Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
Разликата ја направи Жозе Мурињо, тоа е факт. Голем пораз, нормално ме боли глава како и секогаш кога ќе изгубиме значаен натпревар. Но од друга страна барем ми е мило што Мурињо му се одмазди на Абрамович, што му покажа колку е голем. Овој го имаше, но не знаеше да го цени, лошо е вака на твој грб кога ќе почуствуваш колку е добар, но сигурно е премногу слатко за Мурињо.

Нема што да се коментира за дуелов, комплетно не надиграа, заслужена победа на Интер.

Сега треба комплетно да се насочиме кон Премиер лигата и брзо да се опоравиме од овој пораз. Јасно е дека ќе биде ужасно тешко, но не треба да се губи надежта.

Што се однесува до следната сезона, јас сметам дека треба да остане Анчелоти, иако не сум негов фан, гледајќи го пазарот, па и нема преголем избор, нема слободен тренер за кој ќе кажеш со сигурност дека е подобар од Анчелоти, а многу лошо е да се менува тренер секоја сезона.

Треба еден добар ремонт во составот, барен 3-4 нови играчи кои ќе внесат елан во тимот. Некои како Хамшик, Виља, Агуеро, Рибери... мораме да освежиме, тоа е единствен начин да останеме конкурентни за секој трофеј.
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Слаба игра на Челзи..Победи подобриот..освен Малуда другите не се видоа на теренот,едноставно изгубени немаше никаква игра..не дека интер имаше али па на крај со голот се извлекоа некако..Не ми е јасно зошто не го бркаат тој Анелка(пропадната инвестиција)ништо не покажува на дерби мечеви..ако веќе планираме да освоиме ЛШ со ваков напаѓач верујте никад..како можат да го стават пред Калу :tapp:.Али тоа е џабе збориме сеа..Повеќе среќа наредна година...
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
И вие тргнавте кон жестоко обвинување на тренерот?
Аман бре дечки, you should know better ... Влеговте во мечот во не баш најдобра форма, и игравте против Мурињо и неговиот Интер. Не загубивте од Барнли или што знам јас...
Се победува, се губи, то је то.
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Момци мислам дека најмногу ви недостигаа Ешли Кол и нормално Есиен. :toe: +Жозе ги познава сите како дишат...
И тоа како фалат Есиен и Ешли..со нив е друго на терен али тоа е..треба да се има добри замени за нив..а Анчелоти кажуваше дека не му требаат засилувања :toe:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
REACTION: NEVER IN FULL CONTROL

Posted on: Tue 16 Mar 2010
As the dust settled on Chelsea's Champions League exit having lost at home to an Italian side for only the second time, the two managers were in agreement. Inter were worthy winners.
Having stifled Chelsea's usually potent attack at Stamford Bridge, the Serie A champions made sure their first-leg lead was preserved when Samuel Eto'o scored late in the game. It sent the Blues out at the first knockout stage for the first time since 2006 when Eto'o, then of Barcelona, also scored in the match at the Bridge.
Four years further on Jose Mourinho deployed the Cameroon striker and Macedonian Goran Pandev in wide attacking positions and their contribution was important according to the defeated manager.
'It did not surprise me how Inter lined up because that was how they played in last 30 minutes in San Siro,' Ancelotti said, 'but one thing I was surprised by was the hard work put in by the two wide men on the night.
'Inter played a very good game,' the Italian continued. 'They put strong pressure on the pitch on our midfielders so we were not able to play how we wanted. Inter deserved to win. We were never in full control. There was only a short period when we could control the game. We could have played better.'
Many who have seen the action will believe Chelsea were denied two penalties for fouls on Branislav Ivanovic and Didier Drogba at corners, to add to the one denied to Kalou in the first leg, but the manager would not be drawn into any suggestion there is a reason why Chelsea suffer so in European competition.
'We are unlucky, only this. A penalty is when the referee whistles. The referee didn't whistle so I don't want to comment.'
Ancelotti was not able pass judgement on Drogba's late red card either. In common with most in the stadium he had missed the off-the-ball incident.
'I am very, very happy because we won and because we were the best team,' announced Jose Mourinho when it was his turn to pass comment.
'Sometimes you win because you are lucky, sometimes you win because something happened during the game that made the ball go to one side and not the other, and sometimes because you are the best team.
'Sometimes you win because you are the best team from the first minute to the last and that is the perfect game. And that team was my team so I am very happy for them, very happy for the Inter supporters and very happy for myself because I worked so hard to prepare this game.
'I am not happy because Chelsea are unhappy.'
'We are very sorry,' summed up Ancelotti, 'but we have to stay focussed on the other competitions.
'We are now only in two competition but they are of high importance. For sure we have more pressure now on the other games but we have to be strong and have good control of our emotions - and maybe this defeat can be good motivation.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Големо браво за сите фанови на Челзи !
Голема коректност на сите фанови што ги познавам, чесно признат пораз.
Исто така и на форумот ги читам нивните коректни постови во кој имаа искрајна честитка за сите фанови на Интер.
Благодарност до сите фанови на Челзи !!!
 

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
1.021
Поени од реакции
635
Дечки тоа е, али не треба да очајувате наредна година со сите сили и со Рибери и Агуеро во тим ( ако е можно) до титулата во Лига на Шампиони!.

ПС се надевам Англиско првенство е ваше :smir:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Момци мислам дека најмногу ви недостигаа Ешли Кол и нормално Есиен. :toe: +Жозе ги познава сите како дишат...
Абе направи разлика Мурињо ама не треба тоа да биде пресудно ебаго. Трчаа ко баби на теренот, јас кај никого не видов желба за играње (освен кај Малуда)

Во Милано одигравме на ниво, иако изгубивме.
Ова сношти беше мизерија.

Неможевме да се одлепиме од десеткувани Манчестер и Арсенал (иако и ние не бевме нешто целосни)

Имаме т.е. немаме клупа

Да набројувам уште недостатоци? :helou:


Фала шо не просветливте :se_ molam
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Изгледа Анчелоти неможе да се снајде со толку звезди бар ја така видов на натпреварите со Интер и Сити. На лето сите очекуваме Чистка на 5/6 играчи се надевам ќе се случи тоа доста е веќе!
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Разликата ја направи Жозе Мурињо, тоа е факт. Голем пораз, нормално ме боли глава како и секогаш кога ќе изгубиме значаен натпревар. Но од друга страна барем ми е мило што Мурињо му се одмазди на Абрамович, што му покажа колку е голем. Овој го имаше, но не знаеше да го цени, лошо е вака на твој грб кога ќе почуствуваш колку е добар, но сигурно е премногу слатко за Мурињо.

Нема што да се коментира за дуелов, комплетно не надиграа, заслужена победа на Интер.

Сега треба комплетно да се насочиме кон Премиер лигата и брзо да се опоравиме од овој пораз. Јасно е дека ќе биде ужасно тешко, но не треба да се губи надежта.

Што се однесува до следната сезона, јас сметам дека треба да остане Анчелоти, иако не сум негов фан, гледајќи го пазарот, па и нема преголем избор, нема слободен тренер за кој ќе кажеш со сигурност дека е подобар од Анчелоти, а многу лошо е да се менува тренер секоја сезона.

Треба еден добар ремонт во составот, барен 3-4 нови играчи кои ќе внесат елан во тимот. Некои како Хамшик, Виља, Агуеро, Рибери... мораме да освежиме, тоа е единствен начин да останеме конкурентни за секој трофеј.
На Роман многу му дреми, он си прави бизнис......

Како шо кажа он во една изјава како станал богат........ ..." тешко е да дојдеш до првиот милион, после е лесно...."

Сега само си го тера своето....... На него да го беше гајле за фудбалот ке направеше паметни потези.....:smir:
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
На Роман многу му дреми, он си прави бизнис......

Како шо кажа он во една изјава како станал богат........ ..." тешко е да дојдеш до првиот милион, после е лесно...."

Сега само си го тера своето....... На него да го беше гајле за фудбалот ке направеше паметни потези.....:smir:
Ја поголема вина гледам кај директорите во Арнесен и во Бак,тој Абрамович дава пари ама овие играат ташакот ни младина добра да направат па ми играчи кадарни да земат го купија Деко:tapp: ебати инвестицијата. Абрамович е главно тука да го финансира Челзи... Кога сме кај Абрамович

Chelsea's billionaire owner Roman Abramovich's wealth increased by a staggering 22 per cent last year - despite the world being in a global recession.

The Russian businessman, who bought Chelsea in 2003, is now estimated to be worth a fortune of £10.8billion.
But Abramovich is still the third richest man in Russia behind steel magnate Vladimir Lisin and Mikhail Prokhorov, last year's number one, according to one finance magazine.

Nonetheless, the 43-year-old still wrote off 340m in debts at Chelsea last year, as his companies soared.
Abramovich's team has also been performing on the pitch as Chelsea are currently top the Barclays Premier League table. They are also favourites to win the FA Cup and have reached the knock-out stages of the Champions League.

Имаме проблем со менаџментот во Челзи незнам овој Gourlay дали е саглам или не али знам дека Кенјон беше големо гомно .
А на Абрамович да не му беше гајле за Челзи до сега ќе бевме во долгови како што се Манчестер и Ливепоол.

п.с Можеби некој ќе ми се смее али мислам Балак мора да не напушти што порано,толку голем баксуз немам видено:wink:

Chelsea bad boy Didier Drogba curses Champions League exit but says he didn't deserve red card

Можеби ќе рече некој дека кењам ама мислам дека не требаше да добие втор жолт вчера Дидиер,овие од Уефа го имаат замрзено Дрогба се гледа:tapp: можеби правеше прекршоци Дрогба во текот на целиот натпревар али и над него имаше прекршоци од кои повеќето не беа санкционирани пример дуелот со Самуел при корнерот на Челзи,за вториот имаше туркање и од двајцата да му ебам мајката:toe:
Не дека ја оспорувам победата на Интер туку треба малце да ја чукне главата Уефа и Платини околу скапаните судии што ја уништуваат играта.

Ashley Cole and Michael Essien have a laugh as Chelsea slump to Inter defeat.

Овие се шегувале,па ќе се шегуваат кога гледаат што гомно соиграчи имаат.
 

ArsVivendi

самовработена невработена
Член од
15 април 2007
Мислења
603
Поени од реакции
31
Chelsea bad boy Didier Drogba curses Champions League exit but says he didn't deserve red card

Можеби ќе рече некој дека кењам ама мислам дека не требаше да добие втор жолт вчера Дидиер,овие од Уефа го имаат замрзено Дрогба се гледа:tapp: можеби правеше прекршоци Дрогба во текот на целиот натпревар али и над него имаше прекршоци од кои повеќето не беа санкционирани пример дуелот со Самуел при корнерот на Челзи,за вториот имаше туркање и од двајцата да му ебам мајката:toe:
Не дека ја оспорувам победата на Интер туку треба малце да ја чукне главата Уефа и Платини околу скапаните судии што ја уништуваат играта.
Не беше втор жолт, туку директен црвен, што воопшто не беше заслужен, но тоа е тоа.
Инаку Стемфорд Бриџ воопшто не беше добро среден, шо беше проблемот, требаше да кршат нози овие синоќа?
И колку натпревари ќе треба Дрогба да испушти во наредна сезона?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom