Работа во странство

A

Antigona

Гостин
Ме интересира дали некој досега има аплицирано преку оваа страна http://www.posao-rabota.com


Конкретно ме интересира следнова работна понуда:
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Rabotata se odviva na platforma najdolgo 9 meseci se raboti 21 den vo mesecot po 12 casa. Smeštaj i hrana e na lux nivo, telefonski biznis pozivi se besplatni, plaken avionski prevoz do doma i nazad za vreme na slobodnite dena.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Dnevnata zarabotuvacka na platformite e 250-380 $.[/FONT]


[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif](prednost imaat rabotnici od bivša SFRJ)[/FONT]
 
Z

ziko bt

Гостин
Ме интересира дали некој досега има аплицирано преку оваа страна http://www.posao-rabota.com


Конкретно ме интересира следнова работна понуда:
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Rabotata se odviva na platforma najdolgo 9 meseci se raboti 21 den vo mesecot po 12 casa. Smeštaj i hrana e na lux nivo, telefonski biznis pozivi se besplatni, plaken avionski prevoz do doma i nazad za vreme na slobodnite dena.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Dnevnata zarabotuvacka na platformite e 250-380 $.[/FONT]


[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif](prednost imaat rabotnici od bivša SFRJ)[/FONT]
хахахах не си играјте бајрам со умот поарно ојте работете на брод отколку вака здравјето да си го остајте
 
П

Паспарту

Гостин
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Предност имаат екс ЈУГОСЛОВЕНИ бидејќи најлесно се манипулира со луѓе од ова поднебје... Ако ништо друго барем огласов да го напишеле како што треба :) Друг сомнителен момент (за мене) е меилов, па зарем до толку се "моќни" што користат yahoo? Со оглед на тоа што се појавија милион вакви агенции, посредници, стројници и што ли уште не, човек нема да и верува ниту на некоја агенција која нема задни намери. Сигурно бараат однапред да се платат 300-400-500 евра така? :)
[/FONT]
 
T

Tetro

Гостин
Еден пријател пред 2-3 години сакаше да аплицира, ама се пишмани.
Чудно како уште постојат. :nesum:

DA MOŽETE DA APLICIRATE ZA OVIJE RABOTI PROCEDURATA E MNOGU LESNA I ŠTO E MNOGU VAŽNO MNOGU E EFTINA!

Potrebno je da vi gi pratime aplikaciite, katalozite na vašata adresa za da dobiete rabota.

Da gi dobiete dokumentite potrebno e da na žiro smetkata vo Procredit banka vo Makedonija uplatite 420 denara.

Na dole prikažanijot nacin popolneteja uplatnicata:

Ako ste od Makedonija uplatata ja vršite na žiro smetka vo Procredit banka vo vašeto mesto, a dokluku ja nema Procredit banka vo vašeto mesto treba da navedete vo nekoja od bankite ili pošta deka sredstvata gi prefarluvate na smetka vo Procredit banka AD Skopje.



Po uplatata obavezno puštete SMS poraka na slednijot broj na telefon +381 64 4570639 so tocno ime i prezime na uplatitelot so tocna adresa, poštanski broj na grad kako i za koja rabota ste uplatile pari (dovolno je da napišete npr. Nafta ili Grcka ili bejbisiting ili rabota od doma).

Vo kolku imate dodatni prašanja obratete ni se na našijot e-mail:
Код:
posao_rabota@yahoo.com
 

The_Freelancer

Хиперактивен интелект
Член од
7 октомври 2008
Мислења
438
Поени од реакции
16
Ме интересира дали некој досега има аплицирано преку оваа страна http://www.posao-rabota.com


Конкретно ме интересира следнова работна понуда:
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Rabotata se odviva na platforma najdolgo 9 meseci se raboti 21 den vo mesecot po 12 casa. Smeštaj i hrana e na lux nivo, telefonski biznis pozivi se besplatni, plaken avionski prevoz do doma i nazad za vreme na slobodnite dena.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Dnevnata zarabotuvacka na platformite e 250-380 $.[/FONT]


[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif](prednost imaat rabotnici od bivša SFRJ)[/FONT]
jas kontaktirav pred 2 godini so ovoj sajt i mi rekoa deka prvo ke treba da se investira debelo, okolu 1500-2500 evra vo trening vo Belgrad + sam si ja plakjas avionskata karta do destinacijata. Treningot vo Belgrad bil skoro od militaristicki karakter i vklucuval skok od golema visocina od helikopter vo voda i nekakov opstanok vo hangar vo koj gorat gumi. Isto taka mi rekoa deka pomalku od 10% od prijavenite se kvalifikuvaat. Na kraj samo mi preporacaa deka ne vredi da se nafatam na takvo nesto na moite godini (togas 21), i deka poarno ke mi bide da se vrabotam kako kelner, em so toa ke sum bil opkruzen so devojki. Moeto iskustvo e toa...
 
Член од
25 октомври 2010
Мислења
735
Поени од реакции
704
Пред неколку години јас и еден другар аплициравме за работа на платформа,...не ми текнува која беше агенцијата, но се секавам работата беше за во Норвешка...
Се пријавивме и добивме одговор дека за да ни средат документи мора да уплатиме прва рата 150е а втора рата 400е ,и дека треба да ги испратиме не на жиро сметка туку како чек на адреса, се распрашавме по нашиве банкии и ни рекоа дека може но работата е сомнителна ,пошто без жиро сметка не добро да се исплаќат пари на адреса. Потоа за да провериме им пишавме емаил и рековме ..ние немаме толку пари да ви уплатиме однапред средете вие за нас а кога ке дојдеме ке изработиме и ке ни одбиете од плата, и претпоставувате нивниот одговор беше негативен... Така да распрашај се прво од некој кој е бил за посигурно и сам ке се увериш . Зашто има безброј агенции кој барат жртви да им ги соберат парите.
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
716
јас не верувам во вакви работи... 380 долари дневница? абе ај не забавај :pos2:
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Леле луѓе не се лажете со вакви бизниси, ич не си го губете времето со вакви „фирми“...
 
Z

ziko bt

Гостин
јас не верувам во вакви работи... 380 долари дневница? абе ај не забавај :pos2:
да не те чуди дека толку дебело се плака на платформа,ама работата е да не речам смрт од то шо имам наслушнато,за то ако ви е мил животот понастрана од вакви работи :)
 
Член од
26 август 2010
Мислења
23
Поени од реакции
0
premnogu somnitelno
koga kontaktirav so niv preku mail, im rekov deka sakam da apliciram za rabota vo drzavi kako sto se kipar, grcija, i ne mi teknuva drugi kaj sto plakam mnogu malku za apliciranje
na sekoj moj mail tie mi odgovaraa negativno
koga rekov za platforma mi odgovorija deka mozam da pominam samo sto treba da uplatam ne mi teknuva kolkavi sumi i pritoa ke sum ima trening vo nekoja skandinavska drza a ne mi rekoa belgrad....... togas sfativ deka e neseriozno
a isto taka im rekov da dojdam i da se sretnam so niv
a tie mi rekoa deka bile premnogu zafateni so treninzi na nivni klienti i bile vo skandinavija nekade, pojma nemam koja drzava bese

ova e cista izmama
znam stotici luge koi kontaktirale so niv i nikoj nema otideno nitu aplicirano
:):):)
 

fenomen

Сезнајко
Член од
17 јули 2008
Мислења
387
Поени од реакции
51
Дали некој знае дали можи со туристичка виза, односно само со биометриски пасош да отиде човек од Македонија во Германија и да најде работа. Знам дека за грција не е проблем да се влезе со биометрискиот пасош и да се најде работа на црно. Но за Германија ако има некој со искуство нека постира тука.
Благодарам!
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Дали некој знае дали можи со туристичка виза, односно само со биометриски пасош да отиде човек од Македонија во Германија и да најде работа. Знам дека за грција не е проблем да се влезе со биометрискиот пасош и да се најде работа на црно. Но за Германија ако има некој со искуство нека постира тука.
Благодарам!
Ризик што не се исплати ,барем не во Германија.Барај во друга држава ,мој совет.
 

fenomen

Сезнајко
Член од
17 јули 2008
Мислења
387
Поени од реакции
51
Ризик што не се исплати ,барем не во Германија.Барај во друга држава ,мој совет.
Ок. Ама ако има човек некоја родбина таму можи да се крија или нема шанси.:toe:
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Ок. Ама ако има човек некоја родбина таму можи да се крија или нема шанси.:toe:
Можеш ,само да ти кажам дека во Германија има многу јаки контроли и многу полицајци во цивил ангажирани специјално за тоа,казните се големи и за тој што ти дава работа а за тебе ке биде во најмала рака забрана за влез во ЕУ за подолго време .Затоа ти кажав Германија не.Овде до пред некоја година беше убаво за работа на црно ,смешно беше и тоа што полиција не можеше ништо да ти прави затоа што законски немаше ингеренции.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom