Избор за песна за Евровизија 2010

Статус
Затворена за нови мислења.

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Јас би рекол до година ни пренос да не даваат затоа што ни за тоа не ги бива.
Она, листата за гласање три години е иста. Нешто графички и визуелно да подобрат никако.
Жирито, саде професионалци.
Јас би да не идеме веќе на евровизија. Сепак, има земји кои праќаат вистински претставници таму.

Туку, водителкине имаат деби(л)тантска вечер изгледа

последно место не ни бега...
Со вакви песни и тоа ни бега.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Нема пари МТВ за сцена и затоа изгледа изборов толку очаен.Наместо да земат некоја шмизла од плоштад и да ја стопат па да доживееме и ние некаков квалитетен избор и сценографија.Колку сиромашно изгледа универзална :(
Пишете кој влезе во финале...
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.685
Поени од реакции
13.313
Јас би рекол до година ни пренос да не даваат затоа што ни за тоа не ги бива.
Она, листата за гласање три години е иста. Нешто графички и визуелно да подобрат никако.
Жирито, саде професионалци.
Јас би да не идеме веќе на евровизија. Сепак, има земји кои праќаат вистински претставници таму.

Туку, водителкине имаат деби(л)тантска вечер изгледа


Со вакви песни и тоа ни бега.
Хммм не би се сложил многу со откажувањето. Више би типувал на тоа да не се замараме толку со евровизијата но да си праќаме колку за да праќаме нешто. Факт е дека евровизија веќе одамна го има загубено својот квалитет, така да за ова не треба да се земе здраво за готово, туку да си имаме фестивали кои се сепак нешто поквалитетно или едноставно да го смениме скопскиот фестивал како самостоен.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Хммм не би се сложил многу со откажувањето. Више би типувал на тоа да не се замараме толку со евровизијата но да си праќаме колку за да праќаме нешто. Факт е дека евровизија веќе одамна го има загубено својот квалитет, така да за ова не треба да се земе здраво за готово, туку да си имаме фестивали кои се сепак нешто поквалитетно или едноставно да го смениме скопскиот фестивал како самостоен.
Саладин, срамота е со вакви песни да се претставуваме надвор, па макар тоа било веќе и на фестивали на кои одамна се прави нати го - дај ми го со победите.
Значи, не мислев само за евровизијава, лошо се изразив. Општо, песниве се брука. Не се ниту за слушање, ниту за пеење, камо ли за победа.
Јас не знам како ќе успеат да изберат најдобра песна кога сите се подеднакво лоши.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
koj отиде у финале ? кажете .. зашто ја неам меморирано МТВ и не глеав :)
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Ништо не правиме ни оваа година, тешко дека со вакви песни ќе влезиме во финале. Има добри песни, но ништо посериозно за на Евровизија. Да ги пуштиме барем Сузана Спасовска или Есма Бенд...да има малку смешки. :toe:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.685
Поени од реакции
13.313
Саладин, срамота е со вакви песни да се претставуваме надвор, па макар тоа било веќе и на фестивали на кои одамна се прави нати го - дај ми го со победите.
Значи, не мислев само за евровизијава, лошо се изразив. Општо, песниве се брука. Не се ниту за слушање, ниту за пеење, камо ли за победа.
Јас не знам како ќе успеат да изберат најдобра песна кога сите се подеднакво лоши.
Искрено и јас се оградувам но еве да земеме пример

Верка сердучка
Сестре (словенија)
Дејна интернешенал
Хард Рок Алелуја

и за жал бројот на испадоци се повеќе расте... Но тоа е. Евровизија треба да се сфати како заебанција а не како некоја песна каде треба да се покаже kewlness (одвратен збор али така е)

Јас те сфаќам крш од песни денес слушаше на МТВ, чак што више беше и неизбежното „збунување“ од страна на комисијата. Затоа мислам дека подобро е да се сконцентрираме на правење на некој фестивал каде квалитетот би бил далеку подобар а и телевизиите (кои се во очајно стање) треба да се замислат на квалитет на долгорочен план. Или едноставно, скопскиот да биде тој но евровизијата заедно со цела геријатријска машина да си се залепи за друг фестивал или уште подобро да создаде свој. Сепак скопскиот има и традиција и не би го избришал тек така.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
251
утре ке има поголема конкуренција. :)
се надевам дека мојот драг фаворит ке отиде понатаму :back:
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Сепак скопскиот има и традиција и не би го избришал тек така.
Не реков скопскиот да се избрише. Реков од Евровизија да се откажеме.
Италијанците си го задржаа Сан Ремо токму поради традицијата. Тој фестивал сега повеќе се цени од евровизијата.
Нека остане Скопски, ама нека си биде обичен фестивал на кој тогаш, како таков, неевровизиски, се надевам дека ќе има навистина убави песни.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.685
Поени од реакции
13.313
Не реков скопскиот да се избрише. Реков од Евровизија да се откажеме.
Италијанците си го задржаа Сан Ремо токму поради традицијата. Тој фестивал сега повеќе се цени од евровизијата.
Нека остане Скопски, ама нека си биде обичен фестивал на кој тогаш, како таков, неевровизиски, се надевам дека ќе има навистина убави песни.
Тука се сложувам скоро во целина. Но нели е подобро да се прати нешто во евровизија сепак како претставник? Повеќе би целел кон испраќање на некои дечки кои ќе се издуваат таму ,некоја таратајка, без многу помпа и дрвење преку нашиве телевизии... А скопскиот да си биде нашето Сан Ремо. И да... што порано ја оттргнеме онаа паразитска геријатрија од таму, тоа подобро би функционирал фестивалот. Секоја цел за оние кои навистина се трудат за нејзиниот квалитет колку толку да опстане.
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
ич не сакам ни да ги слушам песниве глупави се до небо и назад :nesvest: :tapp:
од дарко е поубава и од паркети, а другиве :nesvest:
 
Член од
14 јануари 2009
Мислења
359
Поени од реакции
21
Не реков скопскиот да се избрише. Реков од Евровизија да се откажеме.
Италијанците си го задржаа Сан Ремо токму поради традицијата. Тој фестивал сега повеќе се цени од евровизијата.
Нека остане Скопски, ама нека си биде обичен фестивал на кој тогаш, како таков, неевровизиски, се надевам дека ќе има навистина убави песни.
Песни од неевровизиските скопски фестивали:


Песни од евровизиските скопски фестивали:


Разликата е очигледна.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom