Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Мислам дека редно е да му се каже чао на Бенитез,упропасти све човеков све буквално све:nesvest:,цела слава од лани ја урна он значи и тоа за 10 кола како што пишаа погоре.За нас ке искоментирам Ето се трудеше да направи нешто како и Снајдер али ништо,Пандев прва паметна раб што ја направи оваа год знаете за што зборам,Кутињо не е за тим каков што е Интер дефинитивно,премногу е млад и треба да созрева уште,али ајде што е тука е очекувам потег од Морати,прво чао на Крофната па после доведување нови играчи во зимски преоден рок :toe:
 

HGD

Член од
16 септември 2005
Мислења
315
Поени од реакции
14
Да беше или да не беше...
Стрижена , Бричена...
Резултатот е тој , без разлика кој згрешил и што се случило...
Може само да јадеме лајна кого ке избркаат , зашто би било тоа така итн. х3
Сите сме свесни што се случува и што треба да се случи но не е така...
Повеќе среќа во наредните натпревари...
Честито победа
 

Ace-Nerazzuri

Професионалец
Член од
13 ноември 2009
Мислења
248
Поени од реакции
50
Ајде Бенитез ти помина времето бегај да не те гледаме,бар усреки не нас фановите ако
си идеш!!
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.511
...и да, не видов што беа Милан поарни. У пеналот ????????
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Трите шута на Снајдер, еден посериозен.. коа ќе вииш ништо повеќе Милан не напраил, ама признавам пораз, каков таков :)
Трите шута од слободен беа. :) Но како и да е ние ги лапнавне трите бода. :)

--- надополнето ---

Nikola Volkovo напиша:
Трите шута од слободен беа. :) Но како и да е ние ги лапнавне трите бода. :)
п.с не се надевајте дека ќе биде избркан Бенитез оваа сезона ќе остане гарант.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.879
Поени од реакции
16.092
Трите шута од слободен беа. :) Но како и да е ние ги лапнавне трите бода. :)
Гол коа треба да се постигне што е битно дали од контра бил или од слободен удар :toe:

57.4 % possesso palla 42.6
3 / 10 tiri dentro / totali 1 / 8
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.841
Поени од реакции
111.527
Гол коа треба да се постигне што е битно дали од контра бил или од слободен удар :toe:

57.4 % possesso palla 42.6
3 / 10 tiri dentro / totali 1 / 8
brat dzabe e statistika koga inter ne napravi 100% sansa !!! toa e ocaaaaaj! milan mnogu rano dade gol i posle takticki si izigraa i si pobedija
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Dobro be (do interasite) daj prestanete da placete... "podobri sme bile, izednaceni sme bile", kurot moj sme bile... Jas ne znam dali gleate rezultat ili samo od inaet se kontrate na sve sto ke kazat milanezite, a i vie (milanezi) tepavte - bravo, ama sto kur imate vie da kazete dali ke bide izbrkan ili ne benitez, imate vas fan klub izraduvajte se na ova istoriska pobeda. Ostajte ne nam so benitez da se raspravame, ne gledate deka uste samo i vie ni falite...
 
Член од
4 декември 2008
Мислења
404
Поени од реакции
15
Гол коа треба да се постигне што е битно дали од контра бил или од слободен удар :toe:

57.4 % possesso palla 42.6
3 / 10 tiri dentro / totali 1 / 8
Абе мајсторе ја ако ја шутнам топката од пола терен и стигне до голман и тоа ќе се рачуна како шут на гол. Гледај ја ти утакмицата бо која реално не го видовте голот
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Dobro be (do interasite) daj prestanete da placete... "podobri sme bile, izednaceni sme bile", kurot moj sme bile... Jas ne znam dali gleate rezultat ili samo od inaet se kontrate na sve sto ke kazat milanezite, a i vie (milanezi) tepavte - bravo, ama sto kur imate vie da kazete dali ke bide izbrkan ili ne benitez, imate vas fan klub izraduvajte se na ova istoriska pobeda. Ostajte ne nam so benitez da se raspravame, ne gledate deka uste samo i vie ni falite...

Навикнати се на победи , шо да праиш ....И ние сме такви али ова више сите граници ги помина .... поочајна игра не сум видел одамна - и да сакам да терам инат , неможам !
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.879
Поени од реакции
16.092
Абе мајсторе ја ако ја шутнам топката од пола терен и стигне до голман и тоа ќе се рачуна како шут на гол. Гледај ја ти утакмицата бо која реално не го видовте голот
Океј, Милан го видоа;):smir:
Неам намера повеќе да дискутирам, оти нели на крај се гледа конечниот резултат, така да џабе ќе ви објаснувам дали Интер биле подобри или Милан имал 3 контри.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Па од тоа што се плашев (пораз на меаца) после две години, се случи.Како ја состави последната одбрамбена линија со 4 централни дефанзивци да ги игра два од нив како лев и десен бек.Ах ќе заборавев,дебелиов не сака да го копира на Мурињо.Матриксот прва постава,браво за Бенитез пенал 4 минута за ајкулата.Да не направиме една конкретна шанса 90 минути,од кои 30 минути со играч повеќе,невистина ова не личи на Интер на оној шампионски требле ИНТЕР!
Незнам навистина што се случува!
Неможев да разберам, како е можно екипа која ги освоила сите трофеи во сезоната да земе тренер кој со еден гигант како Ливерпул се посрал и добил „шут карта“ , а го зема Европскиот шампион...оваа го може само лудиот МОРАТИ...
Голема благодарност до Жозе Мурињо со кој дочекав да видам дека Интер стана ЕВРОПСКИ ШАМПИОН, со играчи како Матераци, Марига, Мунтари, Пандев, Милито ...
100 пати подобра опција беше Синиша Михајловиќ за тренер...барем ќе ги мотивираше....
 
R

Rigel Kent

Гостин
Единствено ме расположува тоа што Миланезите не ги бива за ремет:tv: . Со сила форсираат некои безвезе постови не можат да ја осетат победата. :helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom