Напојувања

Елф

of Northern Mirkwood
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.373
Поени од реакции
148
^ Генерално фортронот e добар избор ... зависи кои модели и што има на лагер кај нас ...
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Милојко, Fortron се закон напајања, ама проблемот е во тоа што речиси никаде не ги гледам. Единствени места кај што сум видел Fortron се Сет (слаб избор на модели, имаат 1-2 модела на flexATX и 1 модел од Zen серијата) и RHS кои што имаат доста голем избор. Секако вториве не им се достапни на обичните смртници бидејќи се дистрибутери. Каде се Fortron во Македонија? Да не има некои тајни продавници за нив?
 

JimmyHoFFa

NAVIGATOR
Член од
8 септември 2010
Мислења
1.196
Поени од реакции
482
Милојко, Fortron се закон напајања, ама проблемот е во тоа што речиси никаде не ги гледам. Единствени места кај што сум видел Fortron се Сет (слаб избор на модели, имаат 1-2 модела на flexATX и 1 модел од Zen серијата) и RHS кои што имаат доста голем избор. Секако вториве не им се достапни на обичните смртници бидејќи се дистрибутери. Каде се Fortron во Македонија? Да не има некои тајни продавници за нив?
nema samo vo set gi ima i toa tie napojuvanja sto gi nabroja nema na drugo mesto
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
Така си се самите подредени по хронолошки редослед.
знам бе пријателе ама прашањето ми беше да биде едитиран 1 от пост од модератор и тој одличен 44 ти пост да биде вметнат во првиот пост а не во 44 от како што си е сега, па да се скапи чоек од барање а баш има добри информации

значи тој текст од мастер да е на 1 страна и во прв пост - нека си седи и во 44 от и обавезно во 1 от ако треба

ако се разбираме.....

:salut:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
знам бе пријателе ама прашањето ми беше да биде едитиран 1 от пост од модератор и тој одличен 44 ти пост да биде вметнат во првиот пост а не во 44 от како што си е сега, па да се скапи чоек од барање а баш има добри информации

значи тој текст од мастер да е на 1 страна и во прв пост - нека си седи и во 44 от и обавезно во 1 от ако треба

ако се разбираме.....

:salut:
Ете нешто од нешто :)
 
Член од
27 март 2010
Мислења
249
Поени од реакции
15
aj malce pomos vo dilema sum za psu veke poracav vo ddcom asus gts 450 a silent pro 600w go nemaat na lager pa imam izbor megu silent pro 500w (4900den) i 700w (6850den)
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
5.915
aj malce pomos vo dilema sum za psu veke poracav vo ddcom asus gts 450 a silent pro 600w go nemaat na lager pa imam izbor megu silent pro 500w (4900den) i 700w (6850den)
Дури и да има 600 W не ти е потребно. 500 и повеќе од добро ќе си ја врши работата. Знам, пошто и јас го имам истото, и имам компјутер со оверклокуван процесор, графичка, меморија. Никакви проблеми сум немал до сега.
 
Член од
27 март 2010
Мислења
249
Поени од реакции
15
haha aman be ke me zbunite uste tolku primer vo idnina zemam cpu 95w i gpu 160w kw moze li oc da se pravi
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
5.915
haha aman be ke me zbunite uste tolku primer vo idnina zemam cpu 95w i gpu 160w kw moze li oc da se pravi
Освен ако не планираш да правиш SLI комбинација 500W ќе ти биде доволно за оверклок на сите компоненти. Ако понатаму планираш да купиш уште една графичка - е тогаш веќе ќе ти треба 700W напојување.
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
306
Поени од реакции
11
Па ако не ти се планира за во иднина или си финансиски ограничен во ментов иди на 500ката, ќе ти биде повеќе од доволно.
Ама ако сакаш да ти поседи барем уште една генерација псу-то(може и повеќе, никад не се знае) би ти препорачал да идеш на 700.
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
Па ако не ти се планира за во иднина или си финансиски ограничен во ментов иди на 500ката, ќе ти биде повеќе од доволно.
Ама ако сакаш да ти поседи барем уште една генерација псу-то(може и повеќе, никад не се знае) би ти препорачал да идеш на 700.
и јас би играл така кога би давал 4900 ќе дадам + 2000 ако треба за + 200 в
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.824
Поени од реакции
2.914
се изначитав за напојување ова она вака така морееее летово ќе одам во грција на гости и таман ќе поминам да купам вакво напојување ем подобро е од CM Silent pro и ем малку поефтино и ем ќе шетам низ солун ај доста више


и немојте да ми кажете да купам corsair во грција ептен е скап изгор така ми кажа брадучет ми што живее во солун поарно да земам XFX Pro ама на 650w толку имам џепарлакот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom