Хорор филмови

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
И по незнам кој пат јас да ги препорачам
1
2
Вториов го гледавме на викендица кај еден другар, само ние во радиус од неколку километри, четворица бевме и испадна феноменален.
 
T

Tetro

Гостин
Дали некогаш сум го препорачал Rose Red (2002) на пример? 4 саати (и половина) :)

Ауууууу, трк одма до најблиското омилено место за набавка на филмови. Постот на Ајсбој ме потсети баш на него. Опседната куќа, полна со мистерии внатре, ќе влезат еден тим научници со парапсихолошки моќи (сите од различна област) и после почнува вториот дел. Хаха, бидејќи книгата е голема, и филмот е така направен, оти има што да се прикаже....
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.626
Поени од реакции
10.340
Дали некогаш сум го препорачал Rose Red (2002) на пример? 4 саати (и половина) :)

Ауууууу, трк одма до најблиското омилено место за набавка на филмови. Постот на Ајсбој ме потсети баш на него. Опседната куќа, полна со мистерии внатре, ќе влезат еден тим научници со парапсихолошки моќи (сите од различна област) и после почнува вториот дел. Хаха, бидејќи книгата е голема, и филмот е така направен, оти има што да се прикаже....
(y) mini serija e inache bazirana na novela na stephen king
ima uste nekolku vakvi horor/triler/misterija mini serii na primer- kingdom hospital ili the stand
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Вака сега. Вечер кај мене доаѓаат 10 души и ќе гледаме хорор филм, само незнаеме кој. Се согласивме сите дека несакаме со крвишта и слично, туку нешто што ме мава во психа. Може да ми кажете некој добар што ќе не усере у гаќи?:)
Strangers врз мене го имаше тој ефект.
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Го гледавме Strangers. Стварно добар филм. Но изгледа заради тоа што го гледав во друштво не сватив што се дешава. Читајте:
Која е Тамара, Кои беа 3-та со маски, дали умре парот?
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Го гледавме Strangers. Стварно добар филм. Но изгледа заради тоа што го гледав во друштво не сватив што се дешава. Читајте:
Која е Тамара, Кои беа 3-та со маски, дали умре парот?
За Тамара не ми текнува ама баш ништо, од парот мажот умира сигурно, за женската ваљда и она умира не е SF филмов па да преживее, а тројцата со маски беа само една луда, извртена американска фамилија од предградието.
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
За Тамара не ми текнува ама баш ништо, од парот мажот умира сигурно, за женската ваљда и она умира не е SF филмов па да преживее, а тројцата со маски беа само една луда, извртена американска фамилија од предградието.
Јас колку што сватив вака беше:
Тамара е четвртиот член на таа фамилија ментална, жената мислам дека не умира затоа што на крај на филм ќе се раздере.
ПС. Ти текнува кога на почеток на филм некој ќе заѕвони на врата без фаца и ќе рече: Тамара дома е?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Девојката преживува, јасно се гледа од моментот кога едниот со маската се враќа да ја убие но мислејќи дека таа секако ќе умре ја остава да крвари до смрт. Кога двете деца влагаат во куќата едното од нив мислејќи дека девојката е мртва, пробува да ја допре, при што таа вриснува мислејќи дека луѓето/психопатите кои ја мачеаа се вратиле. Се спрема продолжение од филмов, т.е. сиквел. затоа хероината преживува.
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Девојката преживува, јасно се гледа од моментот кога едниот со маската се враќа да ја убие но мислејќи дека таа секако ќе умре ја остава да крвари до смрт. Кога двете деца влагаат во куќата едното од нив мислејќи дека девојката е мртва, пробува да ја допре, при што таа вриснува мислејќи дека луѓето/психопатите кои ја мачеаа се вратиле. Се спрема продолжение од филмов, т.е. сиквел. затоа хероината преживува.
Добро, а кои беа тие 3-та? Некои болни или?
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Знам дека напнав, но ќе прашам... Зашто овие сакаа да го убијат парот?
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Знам дека напнав, но ќе прашам... Зашто овие сакаа да го убијат парот?
Зошто педофилот ги силува децата? Зошто пироманот сака да пали? Зошто сериските убијци убиваат??
Because they are fucking sick :)
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Некој да ми препорача некој хорор ама без многу крв.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom