Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
19 октомври 2010
Мислења
576
Поени од реакции
344
За да имаш тим за ЛШ треба да купиш 3-4 од по 35 милиони..Тоа е условот а?
Од толку што сте бесни со тоа што не сме потрошиле 70 милиони летово не направивте втор тим на Ливерпул и Рома.Свашта!
Најголем дел од вас тука имате Барселона комплекс!Сакате да сме како Барселона и само според неа споредувате дали сме спремни да атакуваме на ЛШ.Бидите реални,оладете ги главите малце и ќе се сетите дека за ЛШ не е секогаш составот пресуден.Милиони примери има за тоа!
Пријателе Сунѓер Боб..Да се осеќаше Ибрахимовиќ повреден и измамен од страна на Галијани немаше да изјавува дека сака во Милан да ја заврши кариерата,дека тука се чувствувал голем,битен и слично..
Хахахах а ти демек веруваш дека ќе освоиме ЛШ? Па сите овде се крстиме да поминеме четвртфинале, а не да се лизнеме 4та година по ред ко некој треторазредни и после данокот бил крив што сме останале со 3 места у ЛШ! Не се мерило парите за успех точно, ама играчите се! Што ветија, а што донесоа? Мене немаше да ми биде проблем да го донесеа Хамшик и за безпари, ама проблем ми е што не се ни потрудија да најдат барем некој достоен што ќе го носи дресот, туку само да полнат новини и спортски вести со нивните Х-ови!
А за Ибрахимовиќ во право си, се осеќа дека е голем и дека го ценат па и за тоа му ќешираат по 9милиони годишно и у денот имаат по 10изјави дека неможат да си дозволат уште еден ИБРА у МИЛАН! (јер да дечкото си ги одработи парите и него му се препишува и ова скудето), али да му беше сеедно и да му беше убаво да носи 10играчи на грб немаше да повикува преку весници Галијани да се потруди и да исполнува тоа што му ветил, а тоа е ЛШ!
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
И Галијани и Агентот на Шарави потврдиле дека ќе останел во Милан. Впрочем и смешки би било после толку пување да замине во Џенова.

Инаку мое мислење за Mister X е дека парите за него пропаднаа со казната што требаше да ја плати компанијата Fininvest. 550м евра беа голем удар за Берлускони и веројатно му ги пореметија плановите.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Хахахах а ти демек веруваш дека ќе освоиме ЛШ? Па сите овде се крстиме да поминеме четвртфинале, а не да се лизнеме 4та година по ред ко некој треторазредни и после данокот бил крив што сме останале со 3 места у ЛШ! Не се мерило парите за успех точно, ама играчите се! Што ветија, а што донесоа? Мене немаше да ми биде проблем да го донесеа Хамшик и за безпари, ама проблем ми е што не се ни потрудија да најдат барем некој достоен што ќе го носи дресот, туку само да полнат новини и спортски вести со нивните Х-ови!
А за Ибрахимовиќ во право си, се осеќа дека е голем и дека го ценат па и за тоа му ќешираат по 9милиони годишно и у денот имаат по 10изјави дека неможат да си дозволат уште еден ИБРА у МИЛАН! (јер да дечкото си ги одработи парите и него му се препишува и ова скудето), али да му беше сеедно и да му беше убаво да носи 10играчи на грб немаше да повикува преку весници Галијани да се потруди и да исполнува тоа што му ветил, а тоа е ЛШ!
Абе брат, тим за ЛШ не се прави за една година. До пред некоја сезона имавме тим достоен за во Европа ама им поминаа годините на фудбалерите (Неста, Гатузо, Амбро, Пипо, Пирло (без разлика што повеќе го немаме) ). Значи треба целосна реконструкција на тимот која неможи да се направи за едно лето. Започнаа да купуваат минатото лето, го засиливме нападот, го направивме еден од најдобрите во Европа. Ова лето зедовме уште некој играч од средината и одбраната. Нема веќе да го гледаме Анте како го работат, ќе имаме постабилен лев бек. Средината со Аквилани ќе видиме како ќе се подобри па и + сега замената за Фламини која 100% ќе ја има.
Полека, но сигурно Галијани и Берлускони градат тим за ЛШ. Си ја знаат тие работата како оди. Ете и Сити купуваа за претходната сезона, ЛЕ беше нивна ама само на хартија.
 
Член од
19 октомври 2010
Мислења
576
Поени од реакции
344
Абе брат, тим за ЛШ не се прави за една година. До пред некоја сезона имавме тим достоен за во Европа ама им поминаа годините на фудбалерите (Неста, Гатузо, Амбро, Пипо, Пирло (без разлика што повеќе го немаме) ). Значи треба целосна реконструкција на тимот која неможи да се направи за едно лето. Започнаа да купуваат минатото лето, го засиливме нападот, го направивме еден од најдобрите во Европа. Ова лето зедовме уште некој играч од средината и одбраната. Нема веќе да го гледаме Анте како го работат, ќе имаме постабилен лев бек. Средината со Аквилани ќе видиме како ќе се подобри па и + сега замената за Фламини која 100% ќе ја има.
Полека, но сигурно Галијани и Берлускони градат тим за ЛШ. Си ја знаат тие работата како оди. Ете и Сити купуваа за претходната сезона, ЛЕ беше нивна ама само на хартија.
Абе брат те сфакам, ама ја нигде нереков дека тим се гради за 1година, се ок почна, мора и од негде да почне, неможе се наеднаш, ама неможе само да се чека на фри трансфер или на некој што ни дома го нејќат. Мора и еднаш да се пушти срце, ако така се чека време да помине тогаш у Ибра има уште 2сезони па барај пак напад и така ќе си се врткаме у круг ко кучето со опафчето. Сите овде му мислиме најдобро на клубов освен ненајавените падобранци, ама и немора сите да имаме исти мислења. Негде се поклопуваме, негде не, но една е целта, а тоа е да се врати Милан таму кај што припаѓа, а тоа го најавивме со скудето и супер куп! ;)
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Абе брат те сфакам, ама ја нигде нереков дека тим се гради за 1година, се ок почна, мора и од негде да почне, неможе се наеднаш, ама неможе само да се чека на фри трансфер или на некој што ни дома го нејќат. Мора и еднаш да се пушти срце, ако така се чека време да помине тогаш у Ибра има уште 2сезони па барај пак напад и така ќе си се врткаме у круг ко кучето со опафчето. Сите овде му мислиме најдобро на клубов освен ненајавените падобранци, ама и немора сите да имаме исти мислења. Негде се поклопуваме, негде не, но една е целта, а тоа е да се врати Милан таму кај што припаѓа, а тоа го најавивме со скудето и супер куп! ;)
е јебига, таква е политиката на клубот. Не сакаат да даваат мн пари за играчи и то е то.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Хахахах а ти демек веруваш дека ќе освоиме ЛШ? Па сите овде се крстиме да поминеме четвртфинале, а не да се лизнеме 4та година по ред ко некој треторазредни и после данокот бил крив што сме останале со 3 места у ЛШ! Не се мерило парите за успех точно, ама играчите се! Што ветија, а што донесоа? Мене немаше да ми биде проблем да го донесеа Хамшик и за безпари, ама проблем ми е што не се ни потрудија да најдат барем некој достоен што ќе го носи дресот, туку само да полнат новини и спортски вести со нивните Х-ови!
А за Ибрахимовиќ во право си, се осеќа дека е голем и дека го ценат па и за тоа му ќешираат по 9милиони годишно и у денот имаат по 10изјави дека неможат да си дозволат уште еден ИБРА у МИЛАН! (јер да дечкото си ги одработи парите и него му се препишува и ова скудето), али да му беше сеедно и да му беше убаво да носи 10играчи на грб немаше да повикува преку весници Галијани да се потруди и да исполнува тоа што му ветил, а тоа е ЛШ!
Оооо па ти знаеш и дали се потрудиле?! Ти мора да си некој од внатре,од управата па знаеш кого сме “можеле“ да земеме,а кого сме зеле!
Не ветија конкретно ништо!Медиумите и самите сме криви што очекувавме играч од 40 милиони!
Ибрахимовиќ не го носеше цел тим на грб!Далеку од тоа!Свака му част за првиот дел од сезоната,ама во вториот појше би рекол дека Сидорф не однесе на грб.
Се носиш во контрадикција..Викаш не сме граделе тим,а после дека најавуваме нешто со Скудетото и Супер Купот!Милан годинава стана тоа што не беше више подолго време!Станавме достоен противник за било кого!А нареднава година не сме ослабени за никого-само сме појачани!
Според мене Челзи,Манчестер,Баерн,Арсенал,Борусија,Порто,Интер немаат ништо појак состав од нас..Реал и Барса најверојатно имаат,ама знаеме дека со нас во ЛШ се е можно.И да,верувам дека можеме да се бориме за ЛШ затоа што имаме играчишта во екипа на секоја позиција кои индивидуално можат да решат голема утакмица и имаме конкуренција во тимот,клупа која ќе остави се на терен за да избори место!
Сидорф растура во последно време само затоа што има можност да одмори,а и местото во прв тим не му е сигурно!
 
Член од
19 октомври 2010
Мислења
576
Поени од реакции
344
@nino
Да од внатре сум, да не имаш нешто против? Ако не ти кажале тебе, јас дека сум од внатре знаев и колку е висок, тежок, боја на коса, на која страна ја ќешла, очи, дали сече нокти редовно, кариес, али само името не му го спомнаа... или ко да чув нешто Х Y?
И да, контрадикторен сум само ради една работа! Навивам, го сакам овој клуб и за тоа ќе се надевам дека можеме до нешто повеќе да стигнеме оваа сезона, али свесен сум за квалитетот со кој располагаме во моментов и неидам ко тебе со глава у ѕид!
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
@nino
Да од внатре сум, да не имаш нешто против? Ако не ти кажале тебе, јас дека сум од внатре знаев и колку е висок, тежок, боја на коса, на која страна ја ќешла, очи, дали сече нокти редовно, кариес, али само името не му го спомнаа... или ко да чув нешто Х Y?
И да, контрадикторен сум само ради една работа! Навивам, го сакам овој клуб и за тоа ќе се надевам дека можеме до нешто повеќе да стигнеме оваа сезона, али свесен сум за квалитетот со кој располагаме во моментов и неидам ко тебе со глава у ѕид!
Смири се..Немам ништо против!Биди си.. Ама ова со плавиве очи и висината јас мислам беше преглупо за да се поверува..Не мислеше ваљда дека ќе дојде некој под таков опис.Се зафркаваа,беа саркастични демек опишуваат,а сакаа да кажат дека ни тие не знаат кој ќе биде.
И контрадикцијата нема врска со сакањето на клубот,не знам како ја поврза..
И ај кажи ми според тебе кој располага со подобар квалитет од нас? Збориш као да сме за никаде,а ние сме тимот кој минатата сезона ја освои Италија(појачан со солидни играчи оваа сезона) и тимот кој го мачи Реал на више 2 сезони(многу појаки оттогаш).
Јас више 3 сезони удирам со глава во ѕид и право да ти кажам засега ич не ме боли!:) Све бољи сме!
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Одо ја прифатил понудата од Лече, доколку работите се одвиваат како што треба за некој час ќе биде и официјално
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Беше неизвесен дуел помеѓу двајца индијанци



сепак појакиот брк победи :icon_lol:
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550

Kajgana Shop

На врв Bottom