Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
Вечер со иста тактика како против Челзи ,,, :) и добитни сме .... :)
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.876
Поени од реакции
16.081
Ej ќе можи некој да ми најди торент од мечот со Челзи(реваншот)...

Фала однапред
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
А Милан, кутри Милан, за да го победи овој тим на Милан оној тим на Наполи ќе му требаат 1 пенал и еден црвен во нивна корист..
Јас не гледам друг начин..
И секако ќе заборавев.. Страшно добар ден на Абиати..:back:
На вас ќе ви треба Чак Норис да славите во Сицилија. :tv:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.992
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Да не го тражам мислењето односно ветувањето дека ако Интер го победи Челзи нема веке да критикуваш или пак да шириш песимизам!:nenene:
Јас мислев дека си посериозен фан на фудбалот, но небило така.
Што лошо прочита во мојот пост или кај најде песимизам.
Признавам бев песимист за двобојот со Челзи, но за наша среќа испадна Челзи дека во овој момент е паднат од формата, а Интер го одигра еден од подобрите натпревари кога најмногу беше потребно.
Јас несум некој стручњак, но голем дел од фудбалските критичари, стручњаци најголеми шанси за освојување на Лигата на Шампиони му дава токму на Челзи.
Интер го имаше најтешкиот противник во 1/8 финалето што можеше да му паднет, но за среќа испадна дека и небило толку лошо што го добивме Челзи.
Треба да знаеш дека фудбалот е интересен поради неизвесноста во натпреварите, за разлика од кошарката каде што поизвесно е дека посилните екипи имаат можност да се поправат во текон на натпреварот. Во фудбалот можно е Реал Мадрид да изгубет и од третолигаш, што незначи дека Реал е слаба екипа. Денеска за разлика од пред 20 години во фудбалската игра одлучуваат нијанси, и ништо не е чудно што секој секого может да го победет.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.992
Eве ви и линк за download на голот од Ето уз Скарпини. :wink:
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
На вас ќе ви треба Чак Норис да славите во Сицилија. :tv:
Точно, се сложувам дека натпреварот со Палермо ќе биде тежек за Интер. И јас лично се согласувам дека понеизвесни се натпреварите кога Интер ги игра со Сампдорија, Парма, Џенова одколку со Милан.
Оваа година најсигурен сум дека Интер ќе победи кога игра само со Билан.
Пријателе размисли малку што пишуваш, и преиспитајсе чии фан си, на Палермо или на Билан.
Ако си на Палермо во ред твојот пост го сваќам како сериозен, но ако си фан на Билан, тогаш преиспитасе што пишуваш.
Интер - Милан 2009/2010
4 : 0
2 : 0
Секој викенд доколку играме со Милан, секогаш ќе бидам оптимист дека Интер ќе победува, па макар и со девет играчи.:salut:
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Francesco Repice радио коментатор е најценетиот коментатор за навивачите на Интер во Италија важи за легенда.
Незнам дали сте го поставиле видеото со него.

А вечерва сигурна победа очекувам со многу голови на двете страни.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Francesco Repice радио коментатор е најценетиот коментатор за навивачите на Интер во Италија важи за легенда.
Незнам дали сте го поставиле видеото со него.

А вечерва сигурна победа очекувам со многу голови на двете страни.
Јас очекувам еден тензичен натпревар со многу борбеност и израмнетост, да се надеваме дека Интер вечерва нема да ги повтори игрите со Парма и Џенова кога играчите сака без да се испотат да ги освојат трите бода, тоа им успеа со Ливорно кога без никаква ангажираност победивме во Ливорно.
Ако Интер од првата минута влезе во натпреварот по секоја цена да ги освои трите бода , тогаш со сигурност можам да потврдам дека ќе победиме, но ако чека победата сама посебе да си дојде, тогаш ќе ни се случет Катанија - друго издание.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.992
А вечерва сигурна победа очекувам со многу голови на двете страни.
Ако има многу голови од двете страни тоа ке биде Се само не сигурна победа. :)

Aли ако можеа со 0 примени голови да се вратат од Лондон, можат и од Палермо, oчекувам со буквално исти пристап и пожртвуваност да влезат и вечерва.

Него и младиве на гостински терен покер тераат а ?
Primavera: derby Inter, 4-1 in casa del Milan :pos:
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Ако има многу голови од двете страни тоа ке биде Се само не сигурна победа. :)

Aли ако можеа со 0 примени голови да се вратат од Лондон, можат и од Палермо, oчекувам со буквално исти пристап и пожртвуваност да влезат и вечерва.

Него и младиве на гостински терен покер тераат а ?
Primavera: derby Inter, 4-1 in casa del Milan :pos:
Нај сигурни сме кога играме со Милан, еве и Примавера тимот лесно победува со Билан.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.693
Поени од реакции
6.210
Во све си губат овие миланезиве,ништо чудно и во категорија петлиња да губат:toe:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Во све си губат овие миланезиве,ништо чудно и во категорија петлиња да губат:toe:
И што ако губат рогови ќе ти пораснат ?

Вечерва интер МОРА да тепа.Ништо чудно и ако дадат 4-5 гола :smir: А гледам и добар коефициент имаат :vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom