Football Manager 2011

Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.639
Поени од реакции
1.240
Абе не хумано , си ги потурил хаххаах

Ме интересира дали некој стој добро со прање на логоа и такви ствари . Ако може некој да ми објасмо што како се праи , сакам да пробам сам да си напраам .
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.868
Ако може некој по пп да ми прати македонска лига. И зошто не можам да почнам со Македонија?
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
дали некој можеби има проблем како мојот.кога го гледам натпреварот во 3д...многу сецка..го ставив и хнајслабо и пак истото се случува
 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
885
Поени од реакции
408
ја купив играва од пазар не можам ни да ја инсталирам ми пишува дефаулт фајл нат опен мислам дека фали крак што мислите вие?
и ако може да ми дадете web сајт да ја извадам од интернет
 

Велко камионџијана

Кенгur Lavoви гроup
Член од
20 март 2009
Мислења
379
Поени од реакции
98
Треба допрва да започнам да го пукам новиот менаџер. Со нетрпение чекам да ми ја „трансферираат“ играта до мојот дом (Frasier читај!). Инаку, додека чека, сеуште играм на стариот добар менаџер, трета сезона сум со Пелистер.

Видете зошто јас МОРАМ да ја добија играта што поскоро :)

Silvester Mehmeti in charge of Pelister


 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.639
Поени од реакции
1.240
Оф топик ама морам да те прашам . Како ти е вака интересно да играш ??
 

Велко камионџијана

Кенгur Lavoви гроup
Член од
20 март 2009
Мислења
379
Поени од реакции
98
Оф топик ама морам да те прашам . Како ти е вака интересно да играш ??
Некој вложува во Англија, некој во Италија, некој пак, во Шпанија.
А јас едитирам во Македонија.
:)

Инаку, одмана „раскрстив“ со реалното играње, па сега и онака ми е безвеза, па си се зафркавам троа. Плус, Пелистер биднува веле сила :)

P.S. Реков, едвај ја чекам новата, таму уште посилен Пелистер се очекува :pos2:
 

The Dude

Лајно
Член од
25 мај 2009
Мислења
502
Поени од реакции
321
Конечно и јас го инсталирав и стандардно, почнав да играм со најслабата екипа од премиер лига (Блекпул) и на крајот од првата сезона одлични 40 бодови (без искличувања и остали педерски ствари). Играм со формација 4-2-3-1 и стандард. На почетокот на free trаnsfer ги зедов Џеј ДеМерит (се покажа како одлично засилување), Кабус (мс) и Саудати, а пари потрошив само за Кучер 1.4м од Шахтјор. На полу-сезона го зедов и Дембеле 1.2м од Левски (одлини оценки, сега ми го бара Челзи). Од играчите кои се веќе во Блекпул, Крејни (дл) е добар, а посебно се покажа Адамс (мислам дека може да се зема и за во појаки екипи и да биде една солидна резерва) и Вон и ДЈ Кембел не се лоши, другите мора да ги променам.
Ме нервира ова со агентиве (иако вака е пореална) ми бараат дупло поголема плата отколку што земаат фудбалерите во клубовите каде веќе играат.
п.с. Дај препорачајте некој добар скин.
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.639
Поени од реакции
1.240
Тоа со агентите спуштај им цело време пари за плата па ќе најдете некоја заедничка страна
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.566


Таман ги стигнав Баерн во вториот дел од сезоната откако ја најдов тактиката што ми одговара, го превзедов врвот и на три и на четири кола пред крај, Шалке и Леверкузен ме тепаа на Сигнал Идуна Парк и ја изгубив титулата. Мислев во Купот ке најдам утеха, ама Келн ме утепа со 4:1. :nesvest:
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.639
Поени од реакции
1.240
Каков Баг . Испаднав во полуфинале во Лига на Шампиони од Лион , а овие викаат дека сум освиол

 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.742
Поени од реакции
997


Таман ги стигнав Баерн во вториот дел од сезоната откако ја најдов тактиката што ми одговара, го превзедов врвот и на три и на четири кола пред крај, Шалке и Леверкузен ме тепаа на Сигнал Идуна Парк и ја изгубив титулата. Мислев во Купот ке најдам утеха, ама Келн ме утепа со 4:1. :nesvest:
Кога сме кај Бундес лигата ... играм со Баер Леверкузен и уште првата сезона ја освоив Бундес лигата ( Баерн беше втор ) и Лига Европа (во финале играв против Штутгарт ) ... многу се зачудив што толку добро ми одеше бидејќи не купив скоро ништо ( освен двајца младинци кои не ги ни играв во прв тим ) ... слично поминав и во втората сезона т.е. повторно освоив две титули ( Бундес лига и Германскиот куп ) и влегов во hall of fame на германските менаџери ... досега ми се нема случено толку добро да ми оди со некој клуб кој не е од европската елита , уште повеќе бидејќи Леверкузен од старт е задолжен во банка преку 70 милиони евра и секој месец многу пари одат на исплата на долгот , и поради тоа нема многу пари за трансфери и плати ... сега ме прифатија и за селектор на Полска па ќе видам и со нив што можам да направам ( на предходниот FM 2010 како селектор на Брег на слоновата коска играв во финале на светското првенство и изгубив од Аргентина )
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.566
Него дај нека каже некој што играл со некој од овие двајца, кого да го земам како DMC, Муса Сисоко или М`Вила од Рен?
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
Него дај нека каже некој што играл со некој од овие двајца, кого да го земам како DMC, Муса Сисоко или М`Вила од Рен?
Сисоко бате и Поли ти е добар како deep lying playmaker имајги заедно двајцава средина добитна комбинација. :helou:
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Го има некој пробано Verratti ??? А да е втора или трета сезона... Уште е звер ??? Или Kevin од Сарагоса ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom