David Guetta @ Метрополис Арена - 9.5.2010

Статус
Затворена за нови мислења.

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.450
Поени од реакции
47.282
Ја даваат моментално на Џангл ТВ журката, пуштете може ќе се најдете. Ако е некој од вас тој сељакот со цвкиерите шо го даваат моментално качен кај другар му на ушка да знаеш дека си опниок тежок и не искачај у град веќе те молам! :)

Излгеда јакичко журкава, има финa атмосфера вака од ТВ гледано.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.540
Поени од реакции
33.746
Да не го има некој ремиксот од Нокаут - Илјада причини за крај што го пуштија пред Гета да настапи. Не можам нигде да го најдам. Или бар кажете од кого е
Песнава ми го уништи цел warm-up.

Инаку имаше повеќе од шо треба луѓе, факт. Седете дома, ако сакате да има конфорт на хаус журка. Бидете хумани, помогнете!
Слушам следно на armin ќе било човек во метар на метар, 100 луѓе макс. Дека транс пушта, мора комфорт.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Ја даваат моментално на Џангл ТВ журката, пуштете може ќе се најдете. Ако е некој од вас тој сељакот со цвкиерите шо го даваат моментално качен кај другар му на ушка да знаеш дека си опниок тежок и не искачај у град веќе те молам! :)

\.
ахахахахах ...
ко на Аца Лукас и Бора Чорба што се качуваат некои и се у транс на ``кад сам био млад`` :)
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Ја даваат моментално на Џангл ТВ журката, пуштете може ќе се најдете. Ако е некој од вас тој сељакот со цвкиерите шо го даваат моментално качен кај другар му на ушка да знаеш дека си опниок тежок и не искачај у град веќе те молам! :)

Излгеда јакичко журкава, има финa атмосфера вака од ТВ гледано.
Може негде по нетов да се најде?
Иначе, топ журка - неможам да се жалам. Требаше понеделникот за неработен да го прогласат зашо саем беше full. А тоа УУУ ААА УУУУ што се дереше публиката, може донекаде и да се оправда. Требаше Давид4о да си дојде у 11, а он доаѓа у 1. И УУУ ААА УУУ не беа наменети за DJ-ите, туку за организаторот, у стил ајде ајде го сакаме Гета. А добар warm up направија, само тоа 1000 причини а у не ме бендиса многу.
Бевме во гужвата напред, место немаше да се прдне а не па да се игра. Одозгоре капеа капки, мачение беше -.- Али нема врска, добро беше, тоа е и клаберскиот филинг :D Кога се појави тоа роботот сите беа вакви: OMG WTF FFS !? И навистина беше јако, немам видено нешто такво во мојот живот. После се повлековме на страна каде што имаше место да се прдне и се најдовме со друго друшто и напраивме фузија :pos: Тука скокаме а у, играме и после се качивме горе да видиме како е. Имав VIP карта, али филингот е доле, да го гледаш Гета у трепка :pos: Незнам што кур бараа луѓево горе, нема место и едноставно доле си е доле. На крај коа го вратија на сцена, отидовме пред бина, се изнаскокавме убаво и после фаќање накај Автокоманда, у бурекџилница : ))) Од тука дома под туш, па малце на коммпјутер па у школо. Па дома. Па на спиење.

10/10 давам на журкава, и не се жалам за гужвата. Јес да имаше и ќоро и сакато и Шабан Шаулич и Синан Сакиќ фаци, али тоа е, демократија, сите сме со исти права, сите можат да си купат карта и да дојдат на Гета. Едно огромно благодарам за Гета, долго ќе го памтиме ова :)
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.141
Поени од реакции
5.894
Песнава ми го уништи цел warm-up.

Инаку имаше повеќе од шо треба луѓе, факт. Седете дома, ако сакате да има конфорт на хаус журка. Бидете хумани, помогнете!
Слушам следно на armin ќе било човек во метар на метар, 100 луѓе макс. Дека транс пушта, мора комфорт.
Ејјјјј се надевам овојпат Колосеум ќе имаат малце милост и ќе пуштат "само" 3.000 карти во продажба, за колку-толку да се диши внатре. Пошто лани имаше околу 5.000 во место што собира 2.000 максимум :toe:. За среќа накај 2 саат почнаа да си одат позерите па дури накај 3 ипол почна јаката журка :).
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
МНа крај коа го вратија на сцена, отидовме пред бина, се изнаскокавме убаво и после фаќање накај Автокоманда, у бурекџилница : ))) Од тука дома под туш, па малце на коммпјутер па у школо. Па дома. Па на спиење.

:)
Заради моите физички капацитети кои беа надминати, не го дочекав крајот, што се деси? Кажа нешто? Ако може некој подетално да го опише крајот? :) :) :)
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Заради моите физички капацитети кои беа надминати, не го дочекав крајот, што се деси? Кажа нешто? Ако може некој подетално да го опише крајот? :) :) :)
кажа."Thank you very much and I promise when i'm gonna going to the hotel i'm gonna send that movie to kelly rowland and say LOVE FROM MACEDONIA!!!!!thank you goodye."
Се мислеше на тоа дека снимаше со камера он на тој филм мислеше.иам видео ќе го стаам на Youtube па ќе видиш.
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Заради моите физички капацитети кои беа надминати, не го дочекав крајот, што се деси? Кажа нешто? Ако може некој подетално да го опише крајот? :) :) :)
И публиката почна да се дере ,,We Want MORE,We Want MORE,We Want MORE,We Want MORE,We Want MORE" и ѕверот се врати на сцена. Еве ти дел од атмосферата :)
Тука сите се среќни и радосни и врискаат/пискаат бидејќи ѕверот од човек се врати на сцена и го рече следново: "I know I played this track before, but it is so great and I will play it again" нешто у тој стил, ќе видиш на видеото, btw мое дело. <3
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.896
Поени од реакции
717
И публиката почна да се дере ,,We Want MORE,We Want MORE,We Want MORE,We Want MORE,We Want MORE" и ѕверот се врати на сцена. Еве ти дел од атмосферата :)
Тука сите се среќни и радосни и врискаат/пискаат бидејќи ѕверот од човек се врати на сцена и го рече следново: "I know I played this track before, but it is so great and I will play it again" нешто у тој стил, ќе видиш на видеото, btw мое дело. <3
А која е траката ?
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Aбе што е до мене за македонскиов народ не треба да се донесе никој,се нешто не ви чини....Осветлување,озвучување,луѓе што не знаат кој е Гета,Варм Ап диџеите скапани биле...Одете в кафана ке поминете поубаво...
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.141
Поени од реакции
5.894
Aбе што е до мене за македонскиов народ не треба да се донесе никој,се нешто не ви чини....Осветлување,озвучување,луѓе што не знаат кој е Гета,Варм Ап диџеите скапани биле...Одете в кафана ке поминете поубаво...
Која кафана бе? Празни биле кафаните поради Гета :pos:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Многу е чудно како неочекувано некои работи кај нас се претвораат во големи настани. Мислам, од македонски, кењаторски аспект. 50 Cent се појави, дури и на кеј си џогираше, ама ништо од еуфоријата, за Гета ќе се истепаме ко белци у гето. Страшно непредвидливи сме, а тоа е ваљда кул.
п.с. Партизан изгуби и од ЦСКА, четврти завршија, сеа и за нив не е сигурно да навијаш, сеа пак Барса е ин. :baeh:
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Може да ми каже некој како се вика тракава ??
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Сеуште стојам на мислење дека журчето на ПВД пред некое лето е ненадминливо :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom