурот на тимот е задржан, купени се играчи за секоја позиција плус Аквилани. Ако нешто не штима секогаш е тука јануари нашиот омилен преоден рок.

Олабавете се малце титулата е наша!
 
P

PewDiePie

Гостин
Кој е јак според тебе бе пријателе? Од оние кои реално можевме да ги земеме? Ајде..
Сакаш да кажеш дека нема играчи ? А како можеа Јувентус за една год. 22 да ги најдат ? Ливерпул ? Арсенал за еден ден после дебаклот ги собра Андре Сантос и Мертсакер,вчера. Или само за келавиот нема играчи ?

Па еве ко прво Монтоливо можеа да го земат,или и он не вреди 10 мил ?

Ко второ што се удираа во гради дека ќе донесат играч/и кога фејл-наа итоа јак ФЕЈЛ,па уште и Раиола мораше да изјави работам на големото засилување на Милан 6 месеци хахахаха

Ако ти си среќен пријателе со ваков однос тогаш доктоорот одлични апчиња ти препишал (y) ..........кажи бар што користиш. :icon_lol:
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
А ти сакаш да кажеш дека Естегарабија и Џакерини се бољи од Аквилани?Збориме за позицијата која ја ветија според тебе! Не ми кажувај за Андре Сантос и Мертерсакер..За Монтоливо читавме дека понудиле пари,ама Корвино 100 пати изјави дека нема да го дае во италијански клуб..
Рекоа дека ќе донесат и го донесоа Аквилани,а тоа дали фејлнаа тек треба да видиме.Тие само рекоа дека ќе земат играч за таа позиција.И зедоа..Стандарден репрезентативец,можда најдобар лани во Јуве.
Милан не е ни Ливерпул ни Јувентус,во тие тимови човекот играше со просеци околу себе,што очекуваш да прави чуда ? Не е исто да играш за тим што се бори за Лига Европа и да играш за шампионот
Ова твое е така?

Појачани сме за разлика од лани-тоа е факт!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom