Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
В

Вори

Гостин
Анчелоти ако не го видам избркан до утре или најкасно задутре,тогаш Абрамович е ретардиран.
 
F

fantomX

Гостин
Na Meazza Inter igrase pozatvoreno i so dvajca napagjaci.
Denes imase odlicna taktika od Murinjo , sepak Eto go resi natprevarot .
Toa bese klucot , inaku ke bese neizvesno do krajot .:wink:
Кое неизвесно? Со Малуда на раб на црвен? Со закопани в место гомнари?
Никогаш не прекинувам да го гледам на сред натпревар без за тоа да гледам реална причина. А денеска ја видов.

Прва грешка беше тоа што анелка играше пред калу :smir:
Оваа реченица е најголемата беда на Челзи. Саломон Калу единствено сакаше Арсенал да го земи, и то за бедни 5-6 милиони фунти. И да го бркаш, никој не го зема, за реални пари зборуваме. Дебилот во период на Хаити, во период на важни моменто за Челзи (крај на јануари чинам), како нешто што заслужува посебен коментар за сајтот на Челзи го кажа тоа дека голема штета што умрел некој таму лондонски моден дизајнер?! Секоја почит за дизајнерите, модата и сл., ама ко ќе зборуавам за фудбал, модата можи да се вметни само во рекламни цели.

Кога О-ѕвериштето Просечко дупи со такви работи, кој фудбал од него?

Не ме заебавај ја издржав од 2002 до горе-доле годинава... Алооооо завршивме еднаш у факинг уефа куп (мада на Белград гарант се сеќаваш:smir:) и јбг никој не е на врв цело време... се се врти.

Инаку од моја перспектива ве демне опасност да станете нешто ко Милан... од младите не видов ни еден перспективен вистински а остатокот имаат преголема километража во кариера набиено.

Младинска школа како?
Дали со тебе беше муабетот за врвен техничар(-и) во тема за ЛШ? Мислам со тебе беше. Како сега муабетов? Се врти, се врти....и ќе продолжи да се врти....некако.

Кои млади? Калу? ДЕБИЛНИОТ КАЛУ? Или можеби и Стуриџ влезе, не догледав? Во секој случај, помлада верзија на Калу, само поалчен - факти кои ги сретнав летото ко доаѓаше, а Давор мислам пробуваше да ме разубедува.

Младинска школа? На чело со Арнесен, никако. Мурињо не елиминира денеска, ама и натаму не се многу на број негој зборој на кои ставам потпис. Ама дека Арнесен е дебил, тоа со потпис, и печат клавам.

Навивам за Јувентус, но си го сакам Челзи онака уште од кога Виали беше играч/тренер. Добар е тимот бе брат, Мурињо ве надигра искрени да бидеме само затоа што ги знае сите играчи кој како игра и кој како размислува.
Добар? Јас не барам добар. Добар е Евертон, или Тотенхем.
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
55
Поени од реакции
0
Френк Лампард додека е во тимот нема да има добра игра се гледа тоа од немај каде .....
А кој да игра? Некој така по саламен. Деко??? Не би рекол. Така да Лампард ќе игра и се додека нема кој да покрива позади него и тој да се осврни само на напаѓање како што знае и умее, не можеме да очекуваме повеќе.
Додека не се најде некој со квалитетот на Лампард да го замени тој е и ќе остане во тимот затоа што без Лампард нема ЧЕЛЗИ!!!!!
 
P

PewDiePie

Гостин
Сите нека пакуваат куферите, не ми е гајле дали тоа ќе бидат Лампард, Балак, Деко, Џо Кол, Тери или Карваљо. Шо се тиче мени, сите сите сите нека заминат.
Или во афект си го напишал ова или си свиткал некоја дрогичка да се опуштиш после испаѓањето. Не се зезај Челзи без Лампард и Тери не е Челзи :wink:
 
Член од
27 август 2009
Мислења
1.540
Поени од реакции
1.671
Апсолутно заслужена победа на Интер:toe:. Надиграни бевме, посебно во второто полувреме, во првото колку толку имав мала надеж ама во второто прашање на време беше кога Интер ќе дајт гол
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.124
Поени од реакции
8.194
А кој да игра? Некој така по саламен. Деко??? Не би рекол. Така да Лампард ќе игра и се додека нема кој да покрива позади него и тој да се осврни само на напаѓање како што знае и умее, не можеме да очекуваме повеќе.
Додека не се најде некој со квалитетот на Лампард да го замени тој е и ќе остане во тимот затоа што без Лампард нема ЧЕЛЗИ!!!!!

Епа тогаш сањај титули од Челзи додека игра тој неранимајкото невидена дупка нели гледаш што кур ке ни е таков играч незнае една топка да сврзе...Дрогба зар уште мисли дека е дриблач немој не ме радуј...
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Апсолутно заслужено!

Честитајте им на интерашите, си заслужија. Нејќам да видам негативен коментар од наш фан, пошо јас ќе сум првиот шо ќе го ремети (макар било на своја сопствена сметка)


Се додека не се сменат некои работи во Челзи, нема да има успех.

Толку!
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
55
Поени од реакции
0
Епа тогаш сањај титули од Челзи додека игра тој неранимајкото невидена дупка нели гледаш што кур ке ни е таков играч незнае една топка да сврзе...Дрогба зар уште мисли дека е дриблач немој не ме радуј...
А со кого требаше Лампард да сврзе топка кога освен Балак никој друг не сакаше да се отвори и да ја прифати одговорноста.
Дрогба колку што денес то прокоцка шанси и слободни удари... незнам.
Поарно Алекс да ги изведување сите тиа слободни удари барем може ќе паднеше гол. А и пола од играчите како да нема мотивација.
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Тоа е сите сме разочарани од Челзи посебно од играчите и од Карлито(не он толку виновен):toe:,Очајно прво Мизерно второ полувреме... Ањелка леле незнам колку само пцовки кажав вечерва за него уффф,абе толку ли се чори нашиве или не гледааат дека ја кочи цела игра:tapp:,одбраната испод ниво освен Жирков кој не беше спремен за ваков дуел,среден ред мизерии освен Малоуда сите тиња една асолна акција не направија два паса не сврзааа ах мил мој Есиен,напад имавме само еден а тоа е Дрогба кој и те како ми е криво што не напушти и не замина во Интер зошто заслужи да биде шампион а не да игра со лузери како Ањелка да му ебам све по список и никако нов договор освен ако не сака 20000 фунти махимум. За формацијата незнам Анчелото што мислел со Вест Хем дека играме ама мислам дека тој повеќе се скоцентрира на ПЛ(уште таму да потфрли и незнам што да речам)... Се молам само летово да не напуштат голем дел од лузерите на чело со Ањелка и Оби Микел зошто не заслужуваат да го носат СИНИОТ ДРЕС! (али каква управа имаме не е чудо и како награда нови договори да им дадат,слепци!) Тоа е криво ми е што еден Дрогба,Малуда,Лампард и Тери играчи што нема да го почуствуваат чуството на клупски европски Шампион:( Ај за нас мање више научени сме веќе 3 сезони на вакви работи. Сепак остануваме да го бодриме нашиот мил ЧЕЛЗИ! Јас Фантом ке ти се приклучам со Синиот Шал! Chelsea till i die! Нека им е честит патот на навивачите на Интер сосема заслужено! Мур рулез:wink:
 
В

Вори

Гостин
Ако некој пројаде гомна за Интер,или рече дека не било заслужено ја лично ќе се погрижам да јаде ремет од цел форум!

Чисто како солза.
Лани судиите,е годинава судиите си беа на место.
Ама некои други работи не беа..

Не сакам да звучам песимистички,со оглед на тоа дека вријам,но и Премиер Лига е веќе завршена ствар.

Сега кога отпаднавме ќе навивам за англиска екипа.
Манчестер или Арсенал барем да го дигнат трофејот,кој ние долго време го посакуваме,а никако не можеме да го имаме во витрините.
 

ArsVivendi

самовработена невработена
Член од
15 април 2007
Мислења
603
Поени од реакции
31
Или во афект си го напишал ова или си свиткал некоја дрогичка да се опуштиш после испаѓањето. Не се зезај Челзи без Лампард и Тери не е Челзи :wink:
Не не сум го напишала во афект. И на крај краева не одлучувам јас кој ќе иде од тимот, па нема ни да се случи ова така да сеедно ми е сега. Да Челзи не би бил истиот без плејмејкерот Лампард, ама без овој сегашниов Лампард... =] Реков подоле има некоја надеж во „ѕвездениве“ имиња па да се задржат 1-2 или најмногу 3.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Jas i voopsto ne mislam deka trebase da ide chelsea dalje...Bas naprotiv..si zasluzija inter plasman ponataka...
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Дали со тебе беше муабетот за врвен техничар(-и) во тема за ЛШ? Мислам со тебе беше. Како сега муабетов? Се врти, се врти....и ќе продолжи да се врти....некако.

Кои млади? Калу? ДЕБИЛНИОТ КАЛУ? Или можеби и Стуриџ влезе, не догледав? Во секој случај, помлада верзија на Калу, само поалчен - факти кои ги сретнав летото ко доаѓаше, а Давор мислам пробуваше да ме разубедува.

Младинска школа? На чело со Арнесен, никако. Мурињо не елиминира денеска, ама и натаму не се многу на број негој зборој на кои ставам потпис. Ама дека Арнесен е дебил, тоа со потпис, и печат клавам.
Yep and i get your point :helou:

Само во една ваква игра мислам дека ќе се изгубеа и Рибери и Робен и Кака и Роналдо и Меси...

Читам за тактика коментирате - тоа мене прво ми падна во очи коа гледав составите. Кај имате играчи вие за 4-3-3 :toe: Ама викам ај па шо знам па ја... Ако веќе вака сакате да играте тогаш не само крилни напаѓачи туку и некој ала Пирло (од времето), Чави или Снајдер ви треба. Зш Лампард не се виде вечерва. И Балак читав на германски сајтови сакал да продолжи договор - шо не ќе сака ги пуните со пари ко брод и после...

Пола играчи ми се некако ко издувани балони :nesum: А тоа со младинската што си го пишал не оди. Док не почнете да вадите нека се по двајца солдини на секои 2-3 години барем па од нив да може да се бараат замени со тек на време на некои од преплатениве ѕвезди ваши не бива.

Што не мења ништо во фактот дека играта ме разочара и за овој играчки потенцијал и за англиска екипа одигравте далеку под просек и квалитативно а кога тоа веќе не одеше, тоа што повеќе ме изненади, ни борбено не изигравте.

Life goes on :salut:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom