Хорор филмови

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Тензија,адреналнин,паника,страв, лудило на тоа мислев...филмот е премногу напнат, не кажав дека ќе те исплаши ниту ништо слично него дека ќе те стресе/мрдне...едноствано целиот филм е така осмислен да неможеш ни момент мирен да седиш, цело време си во ситуација на паника..темпирана бомбa :)
За кој филм зборите ве молам?
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Кој филм би препорачале да го симнам?
[REC] i [REC]2 или Stigmata?
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
REC, првиот дел, мада и вториот е добар, Стигмата не е во иста лига со нив.
и јас му го реков тоа на фб , па ај и ти речи му можи појќе ќе ти верува.. ;) И кога ќе го изгледа првиот дел , па и вториот би требало.. Оти е продолжение на првиот..
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Вака сега. Вечер кај мене доаѓаат 10 души и ќе гледаме хорор филм, само незнаеме кој. Се согласивме сите дека несакаме со крвишта и слично, туку нешто што ме мава во психа. Може да ми кажете некој добар што ќе не усере у гаќи?:)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Вака сега. Вечер кај мене доаѓаат 10 души и ќе гледаме хорор филм, само незнаеме кој. Се согласивме сите дека несакаме со крвишта и слично, туку нешто што ме мава во психа. Може да ми кажете некој добар што ќе не усере у гаќи?:)
Има еден slow burner, се вика The House Of The Devil, спор е али има одличен build up и тензија.

Друго исто добар е The Strangers, од тој поджарн е.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.537
Поени од реакции
33.743
На психа никој нема да успее, нема интима, нема поврзаност, нема атмосфера со 10 луѓе. Пуштајте немора крв, али слешер. Каде убиецот скока изненадно и слични клишеа. Јас го иам гледано My Bloody Valentine со друштво на квалитетен проектор и одличен сараунд и филмот задоволи. Вид домашно кино у кожени фотељи. :D Јес да е глуп, али за друштво е добар. Симнете убав квалитет. И распоредете убаво звучниците. Мој предлог.

Псајсајд, не бе, кај ваков бавен и тензичен на 10 луѓе..
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
На психа никој нема да успее, нема интима, нема поврзаност, нема атмосфера со 10 луѓе. Пуштајте немора крв, али слешер. Каде убиецот скока изненадно и слични клишеа. Јас го иам гледано My Bloody Valentine со друштво на квалитетен проектор и одличен сараунд и филмот задоволи. Вид домашно кино у кожени фотељи. Јес да е глуп, али за друштво е добар. Симнете убав квалитет. И распоредете убаво звучниците. Мој предлог.

Псајсајд, не бе, кај ваков бавен и тензичен на 10 луѓе..
Па тоа побара, тоа му давам у психа да ги "мавне" мада ниту еден хорор не се гледа со 9 души до тебе :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Има еден slow burner, се вика The House Of The Devil, спор е али има одличен build up и тензија.

Друго исто добар е The Strangers, од тој поджарн е.
Готово, The Strangers ќе го гледаме или Paranormal Activity 2 :)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.537
Поени од реакции
33.743
Набавете МНОГУ алкохол..
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.626
Поени од реакции
10.340
Вака сега. Вечер кај мене доаѓаат 10 души и ќе гледаме хорор филм, само незнаеме кој. Се согласивме сите дека несакаме со крвишта и слично, туку нешто што ме мава во психа. Може да ми кажете некој добар што ќе не усере у гаќи?:)
za so drustvo najdobar ti e shaun of the dead-komedija/horor
nema da se useres u gaki ama verojatno ke ki navlaznis....od smea
drugi za so drustvo da gi gledas ti se halloween, scream, friday 13th, amytville horror, jeepers creepers i sl.
normalno ima krv, neznam sho horor bi bil bez krv
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
za so drustvo najdobar ti e shaun of the dead-komedija/horor
nema da se useres u gaki ama verojatno ke ki navlaznis....od smea
drugi za so drustvo da gi gledas ti se halloween, scream, friday 13th, amytville horror, jeepers creepers i sl.
normalno ima krv, neznam sho horor bi bil bez krv
како на пример.... Dead Silence, The Orphanage .. некој со духови изгледа сака..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom