Каде ова лето? - прашања и предлози за туристички дестинации

Член од
2 мај 2010
Мислења
69
Поени од реакции
2
Фала на информациите, ние одиме преку Вардар Експрес, во Сантур сме :) вие?!
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Фала на информациите, ние одиме преку Вардар Експрес, во Сантур сме :) вие?!
Ние уште немаме уплатено, ама треба деновиве да уплатиме во Флај Туризам, во хотел Сантур. :D
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
69
Поени од реакции
2
Друштво, пар? Се гледаме таму тогаш. :)
Друштво :) хаххахахха
--- надополнето: Jun 19, 2011 3:55 PM ---
а да не знаеш колку е со минибусите до „Женската плажа“ ?!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Не знам за другите дискотеки и кажувам само по тоа што имам прочитано на putovanja, а има мноогу, затоа што и јас планирав да идам летово таму, ама не верувам дека и по другите дискотеки е исто како во таа холивуд. Холивуд е пре ексонирана од страна на сите српски агенции кои нудат попуст за некаква си картичка со која ќе можеш да влегуваш секој ден мислам, па логично е да пуштаат и српска музика.
--- надополнето: Jun 19, 2011 2:38 PM ---

Не сум бил, ама ќе идам летово и се имам доста информирано за цените па еве ти отприлика некои:
1 евро отприлика за долмуси, освен за некоја подалечна дестинација. околу 5 евра за лежалка и чадор на плажа иако сегде можеш да се ценкаш и на плажите има место и за да си поставиш свои лежалка и чадор. 5 евра пат и влез во националниот парк каде што е вклучена и лежалка и чадор. Вода од литро ипол се движи од 0.2 евра до приближно евро во зависност од каде ја купуваш. На плажа е секако поскапа од некои супермаркети каде што цените биле многу ефтини. Таков супермаркет имало кај хотел Дабаклар(мислам во центар) и на крај на Лејдис плажата. Во маркетот СОК биле исто така доста ниски цените. Гиро од евро до 2ипол евра. Гозлем 2, 2ипол евра. Ќофте 2ипол евра. Симит, геврек по 0.25 евра. На Лејдис плажата нуделе ко сетови па хамбургер со помфрит, сок или пиво околу 2ипол-3 евра, пилешко со помфрит, салата и пијалок 4ипол-5 евра. Готово печено пиле 3 евра. Некои ресторани биле доста скапи, па пицеријата Ало 24 била една од најефтините каде што пица е 4ипол евра, кокоа кола 1 евро, пиво 2ипол евра.
Излетите горе-долу Ефес 30 евра, ПамукКале 30 евра, крстарење 12 евра. Сегде вклучено и ручек.
За излетите може да најдете и пониски цени преку турски агенции.
Аква Фантази 15 евра.

Уште еднаш да напишам, цениве се такви какви што јас ги дознав затоа што не сум бил досега во Кушадаси и летово ќе одам.

Иначе преку која агенција ќе одите и каде ќе бидете сместени?
Во Туција само кога порачуваш пица пази да не ти донесат од таа нивната што е ко лепче со зеленчук внатре, ми се случувале мене недоразбирања :Р
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Друштво :) хаххахахха
--- надополнето: Jun 19, 2011 3:55 PM ---
а да не знаеш колку е со минибусите до „Женската плажа“ ?!
Ти пишав погоре. 2 лири или приближно 1 евро.
--- надополнето: Jun 19, 2011 4:17 PM ---
Во Туција само кога порачуваш пица пази да не ти донесат од таа нивната што е ко лепче со зеленчук внатре, ми се случувале мене недоразбирања :Р
Пишуваше таму italian pizza, па ваљда е асална. :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Ти пишав погоре. 2 лири или приближно 1 евро.
--- надополнето: Jun 19, 2011 4:17 PM ---

Пишуваше таму italian pizza, па ваљда е асална. :)
Е тоа да, оригиналот е, добро е се опаметиле за да нема недоразбирања, тоа е пица а не нивната верзија :X3:
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Дајте кажете информации за Будва,смештаи,цени како се движи и сите потребни информации.
 
Член од
20 јуни 2011
Мислења
192
Поени од реакции
13
Дајте кажете информации за Будва,смештаи,цени како се движи и сите потребни информации.
види на некоја страница од туристичките агенции се ти пишуват тука..
--- надополнето: Jun 20, 2011 2:56 PM ---
изгледат ова лето Бугарија
--- надополнето: Jun 20, 2011 2:56 PM ---
или Албанија
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
342
Поени од реакции
63
на лефлада морето песок е или камења се:)
 

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Како се од прилика цените во Лорет? Се плаќа влез во дискотеки? Цените на храната? Има ли организирани посети до Барселона и колку кошта тоа?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom