Каков е интернетот на Телекабел, Теленет...

Статус
Затворена за нови мислења.

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
Малце да видевте по форумов ќе видевте дека освен телекабел на спорината се жалат и он.нет и мт.нет корисници причината веќе епска - МТ нема капацицет преку викенд (како и секој втор викенд од јули 2009 навака - т.е откако увелико монтираат макс ТВ пакети)
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Еве, добар е денес... Го опраилe.:smir:
 
Член од
12 август 2009
Мислења
26
Поени од реакции
2
Не е оправен денес, само што поголем дел од корисниците се на работа, школо итн. па растеретен е.
Иначе Бидиков, проблемот е што секоја вечер е таков нетот на телекабел, не само преку викенди.
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Многу е катастрофа, не памтам вака да бил олку долго време, се дешавало нколку дена, недела, ама сега... Попладне негде, а особено навечер страна отвара со сати, а и конекцијата паѓа :/ Живциве ќе ми ги земе.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Заклучок: Газда цинцар, којшто е премногу скржав и не сака да инвестира во нова опрема, којашто ќе направи општо добро и ќе ја подобри брзината на интернетот. Сака да има милијарди корисници кои ќе му го пунат џебот секој месец, а нема да инвестира ни денар во неговата компанија. КЛО*АР
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.548
Поени од реакции
7.314
Gazda Cincar....se slagam so etiketava ali kako i da e gazdava nakraj investirase, barem vo Centar za drugi mesta neznam. Slikava e od sredata na 28mi kaj mene u komsiluk. Zalosna vest e sto kabelov uste si stoi vaka pred zgrada nepriklucen zatoa sto seuste se pustaat kabli niz maalo i ne se dojdeni u taa faza da gi priklucat, ali nema gajle, uste 20dena da im treba ke pocekam, bitno optikava mi e do vrata i sigurno ke bide turbo posle :vozbud:
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Па у Техничка ми кажаа дека наводно сум прикључен на Новата централа кај Беверли и не би требало да имам проблеми, а јас сепак, сеуште неможам да отворам едно скапано видео на YouTube.
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Gazda Cincar....se slagam so etiketava ali kako i da e gazdava nakraj investirase, barem vo Centar za drugi mesta neznam. Slikava e od sredata na 28mi kaj mene u komsiluk. Zalosna vest e sto kabelov uste si stoi vaka pred zgrada nepriklucen zatoa sto seuste se pustaat kabli niz maalo i ne se dojdeni u taa faza da gi priklucat, ali nema gajle, uste 20dena da im treba ke pocekam, bitno optikava mi e do vrata i sigurno ke bide turbo posle :vozbud:
Не те сфакам. До сеа како беше пуштен ти ? Нели имаше оптика до твојата зграда и сеа??
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Нешто се чепна се среди. Но еве кај мене нечини пак. Пингот резил, т-хоум серверот дава до 4 ама другиве не ги бива. Ај ве молам ако има некој од ТК еве ми и АЈ ПИ 89.205.44.223. аман заман цел месец е вака, праг на толеранција имам. :toe:




 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.548
Поени од реакции
7.314
Не те сфакам. До сеа како беше пуштен ти ? Нели имаше оптика до твојата зграда и сеа??
Nemase optika, koaksijalec idese od sandace ukopano do josip broz gimnazijava, a sea vidov kopaa od kaj ramstor pa pred malaga cel trotoar go iskopava....verovatno cel gradski zid nemase optika do sea.....sea optika stavaat do sekoj vlez i do sekoja zgrada taka da ke se rastereti mnogu mrezava, samo da ja ustekaat optikava so pobrzo.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.056
Поени од реакции
1.310
Update од Телекабел

Неограничени бесплатни меѓународни разговори во фиксната телефонија во мрежата на Телекабел и АИКОЛ- најавија менаџерите на овој кабелски оператор. Од денеска освен во пет градови низ државата, телефон, интернет и кабелска телевизија ќе нудат и во Велес. Најавија и ширење во западниот регион.

http://kanal5.com.mk/default.aspx?mId=44&eventId=54988

Инаку ако ја копаат оптикава треба да се стави и поголема брзина на интернетот сите оператори ја качија на 6 мбит а телекабел уште со 4 се:drk:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Update од Телекабел

Неограничени бесплатни меѓународни разговори во фиксната телефонија во мрежата на Телекабел и АИКОЛ- најавија менаџерите на овој кабелски оператор. Од денеска освен во пет градови низ државата, телефон, интернет и кабелска телевизија ќе нудат и во Велес. Најавија и ширење во западниот регион.

http://kanal5.com.mk/default.aspx?mId=44&eventId=54988

Инаку ако ја копаат оптикава треба да се стави и поголема брзина на интернетот сите оператори ја качија на 6 мбит а телекабел уште со 4 се:drk:
Телекабел цел живот се со 6-7 Mbps.... а сеа кога сите почнаа да копаат и да оправаат... овие смалија на 4.

Добар бизнис :) :) :)
 

kire_koste

Которец
Член од
9 декември 2008
Мислења
303
Поени од реакции
129
За 1000 денари нудат трипл плеј со неограничен интернет. Навистина занимливо....
Доколку не е некој маркентиншки трик нели...
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.604
За 1000 денари нудат трипл плеј со неограничен интернет. Навистина занимливо....
Доколку не е некој маркентиншки трик нели...
И јас имам неограничен интернет... ама брзината ми ја намалуваат по 15 гига на 256/128 :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom