Каде ова лето? - прашања и предлози за туристички дестинации

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Колку пари да си земам за 10дневен престој во Саранда, Албанија, почнувајќи од 20ти јули?
Глупо прашањево ама луѓе кои била лани рекоа дека со ептен смешни мали суми поминале.
Абееее?
 

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Како се од прилика цените во Лорет? Се плаќа влез во дискотеки? Цените на храната? Има ли организирани посети до Барселона и колку кошта тоа?
Anyone? :)
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Конкретно за Саранда не знам да ти кажам, но јас пред 4 г. бев во Драч и цените во глобала беа смешни. Отидовме некаде крајот на јули и плаќавме некои си 20ина (можеби се биле и 30 евра - не се сеќавам точно) во пристоен апартман со 4 легла. Цените низ продавниците и некои не толку фенси ресторани се исто доста ефтини, ние сите 10 дена јадевме по 1-2 пати на ден во едно ресторанче шо беше во близина на нашиот апартман, едноставно не се исплаќа ни за салата да извалкаш раце, а камо ли па ручеци да спремаш.

Е сега за Саранда ти реков, точно не знам, ама бидејќи на албанците тоа им е најдобро туристичко место и има доста грчко влијание во него, можно е цените да се таму малце понапомпани во споредба со Драч. Една груба пресметка би изгледала вака - Убаво апартманче од 30ина Е. од вечер, најмалку за 2ца сигурно ќе најдете, значи тоа ти се 150 Е. за смештај. Превозот ви е плус, ако одите приватно вие најубаво си знаете за колку ви се рани возилото :D .. Другото што останува е за јадење и тамошен провод. Колку ви е широка чергата, толку испружете ја. Грубо онака излегува околу 300-400 Е.

Ама пак ќе ти напоменам, мислењево ми е базирано на она што го видов во Драч, пред околу 4 години. Пак распрашај се поубаво од луѓе кои се биле конкретно во Саранда да ти објаснат подетално. Ако се поклапа есапот, настрани капа и шибај на 20ти. ;)
 
Н

'Никола'

Гостин
Лани беше една пријателка, и вика носела 300 евра, и 100 вратила дома. Значи со 200 поминала Се, пат, сместување, јадење, пиење, живот...
И не се стегале воопшто, јаделе по ресторани и се тоа. Е сега, беа со кола, а по агенцииве мислам дека околу 60 евра кошта патот, повратна. Ние ќе одиме со комбе, приватно, и ќе плаќаме 60 евра.
п.с лежалка за на плажа била 30 денари.:)
 
Член од
17 јануари 2011
Мислења
614
Поени од реакции
410
Калитеа - 10 Дена со друштво. :cool:
 
Член од
28 април 2009
Мислења
747
Поени од реакции
505
Ке може ли некое линкче од поевтини туристички агенции кои имаат аранжмани за во грција?
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.895
Поени од реакции
717
Ке може ли некое линкче од поевтини туристички агенции кои имаат аранжмани за во грција?
Другар скоро сите ефтини понуди се полни,сестра ми отиде така пред 4 дена и сите резервации пред крај беа,инаку последен пат што видов имаа Сафари www.ta-safari.com и Тера Травел www.terratravel.com.mk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Паралиа, Грчка 10 дена со друштво. Мало место со младалачки дух :)
--- надополнето: Jun 21, 2011 5:35 PM ---
Другар скоро сите ефтини понуди се полни,сестра ми отиде така пред 4 дена и сите резервации пред крај беа,инаку последен пат што видов имаа Сафари www.ta-safari.com и Тера Травел www.terratravel.com.mk
Не знам линк ама другарка најде преку Фалј Травел (Fly Travel)
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Немојте Нидри, само на другата страна од островот одете...што поблиску да сте натаму. А, ако веќе одите Нидри моторче изнајмете и возете цел остров :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom