Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 август 2010
Мислења
38.836
Поени од реакции
111.497
Што е очигледно бе да му е*ам м...... ако има тројца на форумов кои можат да помислат со главата колку-толку објективно и да не кењаат на секое кога на противникот нешто не му се суди, а да се кријат под дрво и под камен кога нешто е за нив досудено.

Милан - 1 непостоечки пенал (Амброзини, заборавив со кој беше)
Интер - 1 непостоечки пенал, Ето (Бреша)
Јувентус - 1 непостоечки пенал, Красиќ (Болоња)

Повремено, судиите нема да видат нешто. Стартот на Ето, падот на Красиќ, стартот на Ибра врз Матераци... ништо нема што не се случува на терените било каде. Нормални грешки се.

Како навивач на Интер ако сакам можам да го правам тоа што останатите го прават кога се во минус (се фаќаат за секаква сламка), но се трудам да бидам објективен колку што може и да кажам дека судењето оваа година за Италијански услови е одлично (во споредба со други години) и се надевам дека вака ќе продолжи до крај. Грешки секогаш има и не цепидлачете многу-многу сите.
ne be sto ti e sve za inter svirat sudiite... i ne znam kolku pari davaat fanovite na roma za da gi potplatat sudiite :pos2: inace te poddrzuvam za postov ne treba da se cepidlachi mnogu normalno e da ima sudiski greski
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Оуфф ама лоша е ситуатцијата со бенитез затоа што има потпишано договор 4 годишен ако не се лажам и плата 5 милиони ( бар толку му бараше на јуве ако грешам попрајте ме ) само пред 3 месеци ....тоа е лошо ..ако се раскини договорот ке мора да се плати дебело ..памтам кога јуве го отпушти раниери на 2 месеци пред крајот на договорот плативме 2 милиони :S ....а додека има повреди бенитез има алиби ..или се повреди или не им се игра под него
Мислам има клаузула во договорот доколку добие отказ , Интер да не му исплати ниту евро од преостанатиот договор
 
Член од
7 мај 2009
Мислења
710
Поени од реакции
55
Мислам дека не треба Интер да му плати на Бенитез ако го избркаат, таков е договорот. Цело време читам и чекам на интер.ит да напишат бенитез си даде оставка или го избркавме Бенитез.

--- надополнето ---

Дај не замарајте за Ето па не виде судијата. Од кај знаете дека нема да го казнат утре.

--- надополнето ---

Carboni: "We will return to the right path" тоа е!!
Не
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Абе син нели овој карбони го избркаа или му дадоа сеа некоја нова улога . Колку шт ме држи сеќавање ти извади информација дека го избркале ??
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
144
Поени од реакции
21
Абе син нели овој карбони го избркаа или му дадоа сеа некоја нова улога . Колку шт ме држи сеќавање ти извади информација дека го избркале ??
Не само Син и јас некаде прочитрав дека е прва жртва после утакмицата со ШИТЛАН и тоа на италијански сајт
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.355
Поени од реакции
16.860
Мислам има клаузула во договорот доколку добие отказ , Интер да не му исплати ниту евро од преостанатиот договор
Епа тогаш сеуште во игра го држи алибито со повредите :\
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
144
Поени од реакции
21
Бенитез има договор 2 години со Интер и има клаузула во случај на бркање или отказ да нема плаќање обештетување Барем за тоа беа поучени од Ливерпул кој неможеа да го отпуштат па мораа да го трпат 4 години
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.410
Поени од реакции
6.546
6та позиција на делба со палермо. Киево и Сампдорија се на бод од нас :)
чуден пост :)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.355
Поени од реакции
16.860
Па повекето викаат дека он е крив за мускулните повреди поради лошите тренинг методи.
Hmm kaj nas (juve) 4 godini se ma4ime so niv smenavme i med personal i trenieri ....kaj nas navodno e vinovo trening centarot oti bil na visoko fakjale artritis mislam koskite .....a ne vervam da e do benitez pa tie tr4aat po 90 min nekogas 120 min ....nz ne mi e realno ...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.743
Поени од реакции
44.040
Абе син нели овој карбони го избркаа или му дадоа сеа некоја нова улога . Колку шт ме држи сеќавање ти извади информација дека го избркале ??
Па врската клуб-играчи-тренер-лекарски тим сега друг ја води, Аусилио, јас затоа на сајтот пишав дека е сменет, но не и отпуштен ...
 
Член од
7 мај 2009
Мислења
710
Поени од реакции
55
Мене реално ми е . Лани со Моу немавме ни една повреда, сега со Крофнава имаме 100000000 МУСКУЛНИ повреди , ај ке кажеш исцрпени биле играчите ( Милито , Мајкон) ама и Кутињо, Оби се повредија од што беа исцрпени они???

Леле бе уште не го избркале

Ова за шаловите:

Нарачките ќе се прибираат заклучно со 20 ноември, до кога треба да ја утврдиме.

Неможе сега да се нарача???
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
лелеле... бркајте го тој дебилот мр. Паметњакович шо ќе направел повеќе за интер од мурињо... леле колку само глуп е
денеска потезите шо ги направи, му беа по нашки да се изразам "м'сни се склопи се"
било кој друг мнооооогу подобар ќе е...
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Оценка на играчите на Интер против Киево?Според мене освен Лусио сите беа за -(минус).
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom