David Guetta @ Метрополис Арена - 9.5.2010

Статус
Затворена за нови мислења.

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Не сум у тек со предходните стани, колку влезници ќе има?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.299
Поени од реакции
7.778
све живо и диво што мрда ќе биде на настанов,богами и тија што не ни знаа кој е Давид Гета
 
Член од
15 април 2009
Мислења
62
Поени од реакции
2
све живо и диво што мрда ќе биде на настанов,богами и тија што не ни знаа кој е Давид Гета
Прилично да :smir:

Сепак секоја чест што се трудат организаторите и во техничкиот аспект да бидат добри, да не речам и одлични за македонски услови со тоа што ќе го понудат...

Останува уште Гета да растури :salut:
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Гратиси вип:icon_cool

едвај чекам:vozbud:
само знае некој кое е изненадувањето за вип?
 
Член од
15 април 2009
Мислења
62
Поени од реакции
2
Па ако се открие нема да биде изненадување :smir:
 
Член од
25 мај 2009
Мислења
56
Поени од реакции
1
abe ima nekoj so sitka karta mi treba za drugar neka mi prati pp!!!
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
ИТНО!!
Знае ли некој дали негде има останато карти,ми требаат 2:nesum:
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
И мене ми требаат карти али јебига нема. Ебате, оние од село што се диват на Шабан Шаулич и на Синан Сакиќ ќе одат, а за мене нема карти. Слушнале 2 песни од Гета и ај сеа ќе идеме. 5 песни не знаат да ми набројат а се фураат после биле на Гета. Па кој кур идат коа не го слушаат... И за нас што навистина сакаме да го слушнеме човекот нема карти.

Неправедно, зар не?
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
И мене ми требаат карти али јебига нема. Ебате, оние од село што се диват на Шабан Шаулич и на Синан Сакиќ ќе одат, а за мене нема карти. Слушнале 2 песни од Гета и ај сеа ќе идеме. 5 песни не знаат да ми набројат а се фураат после биле на Гета. Па кој кур идат коа не го слушаат... И за нас што навистина сакаме да го слушнеме човекот нема карти.

Неправедно, зар не?
Ептен:(
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
И мене ми требаат карти али јебига нема. Ебате, оние од село што се диват на Шабан Шаулич и на Синан Сакиќ ќе одат, а за мене нема карти. Слушнале 2 песни од Гета и ај сеа ќе идеме. 5 песни не знаат да ми набројат а се фураат после биле на Гета. Па кој кур идат коа не го слушаат... И за нас што навистина сакаме да го слушнеме човекот нема карти.

Неправедно, зар не?

Исто како Македонија Шпанија кога играа.И ќоро и сакато на стадион, важно ќе се влажнат Торес го видов.:tapp:
Увек е така кај нас тоа е.:toe:
 
Член од
4 септември 2007
Мислења
106
Поени од реакции
6
poradi vasata nesposobnost da go mrdnete gazot i da kupite karti za sto imavte 10-tina i kusur dena nikoj ne vi e kriv sto saban saulic faci kje idat na zurkata, a vie ne goooolemite 15 godisni fanovi na guetta hahahah
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Може немале пари пред 10 дена.Крпен живот е што да праиш.:toe:
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
poradi vasata nesposobnost da go mrdnete gazot i da kupite karti za sto imavte 10-tina i kusur dena nikoj ne vi e kriv sto saban saulic faci kje idat na zurkata, a vie ne goooolemite 15 godisni fanovi na guetta hahahah
Извини ама не сме сите богати како тебе.
 
Член од
4 септември 2007
Мислења
106
Поени од реакции
6
ice cube,

vidi mali ne tropaj gluposti koj kolku e bogat bidejkji kartata ne e 5 iljadi evra. koncertot pred 2 meseca uste bese oficijalno najaven i se ocekuvase 600 do 800 den karta. mesto uste od togas da pocnes da stedis po 20 denari na den bidejkji neli si golem fan na guetta vie se zanimavavte dali stvarno kje doagja, dali e vistina ili ne i slicni lejm muabeti. epa guess what... shaban saulic facite ve poebaa hahahaha
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Како не поминало покрај неправедност.
Самите вие сте си криви што не сте си купиле.
Сте немале пари? Епа што не си резервиравте билет. Ќе можевте и денес да си го земете.

Иначе ќе има карти утре на врата по цена од 1000 денари. Од 20 часот ќе се продаваат. клик
Ама сигурно и за брзо време ќе ги снема.
Ако класичните македончиња во последен момент што се купуваат не стигнат на време, сигурно пак ќе нема. Ама секогаш ќе има изговор и некој друг да се искритикува за својата неажурност.


Или може и ГРАТИС да си добиете :pos:
Jaка е последната точка...
+ Zavrsi ja narackata i pomoli se... :icon_lol:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom