Каков е интернетот на Телекабел, Теленет...

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Исто и кај мене, а попладнето не можеше ни да се конектира модемот најмалку саат време кога проверував, а можеби и од сабајле немаше, немав ни телефон.

Кај телекабел последниве месец-два е сè полошо и полошо. Или нешто поправаат или нешто не знаат да го поправат.
Се тешам дека нешто се подновуваат за да понудат поголеми брзини, ама којзнае дали е тоа.
 
Член од
11 јануари 2009
Мислења
722
Поени од реакции
90


Еве како е интернетот на телекабел, а никој не дава објаснување која е причината што е таков (никаков) нетот
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Мене ми е тињоини цела недела.....
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.604
Се среди... мислам :raz:
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
16
Поени од реакции
2
Има ли некој некоја информација околу тоа што Телекабел го нуди ,т.е Бесплатен модем за нов приклучок.. Ваљда тоа ке иде со договор !?!?
E drugar jas se prikluciv na Telekabel so besplaten modem. Znaci treba da gi imas podmireno ste smetki za televizijata i treba da platis 3 mesecni meseci za net unapred. I modemot ti e na revers ne ostanuva po otkazuvanjeto vo tvoja sopstvenost. Sekako deka se potpisuva dogovor :baeh:, i dokolku go ostetis modemot ili se rasipe ke mora da si go platis. Jas se prikluciv uste na pocetokot od koga zapocna akcijata i super mi e, nikogas ne sum imal problemi so konekcija i stabilen mi e netot. P2A:salut:
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
E drugar jas se prikluciv na Telekabel so besplaten modem. Znaci treba da gi imas podmireno ste smetki za televizijata i treba da platis 3 mesecni meseci za net unapred. I modemot ti e na revers ne ostanuva po otkazuvanjeto vo tvoja sopstvenost. Sekako deka se potpisuva dogovor :baeh:, i dokolku go ostetis modemot ili se rasipe ke mora da si go platis. Jas se prikluciv uste na pocetokot od koga zapocna akcijata i super mi e, nikogas ne sum imal problemi so konekcija i stabilen mi e netot. P2A:salut:
Па од тогаш негде кога ти си се приклучил почнаа и да ги оправуваат проблемите и сеа за сеа е ок,.претходните 2-3 месеци имаше големи проблеми ,надам се дека веке се комплетно надминати .

Еве у моментов
НЕОТЕЛ СПИД ТЕСТ

Последен резултат:
Брзина на преземање: 6142 kbps (767.8 КБ/сек пренос на податоци)
Брзина на праќање: 490 kbps (61.3 КБ/сек пренос на податоци)
недела, 14 јуни 2009 14:25:32

како и

 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
До сега мислев дека ова е можно само кај ОнНет и T-Home, ама не било баш така.. :)

Ново! Отсега и кај корисниците на Телекабел - dial-up брзини.




http://img14.imageshack.us/i/dialuptk1.jpg/

Мизерија :)
Aбе полека полека :))
Имаше енергетска хаварија(скоро) цела општина Аеродром,струја снема саат време а ти дури и нет си имал па уште се жалиш :pos2:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.604
Aбе полека полека :))
Имаше енергетска хаварија(скоро) цела општина Аеродром,струја снема саат време а ти дури и нет си имал па уште се жалиш :pos2:
:pos:
Да чукнам во дрво... нетот е доста стабилен во последниве месеци... а како го кажуваш ова енергетска хаварија :pos: А човекот имал уште и нет, а ние во Аеродром немаме струја :pos: Па уште 500 килобита upload има :pos:
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
.... и јас живеам во Аеродром, па не приметив никакви проблеми со струјата, а сум на компјутер без UPS. Ама затоа неколку недели наназад не сум задоволен од интернетот.. тоа од прееска беше само најниското ниво на кое паднале ТК :)

До пред година - година ипол другите провајдери се мачеа да ги стигнат.. сега, обратно. Да видиме како ќе се покажат Т-Home со оптиката зимава, па адиос телефонски и коаксијални кабли :)
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.923
Поени од реакции
833
Кејблтел не е лош малце аплоадод треба да го накачат
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
23
Поени од реакции
0
Пак се затнуваат навечер дупките на ТЕЛЕкабел во Ченто,па дури околу полноќ,модемот се рестартира и неможе да се поврзе со нив..така веќе три ноќи...:zlo::zlo::zlo:.Толку ли беше задоволството од летото???
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Ќе се побрат кај и да е... Најавен е подобар квалитет ( и капацитет) :smir:
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Ќе се побрат кај и да е... Најавен е подобар квалитет ( и капацитет) :smir:
Денеска поднесов барање за 3Max. Жалам Телекабел, ви бев верен 3 ипол години и секој први во месецот ви оставав по 1500 денари, ама сега претече лончето. Бевте и ке си останете маалски оператор. Пријатно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom