David Guetta @ Метрополис Арена - 9.5.2010

Статус
Затворена за нови мислења.

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.417
Поени од реакции
7.765
И? Навистина не ве разбирам. Ок, ве бива, разбрате, слушате, мајстори сте и све тако даље... и? Аман више преку глава ми се коментарите со таа комерцијала, па комерцијала. И што ако е комерцијала? За мене беше совршена журката, затоа што мене не ми е битно што и како е во детали, мене ми е битно да има атмосфера и да се рипа и да се ужива. И токму тоа го постигна Гета со неговиот настап. Уште сум полна со позитивна енергија, затоа што навистина уживав и се откорнав од играње. Не сум била којзнае на колку журки, не сум клабериште, ама се дешавало кога ќе сум отишла да ми се приспие, одвај да чекам да си одам од што го тупат, а кога си одев од Гета жал ми беше што морам да си одам. Он треба да забавува и да приреди добра журка, а тоа и го напраи.
А и ти не си бил, така да немаш право да коментираш. Гледање клипчиња ја јутуб и чувствување на самата атмосфера на лице место ни од далеку не може да се спореди.



И? Што ако? И да дошол некој без ниедна песна да знае, тоа е негова работа. Не знам зошто мора да се плука и демек тие што знаеле една песна се као фејкери. Како може да си давате право да ги осудувате луѓето? Не се однесува ова на тебе, туку ова беше само едниот од многу постови што прочитав, па затоа и тебе те цитирам. Ок клабери сте, ама тоа не значи дека може да им солите памет на другите за тоа што е добра журка. И што е најинтересно на When love takes over не ни беше толку паѓање во делириум, за мене кога го опна ремиксот на Satisfaction беше врв.
Знам дека е модерно да се биде хаце, без разлика дали е тоа за рок, рап или техно/транс/штоидае. И ок, бидете си хаце, ама не ги плукајте другите и не мора да употребувате сарказам и иронија, само затоа што другите не се “експерти“ во таа област.
Бјутифул Марија.... Ај вака да направиме една паралела. Алхемичарот на Коељо и Кодот на Да Винчи од Ден Браун се најпопуларни книги, нели. А сите што имаат прочитано малку повеќе зборат дека е обична чкартоина, кич. Посебно Алхамичарот е омилена книга на секоја втора девојчица што се сликала гола во CKM.

Така ти е и со Гета.

A дечињата што биле прв пат на журка ќе ги поздравам со .


Јако беше многуу пички имаше еј жими се неочекувано, а добредојдено ;)
Некој имаше спомнато и највеќе цицка по метар квадратен. Во понеделникот коа чекав бус на рекорд после работа накај дома дојде една со цицки ко баскети и почна да прави муабет на телефон, како е целата скршена пошто била на Гета :) Толкава цицка неам видено од mary_jane наваму :nesvest:
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Леле овој водка стопанисува со клаберски живот :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

МадерФакер

Титл по моја желба
Член од
25 ноември 2009
Мислења
678
Поени од реакции
44
Zvukot,znaeme - TAPA,istive ovie BIG SOUND (totalen promashaj im e imevo na firmava) poshto nemaat ni big a kamoli sound ja posraa rabotata i za Carl Cox,ako se sekavate. Svetloto na scena isto taka ne mi se dopadna,Guetta celo vreme beshe vo senka,samo siluetata mu se gledashe,znachi koga go nema Tarzan vo ekipa toa e sosem normalno :) A za LED panelot,sinhronizacijata i toj shto izleze alienot/robotot so laserite,e toa veke beshe neshto na koe shto podzinav,za mene dotogash nevideno.
LED-панелот не беше на BIG SOUND бидејќи не поседуваат таква опрема. Позајмен беше од Инфомедиа и тоа е истиот што беше и на Скопје 2010, а и на мал милион други настани. :)
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Многу е чудно како неочекувано некои работи кај нас се претвораат во големи настани. Мислам, од македонски, кењаторски аспект. 50 Cent се појави, дури и на кеј си џогираше, ама ништо од еуфоријата, за Гета ќе се истепаме ко белци у гето. Страшно непредвидливи сме, а тоа е ваљда кул.
п.с. Партизан изгуби и од ЦСКА, четврти завршија, сеа и за нив не е сигурно да навијаш, сеа пак Барса е ин. :baeh:
Па Guetta не се споредува со 50 Cent.џабе ги спореди само.каде каде гета е далеку попопуларен.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Па Guetta не се споредува со 50 Cent.џабе ги спореди само.каде каде гета е далеку попопуларен.
Не само тоа и има голема разлика кога се споредува рап со хаус/електро.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.220
Поени од реакции
7.740
Во моментов го даваат концертот на Jungle tv
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Бјутифул Марија.... Ај вака да направиме една паралела. Алхемичарот на Коељо и Кодот на Да Винчи од Ден Браун се најпопуларни книги, нели. А сите што имаат прочитано малку повеќе зборат дека е обична чкартоина, кич. Посебно Алхамичарот е омилена книга на секоја втора девојчица што се сликала гола во CKM.

Така ти е и со Гета.

A дечињата што биле прв пат на журка ќе ги поздравам со .
А тие што прочитале повеќе книги, значи дека Алхемичарот не смее да им се свиѓа ко книга? Или само вредат оние книги што се потешки, а тие се опуштање не чинат?
Во суштина јас не осудувам, мене ми е јасно дека не може на сите да им се допаѓа Гета и дека не си поминале сите убаво, тоа е во ред, различни впечатоци, ама тоа не значи дека може некој да си дава за право да соли памет и да ги осудува другите демек они се фејЌери. Секој различен вкус има и тоа е тоа. Не е во ред да се глуми лудило и да ми зборат мене еј као ја сум највечи клабер у маало, па затоа не вреди Гета, пошо он е комерцијала и тапа е, а ти пошо го сакаш си фејЌер. Мислам крајно инфантилни работи се тоа. Ако некој е клабер ќе си биде за себе клабер и ќе си ужива во тоа што он го сака, а не да губи време да плука по другите. Особено па тие што НЕ биле на журката. Јас не реков ништо на оние кои биле а не им се допаднало, тоа е во ред и нормална работа, мене муабетот ми беше за оние што гледале клипчиња на јутуб и по тоа процениле дали било добро или не, пошто они биле клабери.
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Работата е во тоа што секогаш ќе има неутрални луѓе кои одат на секое позвучно име, колку да не биде дека го пропуштиле. Проблемот пак, е во тоа што истите за секое такво име без разлика дали стиловите на музика им варираат од турбо до транс, ќе тврдат дека си поминале “најјако“. Таквите рандом посетители на журки не се никакво мерило за тоа каков бил настанот. I rest my case.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Работата е во тоа што секогаш ќе има неутрални луѓе кои одат на секое позвучно име, колку да не биде дека го пропуштиле. Проблемот пак, е во тоа што истите за секое такво име без разлика дали стиловите на музика им варираат од турбо до транс, ќе тврдат дека си поминале “најјако“. Таквите рандом посетители на журки не се никакво мерило за тоа каков бил настанот. I rest my case.
Ама јас колку што знам секој оди на журката за себе и секој за себе си дава оцена каков бил настанот. Не значи дека ако некој себе се нарекува клабер и рекол дека е тапа журката, дека журката навистина била тапа. Варира тоа од човек до човек. Мене може да ми дојде најдобриот клабер што све знае и да ми каже дека тапа било, јас ќе му кажам дека не се согласувам. Општиот впечаток е дека беше супер журката. А имаше и различни впечатоци од ништо посебно до тоа дека “многу ги миксал песните“ (да, и тоа го чув).

Ако некој секоја недела е по журки мене ништо не ми значи неговото мислење, зашто јас идам за себе и само јас си го создавам сопствениот впечаток. Ако мене ми било убаво, значи за мене и журката била убава.
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Ама јас колку што знам секој оди на журката за себе и секој за себе си дава оцена каков бил настанот. Не значи дека ако некој себе се нарекува клабер и рекол дека е тапа журката, дека журката навистина била тапа. Варира тоа од човек до човек. Мене може да ми дојде најдобриот клабер што све знае и да ми каже дека тапа било, јас ќе му кажам дека не се согласувам. Општиот впечаток е дека беше супер журката. А имаше и различни впечатоци од ништо посебно до тоа дека “многу ги миксал песните“ (да, и тоа го чув).

Ако некој секоја недела е по журки мене ништо не ми значи неговото мислење, зашто јас идам за себе и само јас си го создавам сопствениот впечаток. Ако мене ми било убаво, значи за мене и журката била убава.
Види,овие 5-6 илјади раце кренати у ваздух вредат многу поише од тие 1-15 души шо зборат за лед панелот и з ане знам шо друго така да......ЕКСТРА БЕШЕ!!!!!!!!!!!!!!
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Ама јас колку што знам секој оди на журката за себе и секој за себе си дава оцена каков бил настанот. Не значи дека ако некој себе се нарекува клабер и рекол дека е тапа журката, дека журката навистина била тапа. Варира тоа од човек до човек. Мене може да ми дојде најдобриот клабер што све знае и да ми каже дека тапа било, јас ќе му кажам дека не се согласувам. Општиот впечаток е дека беше супер журката. А имаше и различни впечатоци од ништо посебно до тоа дека “многу ги миксал песните“ (да, и тоа го чув).

Ако некој секоја недела е по журки мене ништо не ми значи неговото мислење, зашто јас идам за себе и само јас си го создавам сопствениот впечаток. Ако мене ми било убаво, значи за мене и журката била убава.
Луѓето што идат “за себе“ , вклучувајќи го и оној што го изрекол генијалниов болд најчесто не се релевантен ниту пак објективен фактор за тоа како поминала журката. Тебе ти било убаво, да, ама тебе може да ти е убаво и у обична петочна вечер ако самата си создадеш впечаток, а не па на Големиот Гета. Факт е дека поимот “Гета“ психички им влијаеше на минимум 80% од посетителите за да си поминат убаво.

Многу миксал? Whaaah...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Луѓето што идат “за себе“ , вклучувајќи го и оној што го изрекол генијалниов болд најчесто не се релевантен ниту пак објективен фактор за тоа како поминала журката. Тебе ти било убаво, да, ама тебе може да ти е убаво и у обична петочна вечер ако самата си создадеш впечаток, а не па на Големиот Гета. Факт е дека поимот “Гета“ психички им влијаеше на минимум 80% од посетителите за да си поминат убаво.
Не велам дека не влијаел психички, веројатно си во право. И да, јас самата можам и во петок вечер да си поминам прекрасно, ама тоа не значи дека ако сега некој самопрогласен клабер ми рече дека тапа била журката, дека ќе му речам да во право си само затоа што он е највечи клабер у маало. За мене беше одлична журката и ќе ја памтам уште долго. Нормално дека не може сите да ги имаат истите впечатоци, само поентата ми беше дека сите мислења околу тоа каква била вечерта се субјективни. Ако си поминев лошо, секако дека ќе кажев еј тапа беше вака и вака, ама ете мојот впечаток беше дека беше одлично. :)

Многу миксал? Whaaah...
Мхм. Многу ги миксал и долго траеле миксовите. :icon_lol:
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Во моментов го даваат концертот на Jungle tv
Лелее цело време пропуштам да го начекам. А чек даваа нешто у стил цел концерт или? Сакам да го преживеам пак тоа.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.580
Поени од реакции
2.564
Ееееееееееееееееј не можам да ве сварам со муабетиве. А бе шо КУР ве боли кој одел, зошто одел. Ако сте стручњаци толку, појдете си, изнаскокајте се, поминете си убаво, вратете се. Што кур ве боли другите околу вас како го доживуваат настанот?!?!?
Сватете едно, не постои НАЈДОБАР и НАЈЛОШ DJ!!!! Дури поточно, не постои ЛОШ и ДОБАР, барем не сега, кога техниката на дџ-от е заменета со софтвер. Можи да ти се допаѓа што пушта или да не ти се допаѓа.
Сватете, неможи да речи некој ПИКАСО чини ДАВИНЧИ не чини.
Па уште некој погоре ми спомнува, немало споредба помеѓу 50 цент и Гета, вториов бил далеку подобар. НЕ! Нема споредба оти едниот е рапер, другиот прави сосема различен тип на музика.

Ејјјјјјј ме накурчивте:nerv:
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.540
Поени од реакции
33.746
Психички.. whoa.. не креирајте Гета фенмомен. Па проценти нешто, статистики, бројки.. damn. Хаха, лошо.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom