David Guetta @ Метрополис Арена - 9.5.2010

Статус
Затворена за нови мислења.

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
До вчера не ми беше, ама откако ги прочитав коментариве ми стана многу криво што не бев :toe:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Вие паметните идете на журка за да зјапате околу вас кој снимал со камера цело време, кој носел штикли, кој имал 3 кила шминка, кој пеел 2 песни а кој пак ги знаел сите, кој играл постојано или кој стоел со скрстени раце???
Досадни сте аман.
Ме здоболе дали некој до мене игра, дали некој не игра, дали пеел или не пеел, досадно му било или не. Сеедно ми е. Одам за да си поминам убаво, ЗА МЕНЕ!
Ви сметале турбофолкерите? Епа и у кафана идат луѓе што знаат 1 турбофолк песна. На натпревар фудбалски идат 100 жени за да видат убави фудбалери а не знаат ни што е пенал, па шо има везе. И на саем за книга идат сите за да киднат од школо а не за да видат и купат книга. Па што? Секаде и секогаш има вишок на незаинтересирани луѓе.
Тие трачарски муабети само го надополнуваат нашиот грд менталитет. Вас ве интересираат само другите што прават.


Јас си поминав ТОП. Најтоп.
Ич не ми е гајле како си поминале и што правеле останатите 10 000 луѓе околу мене.
Ама ме нервираат паметните што солат памет тука и се јачат само на збор. Тие се дури бетер од шмизлите со 10 цм штикла што ја знаат само When love takes over!
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
аман бе го отупевте со тие звучки , звучките од десно се изагнснаа 2 минути и пак се пуштија и тоа беше целата ствар.. големи јајца
Се работи за професионалност во сериозна работа. Истото ти е да гледаш финале од ЛШ и да ти прекини преносот 3 минути.Секако дека ќе те извади од такт.
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Некое видео од мене еве ви.И снаимам за да си иам да се потсеќам како сум си прошол не ради друго.:smir:
 
S

StormRage

Гостин
Ич ама ич не ми е криво шо не бев... порадо би седел в кафана со пифце и тома на звучник него на пендрек парти... едноставно ако нештото не го сакаш а ојш само ради реда то е тотална дупка.
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Ич ама ич не ми е криво шо не бев... порадо би седел в кафана со пифце и тома на звучник него на пендрек парти... едноставно ако нештото не го сакаш а ојш само ради реда то е тотална дупка.
Пендрек парти мислиш во смисол на педерска забава или во смисол дека во публиката доминирале мажи.Пошто онолку цицка на метар кадратен до сега немало на саем :smir:
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Кое беше изненадувањето?

Блазе си им на тие што беа :((. И не знам што се замарате со хејтериве, баталете ги.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Искрено, значи малце се плашев и со мисла влегов во Метрополис дека на хаус журка, ситно ако забега ДЈот т.е. ако ја затупи - отиде журот у Хондурас. Но Гета дефинитивно ме порекна и на сите 13ина и кусур илјади ни приреди вистинска посластица. Презадоволен сум од журката, пред се поради вкусот мој, кој е повеќе на транс ориентиеран. Се изнарипав, се изнаиграв, се изнагавикав и покрај гужвата и горештините внатре.

Инаку таман стасавме на време, 11 и нешто беше кога влеговме. Срамота беше само тоа пред вратите и безпотребната гужва што ја направија и warm-up ДЈите што беа .. It was one of those nights 4 them :kesa: . Mака ми е само што не ја земав камерата, се плашев да не ми ја вратат, и отидов со скапаниот Самсунг апарат кој не фатил ни пола од атмосот :( :( . Се на се супер парти и се надевам на уште многу такви за во иднина.

Момент на вечерта ДЕФИНИТИВНО ми беше Meet her @ love parade - Менталец еееееееејјј, се пушта ли таква трака у 15 до 4, кога веќе сите беа на пола :pos2: Одлепив целосно на неа ..... Ииии да ќе заборавев, ГОООООООЛЕМ ПОЗДРАВ до највеселата група од Радовиш што беше дојдена. Добра шутка беше хехехехее ..
 

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
Ајде јас да напраам пресек онака ВИП стил ...

Журот добива 10/10 иако водени од македонскиот менталитет имаше ситни пропусти во организација ..

Значи ...
1) ко је тој бе што во 11 и нечто ке ми брца маса па уште резервирана дур јас денсам на горна ограда а??? норламно масата служеше само за оставање ѓубре ...
2) топката не проработе - дечките имаа една бедна камера и немаа соодветен кабел да ја приклучат на остатокот на видео продукцискиот софтвер (она позади со анимациите) за кој странецот кој тоа го миксаше беше спремен да ги фрли од горе во публика ..
3) имаше 1 минута и 22 секунди проблем до едниот сет од звучки поради културата на случателите кои таму се движете (а не требало бидејки беше оградено) и откачиле кабел ...
4) малце штедеја на вентилација ...

Се на се овие ситници нема да ми го расипат чуството дека ова зега е евентот на годината ...

Посебен поздрав до сите кајганџии кои рекоја дека ќе ме фаќаат ако решам да рипам од горе у публика, батките од режија за прекрасните визуелни ефекти и они поздрави на македонски кои вредно ги подготвуваа и секако најголем поздрав до Давид Гета со сопругата кои рекоја дека пак ќе дојдат на оваква добра публика (цитирам: „ќе го пунам стадион брее!!!“)

П.С:
Сите хејтери имаат од мене гратис црвено карточне ради терање инат!
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Како и да е, денсерките беа Уааау!! :vozbud:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
И? Навистина не ве разбирам. Ок, ве бива, разбрате, слушате, мајстори сте и све тако даље... и? Аман више преку глава ми се коментарите со таа комерцијала, па комерцијала. И што ако е комерцијала? За мене беше совршена журката, затоа што мене не ми е битно што и како е во детали, мене ми е битно да има атмосфера и да се рипа и да се ужива. И токму тоа го постигна Гета со неговиот настап. Уште сум полна со позитивна енергија, затоа што навистина уживав и се откорнав од играње. Не сум била којзнае на колку журки, не сум клабериште, ама се дешавало кога ќе сум отишла да ми се приспие, одвај да чекам да си одам од што го тупат, а кога си одев од Гета жал ми беше што морам да си одам. Он треба да забавува и да приреди добра журка, а тоа и го напраи.
А и ти не си бил, така да немаш право да коментираш. Гледање клипчиња ја јутуб и чувствување на самата атмосфера на лице место ни од далеку не може да се спореди.



И? Што ако? И да дошол некој без ниедна песна да знае, тоа е негова работа. Не знам зошто мора да се плука и демек тие што знаеле една песна се као фејкери. Како може да си давате право да ги осудувате луѓето? Не се однесува ова на тебе, туку ова беше само едниот од многу постови што прочитав, па затоа и тебе те цитирам. Ок клабери сте, ама тоа не значи дека може да им солите памет на другите за тоа што е добра журка. И што е најинтересно на When love takes over не ни беше толку паѓање во делириум, за мене кога го опна ремиксот на Satisfaction беше врв.
Знам дека е модерно да се биде хаце, без разлика дали е тоа за рок, рап или техно/транс/штоидае. И ок, бидете си хаце, ама не ги плукајте другите и не мора да употребувате сарказам и иронија, само затоа што другите не се “експерти“ во таа област.
Да клабериште сум се разбирам од музика, сум бил на миљарда журки во најаки дискотеки и најаки места(мангуп сум бе кабадајчар се фалам) и сакав да кажам дека тоа што го видов на гуета не е ништо нај нај, од моја гледна точка и не реков дека мора за сите да е така кажав за мене аманте не смеам да кажам дека нечини а?
Убо си помина добро кулирај пофалисе, јас бев на друга журка уште поубо си поминав , таква атмосфера како што имаше на журката што бев нема да има во скопје ни за 5 години , оти менталитетот на луѓето е таков. И да не тупам дека сум најак и се знам.
Уште еднаш кажав според мене како е и не ти реков дека мора и тебе да ти биди неубо оти јас така мислам.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ќе може ли некој да ми каже како се викаат траките од овие две видеа ??
Фала однапред
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Да клабериште сум се разбирам од музика, сум бил на миљарда журки во најаки дискотеки и најаки места и сакав да кажам дека тоа што го видов на гуета не е ништо нај нај, од моја гледна точка и не реков дека мора за сите да е така кажав за мене аманте не смеам да кажам дека нечини а?
Убо си помина добро кулирај пофалисе, јас бев на друга журка уште поубо си поминав , таква атмосфера како што имаше на журката што бев нема да има во скопје ни за 5 години , оти менталитетот на луѓето е таков. И да не тупам дека сум најак и се знам.
Уште еднаш кажав според мене како е и не ти реков дека мора и тебе да ти биди неубо оти јас така мислам.
Во ред е што супер си поминал, баш ми е мило, ама немаш право да збориш затоа што не си бил таму. Тие што биле, а не им се допаднало, ок, секоја почит за нив, биле и не им се допаднало, тоа е веќе прашање на вкус и ги разбирам и немам што да дискутирам на таа тема, затоа што ете сме имале различни впечатоци. Ти не си бил и немаш право да мрчиш едноставно. Остави не нас неклаберите да уживаме во нашето фејкерисување. :wink:

Јас на јутуб можам да ја гледам најдобрата журка на планетава земја и да ми изгледа тиња, затоа што едно е на видео каде што не се ни гледа ни слуша како што треба, а друго е да бидеш на лице место таму, па после да донесуваш заклучоци.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
369
Поени од реакции
700
Сфаќам дека секој си има вкус. Почитувам сечие мислење.
тоа што го видов на гуета не е ништо нај нај
А ти златен не виде ништо на Гета, пошто не беше на Гета.
Ја укакавте темата уште пред да се деси настапот.
Сега помина журката, ја коментираат тие што беа таму.
Таквите мислења ги почитувам. Твоето не.
Знам дека патиш од феномен „јас ќе бидам тој последен што ќе кликне на Цитирај“, па be my guest.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Во ред е што супер си поминал, баш ми е мило, ама немаш право да збориш затоа што не си бил таму. Тие што биле, а не им се допаднало, ок, секоја почит за нив, биле и не им се допаднало, тоа е веќе прашање на вкус и ги разбирам и немам што да дискутирам на таа тема, затоа што ете сме имале различни впечатоци. Ти не си бил и немаш право да мрчиш едноставно. Остави не нас неклаберите да уживаме во нашето фејкерисување. :wink:

Јас на јутуб можам да ја гледам најдобрата журка на планетава земја и да ми изгледа тиња, затоа што едно е на видео каде што не се ни гледа ни слуша како што треба, а друго е да бидеш на лице место таму, па после да донесуваш заклучоци.

По еј како да ви напишам КАЖВАМ МОЕ МИСЛЕЊЕ ЕЈ НЕ КАЖАВ ДЕКА НА СИТЕ ТРЕБА ДА ВИ Е ГЛУПО, КАЖАВ КАКО ОД СТРАНА МИ ИЗГЛЕДАШЕ.
НЕСМЕАМ ДА КАЖАМ ДЕКА КАКО МИ ИЗГЛЕДАЛО ДУРИ ОТИ НЕ СУМ БИЛ , АХ БЕ незнаев дека на форум несмееш да кажеш свое мислење за нешто.

Сфаќам дека секој си има вкус. Почитувам сечие мислење.

А ти златен не виде ништо на Гета, пошто не беше на Гета.
Ја укакавте темата уште пред да се деси настапот.
Сега помина журката, ја коментираат тие што беа таму.
Таквите мислења ги почитувам. Твоето не.
Знам дека патиш од феномен „јас ќе бидам тој последен што ќе кликне на Цитирај“, па be my guest.

ај а ти колку значи врска немаш то шо го кажваш, надвор си од секој контекст, значи не бев на журката не смеам да коментирам а?
Секој можи да коментира како што знам и ако сакам можам да хејтам до утре, а ти сигурно не си ја светил/а поентата на форумот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom