Шумахер се враќа, но во Мерцедес

Н

'Никола'

Гостин
Повторно ќе гледам формула, се надевам само дека нема да се изрезили Шуми и дека по завршување на сезонава сеуште ќе биде возач број 1 на сите времиња..:smir:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Повторно ќе гледам формула, се надевам само дека нема да се изрезили Шуми и дека по завршување на сезонава сеуште ќе биде возач број 1 на сите времиња..:smir:
Тоа што Шумахер ќе биде возач број 1 во F1 уште доооолго време бидејќи сите што учествуваат во F1 идната сезона заедно немаат титули колку Шумахер е едно..

А резилењето и катастрофата која што може да ја доживее, е друг муабет и независи ич од неговото славно минато.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Јас ќе бидам искрен, за Ферари навивав поради Шумахер сега ќе вози за Мерцедес така да Мерцедес има подршка од мене:)
Додека не возеше Шумахер не ни пратев Ф1, сега кога ќе се врати пак ќе почнам да следам, без Шумахер не ми е интересно.
И Ралф сакам да го гледам пак правеше доста глупости кога беше на пистата или е прв или последен :pos:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Ццццц :tapp:

Ајде сега пола навивачи и обожаватели на Ферари, премештај во Мерцедес .. А најжално и патетично е тоа што ќе му падне култот и големата репутација која што ја уживаше како една од иконите во историјата на Ф1.
Што ќе му падне бе? Шуми отсекогаш е имал подршка од вистинските фанови и последен да е нема да изгуби ништо титулите ќе си останат запамтени :smir:
Со неговото враќање ќе се зголеми гледаноста на Ф1 јас годинава дали 2-3 трки изгледав сега со враќањето на Шуми ќе почнам пак да гледам :)
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ако добро сум разбрал ќе вози за Mercedes GP, не за Mclaren така?
Така, во овогодишниот Браун.

Инаку воопшто не верувам дека Шуми ќе се изрезили. Факт е дека е веќе во години и можеби рефлексот не е како порано, но јас сум убеден дека доколку болидот е моќен како што беше сезонава ќе се бори за титула. Кога можеше годинава мулено Батон да освои титула, тогаш со таков болид Шуми е уште поверојатно да победи.

Ако Ферари има силен болид секако огромна конкуренција ќе биде Алонсо, Хамилтон, а и Фетел ако успее Ред Бул да го одржи темпото.
 
Член од
4 декември 2009
Мислења
147
Поени од реакции
10
Дефинитивно требаше да остане верен на Ферари. Али и ова е баш во негов стил. Контроверзен до крајни граници.
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.921
Поени од реакции
475
Што му требаше да се враќа назад:).
Шала на страна ова ќе предизвика многу поголема гледаност а изгледа и спонзори.
Инаку според мене апсолутно непотребен потег на Шуми. Јас сум негов фан но мислам дека тој си го одработи своето. Доминираше во неговата ера и така требаше и да остане. На 40 години ретко кој се враќа назад да се натпреварува. Сепак ако се чувствува мотивиран нека се испроба. Јас би сакал да ја освои 8-та титула, но сепак тоа ќе биде многу тешко (што пак не значи дека е невозножно:)).
За репутацијата веќе реков дека нема да му биде нарушена дури и ако заврши како последен. Секогаш ќе се памети како возач кој освоил 7 титули. Впречем ретко кој се сеќава дека Шуми во 1997 беше дисквалификуван. Така ќе биде и при евентуален неуспех.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Седумкратниот шампион во Формула 1, Михаел Шумахер, со јавно писмо им се заблагодари на сите навивачи на Ферари, тимот од кој беше ангажиран последните 14 години.

Шумахер пред неколку дена потврди дека по три годишна пауза се враќа на патеката, но во болидот на Мерцедес ГП.

- За време на овие 14 години бев дел од Ферари, како што и Ферари беше дел од мене. Еден дел од моето срце засекогаш е резервиран за Ферари. На секоја трка давав максимум и заедно со вас уживав во секоја победа. Стекнав многу пријатели и научив многу во овој тим, наведе Шумахер во писмото.

Германецот истакна дека од 1. јануари започнува „ново поглавје" во неговиот живот.

_________________________________________________

:pos: Ова поради негативни коментари и ај сеа да не го проколнуваат навивачите им се извинува на некој начин.
Додека не ми прати лично писмо не му простувам. :icon_lol:
Јас сум си за Ферари, он нека вози како знае. Ама ќе го смачкаат Алонсо и Маса :)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
:pos: Ова поради негативни коментари и ај сеа да не го проколнуваат навивачите им се извинува на некој начин.
Додека не ми прати лично писмо не му простувам. :icon_lol:
Јас сум си за Ферари, он нека вози како знае. Ама ќе го смачкаат Алонсо и Маса :)
Јас би рекол дека сите Фераристи ќе се завртат против него... И ќе се надеваат дека ќе го смачкаат Алонсо и Маса.

Од друга страна сите Меклареновци се против Мерцедес Џи Пи, така да борбата против Шумахер тек се разгорува, ќе му држат лекции дечишта од типот на Хамилтон :helou:

Се на се, доаѓаме до моментот Шуми е сам против свих, и повеќето ќе се надеваат на негов пропаст и резилење :vozbud:, а тој ќе сака да се докаже.

Сето тоа ќе ја направи F1 2010 мнооогу поинтересна од 2009.
 
I

InF3cTeD

Гостин
Е дури сеа ќе биде интересно да се гледа новата сезона во Формула 1 со оглед на тоа дека Шумахер така речено ги заеба фановите на Ферари кои очекуваа да се врати токму во тој тим,а Шумахер се врати во тим кој важи за лут ривал на Ферари.Следува феноменална сезона која нема да ја пропуштам..и да...останувам веерн фан на ФЕРАРИ!!
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Ko prvo Sumi ne vlaga vo timot na lutiot rival na Ferari tuku vlaga vo Brown Gp koj e preimenuvan vo Mercedes Gp ko vtoro ne e prvpat Sumi da nastapuva za drug tim i vo minatoto nastapuval za drugi timovi. Ja ostanuvam fan na Ferari ama go podrzuvam i sumi i mislam deka znae sto pravi sepak golema e cesta da nastapuva vo domasen tim i ne gleam kako gi zaebal negovite fanovi vistinskite fanovi sakaat da go gledaat sumi na pateka a ne da se slae niz box...

Ps: Izvinete za latinicata nejke nesto kirilica da pisuva :toe:
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
иако навивав за Шуми ке си останам навивач на Ферари и за нивните возачи Маса и поготово за Алонсо кој ке сакам нормално да го победат

тимот не се менува оти возачот ке дојди и ке замини

НЕКА МУ Е СО СРЕЌА НА ШУМИ

:salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom