Фан Клуб: Јувентус

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
Не сум сигурен многу околу овој Нејмар.Обично многу ги фалат на почеток па после никаде ги нема.Да не излезе после Робињо материјал...
И кога беше Секо спортски директор на Јуве,Неимар се поврзуваше со Јувентус,но неговата сума тогаш се шпекулираше дека е околу 35 милиони,што реално е огромна сума посебно за играч кој не се има докажано во некоја посилна лига.

Со смената на медицинскиот персонал во Јуве дојдоа и резултатите.Од Јуни до Октомври во тимот има само 8 повреди,за разлика од истиот период минатата сезона кога имаше 22,а пред минатата сезона дури 29 повреди во истиот период,а тоа се должи на работата на Роберто Де Белис.Де Белис вовел и нова техника за рехабилитација од повредите,со која техника играчите побрзо се опоравувале во однос на минатото. линк
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
Ееееееееее го оправи Јуве Красиќ. Му се дивам сеа коа го гледам, а порано кога го гледав за Српска репрезентација ме фаќаше серка. :jaj:
 
F

FuckYouAll

Гостин
Aбе овај Нејмар е премногу скап, млад е ама се нема докажано во појака лига. Робињо во Англија врска немаше, се врати во Бразил и парче напрај, дојде во Италија и тапа е. :)

А Нејмар на Фифа 11 боза е. :pos:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
Бепе Марота и Павел Недвед веројатно е дека ќе бидат нови 2 члена на Бордот на Директори на Јувентус.линк

Џузепе Роси,пред некој ден изјави дека уживал кога го издриблал на тренинг големиот Киелини:

I am happy for the nutmeg I did on the great Chiellini a couple of days ago!
„Јас сум среќен со дриблингот што го направив над големиот Киелини,неколку дена претходно“

На што Киелини одговори:

I can assure you that Giuseppe Rossi never nutmegged me, otherwise he wouldn't be able to walk anymore.
„Можам да ве уверам дека Џузепе Роси никогаш не ме издрибла,во спротивно тој немаше да може да оди повеќе“ линк
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Aбе овај Нејмар е премногу скап, млад е ама се нема докажано во појака лига. Робињо во Англија врска немаше, се врати во Бразил и парче напрај, дојде во Италија и тапа е. :)

А Нејмар на Фифа 11 боза е. :pos:
Aбе излезе Фифа 11 ?? Брееј не сум знаел ... А да не знае некој Менаџер 2011 да не излезе ?
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Бепе Марота и Павел Недвед веројатно е дека ќе бидат нови 2 члена на Бордот на Директори на Јувентус.линк

Џузепе Роси,пред некој ден изјави дека уживал кога го издриблал на тренинг големиот Киелини:

„Јас сум среќен со дриблингот што го направив над големиот Киелини,неколку дена претходно“

На што Киелини одговори:

„Можам да ве уверам дека Џузепе Роси никогаш не ме издрибла,во спротивно тој немаше да може да оди повеќе“ линк
И да го издриблал, сигурно дека на тренинг Киело е со некои 90% помалку груб од она шо е натерен сигурно несакал да го повреди. Btw.Шо му е на Роси сам ако не се изрекламира кој друг само кокетира те со Јуве те со Милан.
 
P

PewDiePie

Гостин
Стварно луѓе,не е соодветно место ама кога веќе спомна сладоледџијава,излезе новата Менаџер ???

--- надополнето ---

И да го издриблал, сигурно дека на тренинг Киело е со некои 90% помалку груб од она шо е натерен сигурно несакал да го повреди. Btw.Шо му е на Роси сам ако не се изрекламира кој друг само кокетира те со Јуве те со Милан.
Не бе друже ни тој го сака Милан,ни Милан го сака него,а дека беше поврзуван со Јуве имам читано. :)

--- надополнето ---

 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Но проблемо, само јас зборам за Футбал Менаџер да не дојде до забуна :)
Да да јас таа си ја играм најдобра е .. Од 2006 па навака секоја година си го земам новото издание ...
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.247
Поени од реакции
16.699
Да да јас таа си ја играм најдобра е .. Од 2006 па навака секоја година си го земам новото издание ...
Jas godini igram :)) i na internet igram so pomosh na hamachi :)))) mrezno :) so drugaricnja odamna ja igram :) od sunday footballer reputacija i serija C2 tim se do liga sampioni :D
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
После Нова Година,Дел Пиеро ќе започне преговори со Јувентус за продолжување на договорот. линк
 

Kajgana Shop

На врв Bottom