Football Manager 2011

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.747
Поени од реакции
9.765
И јас никад така, никогаш не ми се десило голманот да се повреди на сред утакмица :D
Доволно е еднаш да се заебеш ко ја шо се заебав у полу финале ЛШ Џиџи коа ми се повреди, па ќе видиш како ќе ставаш после. :pos:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
И јас никад така, никогаш не ми се десило голманот да се повреди на сред утакмица :D
тоа се дешава еднаш на 100 утакмици,ми се деси еднаш у 70мин али Антонини добрани . хаха
 
M

marko 1996

Гостин
Мене енац ми напраи голманот у 50 минута и замена неам , и стаам еден играч , а водев 2-1 и после едно 10 мин ми суди пенал и среќа статива , ама после за 2 минути 2 гола ми дадоа и после уште еден и ме тепаа 4-2 :)
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
^знаеш како го викаат твојов случај?

Среќа у несреќа ! :pos:
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
До сега на FM2011 најголем успех ми е 4-то место во групи од Евро Лига и победа со 3:1 над Фенербахче.
Планирам да играм додека не освојам ЛШ и да не почнувам со ниеден друг тим. Се надевам дека ќе издржам и дека нема да ми требаат повеќе од 20-тина сезони :)

 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Доволно е еднаш да се заебеш ко ја шо се заебав у полу финале ЛШ Џиџи коа ми се повреди, па ќе видиш како ќе ставаш после. :pos:
Убаво викаат не прашувај гаталец прашувај паталец :pos:
Ама кога играм со Манчестер и така во резерви ми е О`Ши а на него за голман му пишува competent па соске нервози :D
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.747
Поени од реакции
9.765
Убаво викаат не прашувај гаталец прашувај паталец :pos:
Ама кога играм со Манчестер и така во резерви ми е О`Ши а на него за голман му пишува competent па соске нервози :D
Toa e добро, ја немам таков ко шо знам. :D Како и да е, баксуз голем треба да си за да ти се деси ова...

Иначе, флеш прашање: Џагоев или Чичарито? Ме интересира како се развива Чичарито, за Џагоев знам дека е ѕверотина. Морам да бирам пошто имам место само за еден нон еу играч...
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Чичарито ! Џагоев не е ништо посебно на 2011,ѕвер беше на 2009.Последниве 2 верзии е тапа.

Иначе ни јас никад не ставам голман во резерва,имам премногу играчи.Секогаш имам 3 одбрана(за секоја позиција по еден),2/3 средина(зависи ова :)) и една резерва за напад.
Е сега се случува некогаш да имам по 2 повреди на утакмица,мора некако да се снаваѓаме.
Него,неколку пати ми се има случено да ми се повреди голман или да добие црвен,ама секогаш сум се провлекувал :)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.569
Поени од реакции
14.343
Јас на 2010 со Наполи памтам играв, и мислам дека беше во Куп со Рома и имав само двајца голмани, едниот ми беше повреден, а другиот немаше право за настап. Изгубив 8-2. :kesa:

Сега на оваа играм со Ливерпул, првата сезона отиде јабана додека ја најдов вистинската тактика, добро е бар ги внесов во ЛШ, во вторава сезона освоив ФА куп, играм винале во Карлинг со Арсенал, во лигата сум втор, три бода зад Арсенал на три кола до крајот, во ЛШ полуфинале со Реал, првата на Бернабе 0 - 0 заврши. Балотели е доста добар на играва, ми се погоди стаен беше на трансфер-листа, го купив за доста ефтино, а растура, го играм и како лево и десно крило, а и како напаѓач, кај и да го играм одлично си ја врши работата.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.747
Поени од реакции
9.765
Чичарито ! Џагоев не е ништо посебно на 2011,ѕвер беше на 2009.Последниве 2 верзии е тапа.

Иначе ни јас никад не ставам голман во резерва,имам премногу играчи.Секогаш имам 3 одбрана(за секоја позиција по еден),2/3 средина(зависи ова :)) и една резерва за напад.
Е сега се случува некогаш да имам по 2 повреди на утакмица,мора некако да се снаваѓаме.
Него,неколку пати ми се има случено да ми се повреди голман или да добие црвен,ама секогаш сум се провлекувал :)
Шо знам, кај мене топ изгледа Џагоев, а и статистиката не му е лоша. Али ај ќе ве послушам, баш да го пробам малиов а и онака повеќе ми треба напаѓач во моментов. =)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Јас на 2010 со Наполи памтам играв, и мислам дека беше во Куп со Рома и имав само двајца голмани, едниот ми беше повреден, а другиот немаше право за настап. Изгубив 8-2. :kesa:

Сега на оваа играм со Ливерпул, првата сезона отиде јабана додека ја најдов вистинската тактика, добро е бар ги внесов во ЛШ, во вторава сезона освоив ФА куп, играм винале во Карлинг со Арсенал, во лигата сум втор, три бода зад Арсенал на три кола до крајот, во ЛШ полуфинале со Реал, првата на Бернабе 0 - 0 заврши. Балотели е доста добар на играва, ми се погоди стаен беше на трансфер-листа, го купив за доста ефтино, а растура, го играм и како лево и десно крило, а и како напаѓач, кај и да го играм одлично си ја врши работата.
Тоа сега му кажував на Форца22, Балотели и Кедира кај мене после првата сезона на трансфер листа се ставени со кој тим и да почнам xD
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Таа статистика од руска лига поделија на пола и ќе го добиеш реалниот број :)


Еве го ѕверот.Јас чекам да го стават на ТЛ,за да го земам да биде резерва на Палоски :pos:


Еве ги моите ѕверови.Во Јануари договорен е Ранокиа,за да може Рамос да оди десно.


Еве едно регенче,пред некое време приметив дека е „левак“,а десно игра.Па место Winger,го ставив како Inside Forward и гази сега за сега :)


Одбранава е страшна.Лацио единствено извлече 0:0 :tv:


@Манга
Одличен е Балотели,ама гледај да не го налутиш:pos:Јас се скарав со него,затоа што доби црвен картон и јас му дадов само она предупредување.И од тогаш веќе не ми прави муабет.
Сега се шета по позајмици во други клубови,додека да му истече договорот.После слободен е.
Никогаш веќе нема да го земам(иначе прва сезона секогаш е на трансфер листа),заедно со Лукаку(епик фејл).
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.566
Стварно што е работава со Лукаку? Го земав на free, ама некако тапа е, Бариос и Левандовски се 5 пати подобри од него!
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.850
Поени од реакции
5.169
Лукаку и во реален живот не е ништо посебно, спор и без никаква техника.Јас мислам нема да го биде детето, али ќе видиме.BTW ги водам Ајакс веќе 4 години и мерак ми е со свои деца да играм, не купувам никој, гледам еден, двајца ако улетаат на Free, како Саломон Калу.Чуда прави детето.
 
M

marko 1996

Гостин
До сега на FM2011 најголем успех ми е 4-то место во групи од Евро Лига и победа со 3:1 над Фенербахче.
Планирам да играм додека не освојам ЛШ и да не почнувам со ниеден друг тим. Се надевам дека ќе издржам и дека нема да ми требаат повеќе од 20-тина сезони :)

Може да ми ја пратиш македонска лига по ПП?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom