Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
F

fantomX

Гостин
Од сега секој кој овде ќе ми постира 4-3-3 формација сакам сериозно да ми образложи зошто, пошто не ќе можам да се контролирам појќе на тоа гомно.
 
Член од
11 март 2008
Мислења
144
Поени од реакции
60
Честито победа на Интераши, сосема заслужено одат понатаму.
А ние.... мизерија, мизерија... беда! Не сакам да коментирам, воопшто, надиграни бевме, залажани, и заслепени од тоа дека „нам не ни се може ништо“ не спуштија, браво за Мур, барем неговата традиција со непораз на Стемфорд Бриџ продолжува. :kesa:
А дембелиот сега нека се слика колку душа шо му сака. И пивце со Мурињо ќе пие од кога ќе го победи :tv:

Неговата традиција одамна е прекината : 1-2 ? пак ето ? :pipi:
 

dR3

Член од
9 септември 2009
Мислења
918
Поени од реакции
542
Од сега секој кој овде ќе ми постира 4-3-3 формација сакам сериозно да ми образложи зошто, пошто не ќе можам да се контролирам појќе на тоа гомно.
Ни тоа ни дијамант не работи без Есиен.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Боље со дијамант...:toe: вака со кои крила ке играме? Со Анелка ?:tapp:
 
P

PewDiePie

Гостин
Не беше шиттер толку јак колку што беше Челзи слаб вечерва. Малуда беше ѕвер незнам зошто некои во фан клубов го плукаат кога задњите неколку утакмици ги игра солидно.Како и да е сега бар ќе се осврнете на Англиско тоа би требало да го освоите. :wink:
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.124
Поени од реакции
8.194
Френк Лампард додека е во тимот нема да има добра игра се гледа тоа од немај каде .....
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Poglednete go Manchester United be pederi edni,mame da vi ebam u picka,poglednete go Manchester United,i togas recete nie sme TIM....Poglednete ja igrata na Machester United i ke vidite kako treba da igra prav angliski tim....cccc
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.913
Дечки, фала за честитките на наш фан-клуб, се покажавте како најкоректен фан-клуб во глобала на форумов! Повеќе среќа следната година!
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Poglednete go Manchester United be pederi edni,mame da vi ebam u picka,poglednete go Manchester United,i togas recete nie sme TIM....Poglednete ja igrata na Machester United i ke vidite kako treba da igra prav angliski tim....cccc

Па така е...Манчестер има тим,има фудбалери,квалитетни крила,добар тренер.....
 

ArsVivendi

самовработена невработена
Член од
15 април 2007
Мислења
603
Поени од реакции
31
Јас никогаш не бев за чистка во клубов, сметав дека треба секој да добие уште една шанса, да се докажи дека може да направи нешто. Ме дупнаја денес. Поголем поддржувач за голема чистка во Челзи сега нема да има од мене.
Сите нека пакуваат куферите, не ми е гајле дали тоа ќе бидат Лампард, Балак, Деко, Џо Кол, Тери или Карваљо. Шо се тиче мени, сите сите сите нека заминат, и да се создаде нов, млад но доволно искусен тим, за да се стабилизира за година време, и да почнеме да освојуваме и да играме како што доликува.
Засега би сакала да останат само Чех, Дрогба, Ешли, Босингва, Есиен, Алекс, Иванович, и можда ама многу мал процент, од погоре споменатите преценети фаци.

Или ако не чистка, тројно намалување на плата. Револтирана сум од ладнокрвноста на Анчелоти, но сакам да остане како тренер, за да добиеме на стабилност, оти иако тој имаше одличен играчки кадар, спремен и вклопен, воигран, и не знаеше да го искористи, ќе ја знае сега целата ситуација, и ќе проба да стори нешто догодина. Барем на тоа поле да заличиме на клуб кој има желби за големи освојувања, а не некојси ФА куп или Карлинг, или пак Комјунити шилд. Тие нека им бидат закуска, а главното јадење ЛШ и ПЛ. Тогаш, дури тогаш ќе може да бараат шест цифрени плати, и да имаат доволно причини да ги заслужат.

Сега сите играчи од Челзи кои се покажаа вечер кои „ѕверишта“ се, се подпросечни алчни, морони, кои ќе треба да почнат да си го заслужуваат и првотимскиот статус, а камоли платата.
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Сега со сите сили кон ПЛ и ФА :toe:
Со кои пусти сили..... на пола копје се сите нели гледате !!! се влечкаат само по теренот ради реда - колку да се рече дека играат нешто

Остајте тоа..... психолошки сите се тапа - на 0 ниво. Демикелис за лич да не го чуваат?! или на годишен одмор е :tapp:
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.985
Поени од реакции
12.544
Кој машки полов орган бараше ЖИКОВ? Еднаш не е влезен во игра. Формација срање. Мислам дека целата утакмица ја сјеба Анџелоти. Кол на место на Балак? Сите играчи на Интер 1,9 тој Балак го вадит. Ти ееам неспособниот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom