Шумахер се враќа, но во Мерцедес

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Mногу странски медиуми пред неколку минути објавија потпишување на најдобриот ф1 возач Шумахер за тимот на Мерцедес за сезоната 2010.
Станува збор за едногодишен договор.

Извор - BBC

Извор

Извор

извор





Што ќе кажете за ова?

Јас го обожавам Шумахер, но додека возеше во Ферари.
Овој потег воопшто не ми се допаѓа.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Уф, лошо :( Ќе си остане мој омилен Ф1 возач кого го сакам најмногу, но мојата поддршка секогаш ќе ја има Ферари :)
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Заради него почнав да гледам формула и од кога се откажа се откажав и јас :) :)
Со среќа Шуми иако ова ти е најлош потег :pipi:
 

ScArFaCe_K4

Кретенски username, знам.
Член од
29 јануари 2007
Мислења
344
Поени од реакции
16
Искрено, гајле му е на него 100%. Да извозе една сезона, за да не каже човек дека сме го забораиле, да напраи екстра кеш и пак ќе се повлече. Њемачка тактика за лесни пари. А иначе супер возач е, да беше во ферари ќе беше како во старите добри времиња.
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
ни мене уопште не ми се допаѓа... потегот.

со Нико Розберг заедно кај Рос, сочинуваат опасен тим :tv:

иако си останувам да си навивам за маранело
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.447
Поени од реакции
13.876
Него го сакам, не ми е битно кај ќе вози. Кога не возеше тој, навивав за Ферари. Сега баш поради него, ќе сум за Мерцедес.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
ЛЕЛЕЕЕЕЕ не го сакаме во Мерцедес НИКАКО.
Јас ќе си навивам за мекларен но НИКАКО ЗА ШУМАХЕР
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Не ми се верува да е точно ова пошо во Ферари е жива легенда и многу го почитуваат,не би сакал нешто да го расипе тоа ако се знае огромното ривалство мегу Ферари и Мерцедес.
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Не ми се верува да е точно ова пошо во Ферари е жива легенда и многу го почитуваат,не би сакал нешто да го расипе тоа ако се знае огромното ривалство мегу Ферари и Мерцедес.
не е ова Меклареновиот Мерцедес, таму си остануваат Хамилтон - и новиот Батон... ова е Браунов Мерцедес, не ми е толку криво али сепак... боље он него ли двајцава вицешампиони :tv:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Додека не видам црно на бело не верувам на шпекулациите. Сепак долго е врската помеѓу Рос Браун и Шуми така што би можело да биде и вистина.

Ферари секогаш бил екипата која ја сакам, а Шуми омилен возач но сепак не би почнал да навивам за Мерцедес само заради него. Како и да е ако веќе треба да биде победник некој друг, а не возач на Ферари тогаш секако би го избрал него.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ne e dobar poteg ovoj na Schumacher,za mene kako navivac na Scuderia Ferrari...no :toe:

A kojznae vo kakvo svetlo ke se pokaze...mozebi ke se maci da osvoi bodovi ili pak mozebi ke se bori za titulla...!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom