Каде ова лето? - прашања и предлози за туристички дестинации

Член од
12 септември 2010
Мислења
26
Поени од реакции
4
Да си испазариш обавезно на пазарот, многу евтини работи можеш да најдеш.
Да одиш обавезно до Барселона, саат време ти е патот, и таму да прошеташ убаво, можеш и шопинг да направиш. Да ја видиш обавезно Фамилија Санграда, делата на Гауди, Магичната Фонтана, евентуално Ноу Камп.
Диското Холивуд мене не ми остави некој впечаток. Балканци идат таму, рокнато српско. Ипак ако идеш во Шпанија, редно е да осетиш шпанска атмосфера. Исто и на фламенко не мораш да идеш, интересно е првите 10 минути, но потоа веќе здодевно.
Vo Barcelona ideme sigurno samo me interesira koko so prevos ima li nesto organizirano za posetuvanje na znamenitosti ili sam na svoja raka pa da se utepam barajke koe kade se naoga toa me interesira i koi diskoteki da gi posetam ama da nema srpsko u njima.Inaku fala za site informacii poz.
 

iis

Mraf4i
Член од
12 септември 2007
Мислења
432
Поени од реакции
16
Фала на одговорот, јас со друштво ќе одам така да повеќе одиме за ноќниот живот :) . Имав наслушувано дека Закинтос бил стрикно за фамилијарни одмори и изостанувал во журките, во однос на Крф .. Па за тоа сакав видам конкретно мислење од некој што бил.
И на Закинтос има луд ноќен живот во Лаганас сите се фалат за тоа како поминале тамо, позз;)
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
И на Закинтос има луд ноќен живот во Лаганас сите се фалат за тоа како поминале тамо, позз;)
За таму и се решивме :D .. Тргнуваме кон крајот месецот, па кога ќе се вратам ќе споделам импресии. ;)
 
S

Stef Bachatero

Гостин
После одморов ќе идам во Франкфурт кај пријател ми од Факултет,ако има пари и се тргне како што треба на Карибите во есен.Се е опцинално,ако има пари екстра ако не работа.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
ако 2009 г крадеа и ве ограбуваа по хотелите у грчка, замислете што може да ве снајде 2011 - кога таа е во огромна криза:ROFLMAO:

ова е видео од човек кој ги доживеал кошмарите во Орнос и Миконос, за да ги предупреди туристите

 
T

Torchyrus

Гостин
Vo Barcelona ideme sigurno samo me interesira koko so prevos ima li nesto organizirano za posetuvanje na znamenitosti ili sam na svoja raka pa da se utepam barajke koe kade se naoga toa me interesira i koi diskoteki da gi posetam ama da nema srpsko u njima.Inaku fala za site informacii poz.
Hellouuuu , Шпанија ??? Српско??? дај не заебавај ...
Иначе идам сеа еден месец на Зелено море, па после 10 дена че видиме каде :)
 
Член од
28 април 2008
Мислења
294
Поени од реакции
134
Сончев Брег или Златни песоци??? ваше мислење??
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Hellouuuu , Шпанија ??? Српско??? дај не заебавај ...
Бев пред некоја недела, и баш Јелена Карлеуша ја пуштија во дискотеката Холивуд.
--- надополнето: Jun 18, 2011 3:18 PM ---
Сончев Брег или Златни песоци??? ваше мислење??
Ако ти е за журка, иди на Сончев Брег.
--- надополнето: Jun 18, 2011 3:27 PM ---
Колку пари да си земам за 10дневен престој во Саранда, Албанија, почнувајќи од 20ти јули?
Глупо прашањево ама луѓе кои била лани рекоа дека со ептен смешни мали суми поминале.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Hellouuuu , Шпанија ??? Српско??? дај не заебавај ...
Иначе идам сеа еден месец на Зелено море, па после 10 дена че видиме каде :)
Љорет де Мар е место за срби, така да вистина е тоа што го пишува Srcee, а особено за таа дискотека.
 
M

macgowan

Гостин
на Телма тетка Берта пак онади за душмански Крит
 
Член од
12 септември 2010
Мислења
26
Поени од реакции
4
Hellouuuu , Шпанија ??? Српско??? дај не заебавај ...
Иначе идам сеа еден месец на Зелено море, па после 10 дена че видиме каде :)
Prvo procitaj prethodno sto me izvestija pa posle komentiraj,i jas prvo se cudev ama stom kazuvaat deka u nekoja diskoteka rokaat srpsko ne bi sakal da odam tamu aj pozdrav
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
69
Поени од реакции
2
Има некој што бил во Кушадаси?! Цените како се движат?! Било какви препораки?! :)
 
Член од
8 декември 2010
Мислења
511
Поени од реакции
131
bora bora cenite od prilika me interesiraat ? koj bil i impresii :D
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Prvo procitaj prethodno sto me izvestija pa posle komentiraj,i jas prvo se cudev ama stom kazuvaat deka u nekoja diskoteka rokaat srpsko ne bi sakal da odam tamu aj pozdrav
Не знам за другите дискотеки и кажувам само по тоа што имам прочитано на putovanja, а има мноогу, затоа што и јас планирав да идам летово таму, ама не верувам дека и по другите дискотеки е исто како во таа холивуд. Холивуд е пре ексонирана од страна на сите српски агенции кои нудат попуст за некаква си картичка со која ќе можеш да влегуваш секој ден мислам, па логично е да пуштаат и српска музика.
--- надополнето: Jun 19, 2011 2:38 PM ---
Има некој што бил во Кушадаси?! Цените како се движат?! Било какви препораки?! :)
Не сум бил, ама ќе идам летово и се имам доста информирано за цените па еве ти отприлика некои:
1 евро отприлика за долмуси, освен за некоја подалечна дестинација. околу 5 евра за лежалка и чадор на плажа иако сегде можеш да се ценкаш и на плажите има место и за да си поставиш свои лежалка и чадор. 5 евра пат и влез во националниот парк каде што е вклучена и лежалка и чадор. Вода од литро ипол се движи од 0.2 евра до приближно евро во зависност од каде ја купуваш. На плажа е секако поскапа од некои супермаркети каде што цените биле многу ефтини. Таков супермаркет имало кај хотел Дабаклар(мислам во центар) и на крај на Лејдис плажата. Во маркетот СОК биле исто така доста ниски цените. Гиро од евро до 2ипол евра. Гозлем 2, 2ипол евра. Ќофте 2ипол евра. Симит, геврек по 0.25 евра. На Лејдис плажата нуделе ко сетови па хамбургер со помфрит, сок или пиво околу 2ипол-3 евра, пилешко со помфрит, салата и пијалок 4ипол-5 евра. Готово печено пиле 3 евра. Некои ресторани биле доста скапи, па пицеријата Ало 24 била една од најефтините каде што пица е 4ипол евра, кокоа кола 1 евро, пиво 2ипол евра.
Излетите горе-долу Ефес 30 евра, ПамукКале 30 евра, крстарење 12 евра. Сегде вклучено и ручек.
За излетите може да најдете и пониски цени преку турски агенции.
Аква Фантази 15 евра.

Уште еднаш да напишам, цениве се такви какви што јас ги дознав затоа што не сум бил досега во Кушадаси и летово ќе одам.

Иначе преку која агенција ќе одите и каде ќе бидете сместени?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom