Избор за песна за Евровизија 2010

Статус
Затворена за нови мислења.

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Абе тоа песната од кербер многу јака, ја 10 пати гласав за неа сакав таа да оди многу беше јака!!!
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Na index.hr gi ima celosno pesnite na ucesnicite na Dora ,a tie ke biraat duri vo mart,jas ne znam zosto kaj nas ne se davaat barem nekolku dena pred glasanjeto ,da vidime sto vleguva vo uvo, a sto ne, vaka od edno slusanje nisto ne praime:toe:
 
Член од
26 јули 2009
Мислења
424
Поени од реакции
179
Е стварно МТВ се потрудиле, сцената ме хипнотизира со тие двете тркала што се вртеа, а измеѓу нив три полукруга и некаков си екран во кој најзастапена беше црвената, плавата и зелената боја..се чудев што е финтата и сега ми текна па 3Д ефекти имаат луѓето затоа не можеме да доживееме како што треба, затоа вечер сите со наочари и топ ќе биде :pos2: а за водителките, плавата ја унапредиле сега е на сцена минатите години ја гледав во црвениот green рум беше и секогаш делува како да е надувана...толку возбудена како да води Оскари или Сан Ремо, нема друго објаснување освен надувана, а со таа другата како прв пат да се гледаат и како да немале ни една проба, постојано си влегуваа во збор, особено кога гласаше "стручното" жири, едната чита песна, во исто време другата чита колку поени абе :tapp::tapp::tapp:
за песните немам коментар, не заслужуваат
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
кога е полууфинале финале? на која програма?
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
А синојќа некој искочи ? што беше синојќа ?
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.115
Поени од реакции
3.974
Na index.hr gi ima celosno pesnite na ucesnicite na Dora ,a tie ke biraat duri vo mart,jas ne znam zosto kaj nas ne se davaat barem nekolku dena pred glasanjeto ,da vidime sto vleguva vo uvo, a sto ne, vaka od edno slusanje nisto ne praime:toe:
Pa toa e fintata, na Evrovizija koa ke ne pretstavuvaat site od edno slusanje ke biraat pesna koja im se sviga...
 

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
257
Звукот на телевизџија беше катастрофа, ништо не се слушаше, водителите, прв пат на телевизија излегуваат, поизгубени суштествна немам видено, сцената катастрофа беше песните несакам да коментирам, ај некој ќе речи ете се што е македонско мора да го коментираме, и да велиме дека не чини е па не како можам да речам дека имаше нешто што чинеше и самата атмосфера и публиката кажаа се!!
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Pa toa e fintata, na Evrovizija koa ke ne pretstavuvaat site od edno slusanje ke biraat pesna koja im se sviga...
Pa ne bas site,pesnite pobednicki ke dobijat spot ,pa i bez spot ke se stavat na you tube ,pa mozes da gi slusnes kolku sakas ,pa taa sto ti vlegla vo uvo ,za nea ke glasas ,pa ima i emisii vo koi se prestavuvaat pesnite ,nie sega od samo edno slusanje treba odma da odbereme ,pa nekoi ne vleguvaat vo uvo od prv pat, a se mnogu dobri pesni ,kolku pati nie taka se imame zaebano.Hrvatite sekoj den na HTV imaat prilog od 8 minuti vo koj pretstavuvaat po dve pesni ,znaci celosno,zosto kaj nas toa ne se pravi :toe:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
водоилија.. фина песна...ама сепак.. не би направила ништо на евровизија
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.115
Поени од реакции
3.974
Pa ne bas site,pesnite pobednicki ke dobijat spot ,pa i bez spot ke se stavat na you tube ,pa mozes da gi slusnes kolku sakas ,pa taa sto ti vlegla vo uvo ,za nea ke glasas ,pa ima i emisii vo koi se prestavuvaat pesnite ,nie sega od samo edno slusanje treba odma da odbereme ,pa nekoi ne vleguvaat vo uvo od prv pat, a se mnogu dobri pesni ,kolku pati nie taka se imame zaebano.Hrvatite sekoj den na HTV imaat prilog od 8 minuti vo koj pretstavuvaat po dve pesni ,znaci celosno,zosto kaj nas toa ne se pravi :toe:
Da, ama realno gledano od tie sto ke glasaat na Evrovizija samo 2-5% ke go imaat napraveno toa (slusnato pretstavnickite pesni na youtube prethodno), ostanatite site prv pat ke gi slusnat vecerta...

Nego bivase li sea da padne zulu stranata, pak nema ni ova polufinale sea do go gleam, so sreka ke imav... :(
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Кои се пеачиве бе другарче. Првпат у живот ги слушам и гледам:nesvest:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom