Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.
V

Viktor g

Гостин
Значи колку се филма Виктор готово ѕвезда сум а сите други само може вода да ми носите многу ми е одбивен со такво однесување или како што би рекле битолчани пренајодбивен ми беше:pos2:. Инаку Мики е супер , а штета е што вокал како неги или Иван нема да победи туку ќе победи оној битолчанецон
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.141
Поени од реакции
5.894
Ајде сеа еден коментар за кандидативе...

Се' на се' - солидна вечер. Иако не сум фан на рок музика - не беше лошо. Убедливо најдобар Виктор, убедливо најслаба Јана.

1. Мики - Настинкава маме му ебала. Не личеше на себе вечер. Најслаб перфоманс од сите гали до сега. Ај на баладата и така и така, ама на брзиве? Кај ја пееше една од најглупите песни што постојат (мое лично мислење), па уште и ја испеа ко да имаше запек.

2. Иван - Профи бачко, профи. 2те песни ги испеа фантастично. Ѕвер е типов.

3. Јана - Јано мори, Јано леле - не си за во идолов - иди си дома. Пее System of a Down на балада, ја испеа очајно, а на втората песна исфалшира до небо и назад. А башка и фризурата и беше ужасна... Се' на се' - ОЧАЈ!

4. Виктор - Перфекција. Повторно. Не знам зошто Игор толку го поти со непотребни коментари, ама сите знаеме дека не е во право. Ептен се бламира со неговите критики. Би се согласил со Тони дека на брзата песна можеше да му биде уште малку поенергичен, ама тоа е.

5. Дејан - Погрешен избор и на 2те песни. Ај првата ја испеа убаво, иако немаше ништо посебно за пеење, ама втората тотално ја утна. Рефренот го пееше ко да го фатиле за муда. Можеше многу подобро оваа вечер. Ако испадне - сам си е крив.


Друга работа, ја отупеа цела емисија со рекламирање. Па добро бе, јас како гледач сум должен да гледам кај се шетале идоливе или да ги слушам како пеат? Па стварно нема смисла ова. Песните ги скратиле на 2 минути само за да можат да прикажуваат "неоткриени" места во државава. Тешка патетика :tapp:

Исто така, Игор последниве неколку гали само го потврдува фактот дека треба да си замине од Идолов, затоа што ПРЕТЕРА. Изгледа ко сите животни комплекси да си ги лечи во идолов преку кандидатите. Срамота.
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.654
Поени од реакции
3.565
И пак замараат со фотографии и прилози...и пак сите се очајни....и пак сите се прават големи ѕвезди..и пак....и пак...
Само за Иван немам ништо лошо да кажам.Бегај што побргу од Идол, ова не е за тебе.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.541
Поени од реакции
14.674
Ајде сеа еден коментар за кандидативе...

Се' на се' - солидна вечер. Иако не сум фан на рок музика - не беше лошо. Убедливо најдобар Виктор, убедливо најслаба Јана.

1. Мики - Настинкава маме му ебала. Не личеше на себе вечер. Најслаб перфоманс од сите гали до сега. Ај на баладата и така и така, ама на брзиве? Кај ја пееше една од најглупите песни што постојат (мое лично мислење), па уште и ја испеа ко да имаше запек.

2. Иван - Профи бачко, профи. 2те песни ги испеа фантастично. Ѕвер е типов.

3. Јана - Јано мори, Јано леле - не си за во идолов - иди си дома. Пее System of a Down на балада, ја испеа очајно, а на втората песна исфалшира до небо и назад. А башка и фризурата и беше ужасна... Се' на се' - ОЧАЈ!

4. Виктор - Перфекција. Повторно. Не знам зошто Игор толку го поти со непотребни коментари, ама сите знаеме дека не е во право. Ептен се бламира со неговите критики. Би се согласил со Тони дека на брзата песна можеше да му биде уште малку поенергичен, ама тоа е.

5. Дејан - Погрешен избор и на 2те песни. Ај првата ја испеа убаво, иако немаше ништо посебно за пеење, ама втората тотално ја утна. Рефренот го пееше ко да го фатиле за муда. Можеше многу подобро оваа вечер. Ако испадне - сам си е крив.


Друга работа, ја отупеа цела емисија со рекламирање. Па добро бе, јас како гледач сум должен да гледам кај се шетале идоливе или да ги слушам како пеат? Па стварно нема смисла ова. Песните ги скратиле на 2 минути само за да можат да прикажуваат "неоткриени" места во државава. Тешка патетика :tapp:

Исто така, Игор последниве неколку гали само го потврдува фактот дека треба да си замине од Идолов, затоа што ПРЕТЕРА. Изгледа ко сите животни комплекси да си ги лечи во идолов преку кандидатите. Срамота.
од тебе неочекував олку да му гушкаш јајца на некој искрено, како можи да речиш перфекција кога не ни блиску до тоа, виктор е ок онака, ама рок песни не му лежат, зборувам за песната од линкин парк
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
И уште реклами на спонзорите...шетањето на идоливе, аман веќе, ми ги потекоја ташаците.
Игор веќе стварно ја претера а и Тони со критиките за Виктор, го отепаа детето.
Тони вечерва ко некој ѓуптин ми е, стварно, а Игор ко некое педерче е облечен, катастрофа е вечерва. Калиопи, како и секогаш на ниво. Не знам шо друго да кажам освен нека се огледаат малку на "Ја сам идол" емисиите во Босна во продукција на ОБН, е тоа е организација и пеење, шоу, а не дудлање ко овде!
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.141
Поени од реакции
5.894
Опааа. Стварно почнале да им прават песни на 7те што не влегоа :)
Не беше лоша песнава на Анита, ама малку ми звучеше на "Доста" од Елена Ристеска. А башка и тоа кога и прескокна цедето - лош момент :icon_conf

од тебе неочекував олку да му гушкаш јајца на некој искрено, како можи да речиш перфекција кога не ни блиску до тоа, виктор е ок онака, ама рок песни не му лежат, зборувам за песната од линкин парк
На никој не гушкам јајца. Иако Виктор ми е фаворит, сепак се трудам да бидам објективен кон сите. Не сум фан на музикава, и ја неам слушано "Numb" многу-многу, ама мене ми се свиѓеше како ја испеа.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.141
Поени од реакции
5.894
Чим Дејан иде понатаму најверојатно Јана ќе испадне. Е сеа Мики ако е толку баксуз... :nesum:
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Мики оди понатаму .... изгледа Јана ќе отпадне. :toe:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Мислам дека и јас ќе почнам да плачам сеа...
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Овие во публика се сериозно гадно, многу болни......
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
Добро е што Виктор остана оти сите тринаесетгодишни девојчиња во салата ќе извршеа самоотепанство.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Наредна гала Виктор отпаѓа и конечно ќе можем да го гледам на раат идолов :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom