Избор за песна за Евровизија 2010

Статус
Затворена за нови мислења.
T

theTinule

Гостин
Абе ајде доста се жалите, најдобри сме! Поубави песни мислам дека досега немало на евровизија. Жирито, за прв пат беше како што треба, и доктор имаше. Реално. Тоа мора да се гледа и од физио-терапевтска гледна точка. Знаеш, покрети ово-оно...Сцената исто така имаше убав спој на бои, портокалово и зелено. Баш убава комбинација. Водителките, фини како и секогаш, само што се облекле и двете како во dress code. Сепак, убаво изгледаше. За пеачите немам зборови! ГЛАСАВ ЗА ВЛАТЧЕ!!!СРЦКА НАЈУБАВА! Многу си го сакуфкам! <3

not.

Да дојдам на себе. Очекував подобри изведби(настапи). Што е со настапиве? И за облеките можеле малку повеќе да се потрудат.
Песните, што да се зборува за нив. Ниедна не беше погодена како за на евровизија, певлива и лесна, а сепак необична. Ѓоко Таневски имаше добра песна, ама многу беше обична. Дарко Илиевски исто ќе го пофалам, ми се допадна и неговата песна. Од Влатко Илиевски очекував подобра песна. Барем тој знае да направи добро песниче, ама му го промашиле за на изборов.
А сцената...хахаха! Ептен кичерајска беше! Али ајде, шо е важна сцената...
Се, на се, беше како што и секогаш е. Македонска работа.

 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Некои од песните ги слушнав цели, некои делумно и најмногу ми се допадна изведбата на Ѓоко. Сепак делот со рапот мислам дека не му требал, а и некако не е песна која би оставила онака посебен впечаток (иако сигурен сум дека ќе биде вртена по радиите).

Сузе Спасовска знаев дека ќе биде меѓу првите како и Калиопи и Наум лани, затоа што кај нас секогаш поените се даваат на име, а не на песна. (не ја слушнав целосно песната, можеби и заслужила).

На Влатче песната од делот што слушнав, мислам дека сепак имаше минатите години и подобри, ама сепак си има поддршка од публика (1500 гласа не дека се многу ама другиве ни толку немаа:))

И не знам зошто би се откажале од Евровизија, единствено не треба да се замараме до толку, секако се гласа на политичка основа. Башка не мислам дека ќе се посрамотиме со оглед на тоа какви се појави имало на Евровизија и дури и поминувале добро.
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
596
Поени од реакции
13
pesnite se stranje za razlika od drugite godini i glupo ispadna sto pampers,parketi i esmas bend se u ista polufinalna vecer staeni eden od ovie treba da ide
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
31
Поени од реакции
5
Пa добро јaс сум зa Влaтко Илиевски. Песнaтa не е кој знaе што aмa нaстaпот беше интересен... a и ствaрно без конкуренцијa е нaјубaв. Секaко другите песни не се ништо подобри.

 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Можеби е време лиценцата за организирање песна за евровизија да се даде на друга ТВ? Додека застане на нозе МТВ,ако застане.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Интересен беше настапот на Влатко, ама песната не му чини. :toe:
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
31
Поени од реакции
5
Бaрем учесниците од детскиот евросонг беa супер во прогрaмскиот дел. Се нaдевaм декa ќе биде нешто од нив.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.676
Поени од реакции
9.291
Пa добро јaс сум зa Влaтко Илиевски. Песнaтa не е кој знaе што aмa нaстaпот беше интересен... a и ствaрно без конкуренцијa е нaјубaв. Секaко другите песни не се ништо подобри.



еве ти и со сценски и попевлива песна од Влатко...Реално песнава на Дарко е поубава од Влатко:smir:
 

110%ЗеленоБел

Слобода за навивачите!
Член од
26 декември 2009
Мислења
638
Поени од реакции
33
Не гледав вчера евровизија, сега набрзина видов некој песни, и мислам дека песните на Дарко и Влатко се најдобри, ама порано имало и многу поубај.Баш ме интересира шо песна ќе пеат вечер Паркети. :helou:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Не ми е битно кој ќе оди.Сакам без местенки да се отиде, кој ќе заслужи стварно.!!!
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
И јас навистина сум разочаран од овогодишните песни, навистина личеа на некои шлагери а такви на евровозија одавна не се испраќат. Евроап сака да види нешто ново па затоа песната на есма бендс за мене е најоргинална и најатрактивна со сценски настап и ако биде фер и нема национализам во ваква кокнуренција треба таа песна да оди.
 
Член од
6 декември 2009
Мислења
235
Поени од реакции
18
Сеа ја слушнав песната на Дарко Илиевски :tapp: Што е ова, ај песната некако ај...ајјјј... Али што е со мајмункивее на сцена и Тарзан? Како на трамболина да скокаат сите :uvo: К А Т А С Т Р О Ф А
 
T

Tetro

Гостин
сега ги слушнав и двете :toe: ми делуваат многу несериозно :jaj: првата со Влатко, ај и така и вака, до некаде има смисла со гласовните можности, докажан е пејачот на наша сцена, ама втората, Дарко, јас досега и името нему го знаев :kesa:, како детска песна од "Супер Звезда сакам да сум јас". И што е поентата со извичнициве? :tapp:
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
92
Поени од реакции
6
Песните просечни. Единствено на Александар белов ми се издвои како најубава , како песна што ќе трае подолго од останатите. Влатко ги купи гласовите само со сценскиот настап, а песната воопшто не ми се допадна. За " ценетото жири " немам никаков коментар, со кој памет ги ставиле нив ? Па ова не е избор за Мис на светот или за најсмешна песна :nenene: Ќе биде циркузи ако истите бидат и на финалето .

Според мене најдобрата песна од првото полуфинале
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XXvXglduVpo[/youtube]
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom