Football Manager 2011

Член од
22 април 2010
Мислења
16
Поени од реакции
0
Football Manager 2011 Sortitoutsi Facepack and Logopacks

Преку 70 000 фаци на играчи, тренери, менаџери, скаути, како и логоа и амблеми на сите тимови.

Еве ви торент. Мислам дека за вакви работи е дозволено поставување на торент и останати линкови за превземање.
И каде треба да ги ставам?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.553
Поени од реакции
14.317
И каде треба да ги ставам?
Еве ги инструкциите што ги има на замунда, на бугарски е само, ама ваљда ќе разбереш.

## Инсталација :

1. Изтеглјате си цјалата игра и ја инсталирате!

2. Влезте в папката си C:\Documents and Settings\(Your user name)\My Documents\Sports Interactive\Football Manager 2011

3. Там с'здавате папка с име "graphics" ако нјамате такава и разархивирате фејспака от торента на име "faces" там! Папката с логотата "fm-base.co.uk logopack" от торента нјама нужда да б'де разархивирана, а просто ја поставјате в папката "graphics". Фајловете "SimpleGloss '11" от торента, които с'што с'д'ржат логота се разархивират в папка "graphics".

4. Пуснете играта и влезте в Preferences> Display & Sound>

5. Направете всичко както е показано на картинката.



6. Кликвате на "Confirm". Готово.
 
M

marko 1996

Гостин
Може има претходно , ама ја да прашам излезена е македонска лига?:)
 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
885
Поени од реакции
408
значи вака јас ја инсталирав проклетава игра ама нејке да се уклучи што да правам дали треба да данлодирам нешто?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.553
Поени од реакции
14.317
значи вака јас ја инсталирав проклетава игра ама нејке да се уклучи што да правам дали треба да данлодирам нешто?
Ваљда ти бара да го маунтниш цедето.

Симни го пачов (11.1.1)
http://www.footballmanager.com/index.php?p=patches

Откога ќе го симниш, инсталирај го, и потоа стави го краков.

Ако не успее и ова, пиши поточно кој проблем ти се јавува.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927

Страшно :)


Ич нејќам кога ќе го земам Џеко free:icon_lol:
А Дефур е земен бизнис да се направи во Јануари.Ќе се најде некој да го купи за 10м:))
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Еве ги инструкциите што ги има на замунда, на бугарски е само, ама ваљда ќе разбереш.

## Инсталација :

1. Изтеглјате си цјалата игра и ја инсталирате!

2. Влезте в папката си C:\Documents and Settings\(Your user name)\My Documents\Sports Interactive\Football Manager 2011

3. Там с'здавате папка с име "graphics" ако нјамате такава и разархивирате фејспака от торента на име "faces" там! Папката с логотата "fm-base.co.uk logopack" от торента нјама нужда да б'де разархивирана, а просто ја поставјате в папката "graphics". Фајловете "SimpleGloss '11" от торента, които с'што с'д'ржат логота се разархивират в папка "graphics".

4. Пуснете играта и влезте в Preferences> Display & Sound>

5. Направете всичко както е показано на картинката.



6. Кликвате на "Confirm". Готово.
Кога ќе му правам екстракт после некое време ми излегува corrupted file i error и не може да продолжи.Чаре ?
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Дајте бе линк од Reloaded не бидете педери :)
 
M

marko 1996

Гостин
Со ова Shortlists не го сваќам све ставам кај шо треба у C:\Documents and Settings\Goliath\My Documents\Sports Interactive\Football Manager 2011\shortlists и коа ке ја пуштам играта кај можам да ги најдам? Све пребарав неможам да најдам.
Едит:Се снајдов:)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.767
Поени од реакции
44.131
Кога одам на New Game, зашто ми дава избор за 11.1.0 database-от, а имам инсталирано и 11.1.1 пач а и кракот го имам ставено ...

--- надополнето ---

Oк, ова било работата
There are no database changes in the patch so there is no new database! 11.1.0 is the most up to date database.
Дека ја терав играта од старт со 1 сејв, па незнаев дека немало нов датабејз ...
 
M

marko 1996

Гостин
Што е ова со Work Permit од 8 различни играчи , 8 не ми добија дозвола , иначе со тимов ке праев пичвајз , а вака глупо ми е неможам играч под 25 години да најдам , сите асални не им дава Work Permit , чаре нешто има или слабо?
 
Член од
22 ноември 2010
Мислења
384
Поени од реакции
11
многу се повредуваат мамата вака :mad:
па и картони се добиваат многу

на пачот кои беа баговите?
инаку мислам дека не е лоша и руската верзија неа ја играм
 

Kajgana Shop

На врв Bottom