Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

Член од
22 мај 2010
Мислења
630
Поени од реакции
109
На Фортуна радио иде еден микс од латино песни ја има меѓу нив и la bamba да не знае некој случајно кој е миксот ми требаат другите песни :))
 
L

Lu

Гостин
Има едно песниче доста често го пуштаат на радио.
Женско ја пее песната и знам дека завршува со „Анд а мирикл олл тунајт„ (And a miricle all tonight) 3-4 пати тоа го кажува и завршува песната.
Знае некој како се вика песната и кој ја изведува?
 

marTin*

мαјатιη™
Член од
10 октомври 2008
Мислења
287
Поени од реакции
12
Ај некој ако знае како се вика траката нешто во неа се пее what you waiting for,want u come with me come one, come оне
Нешто како електро хаус трака е.
 
Член од
11 јуни 2008
Мислења
217
Поени од реакции
11
Дали мојт некој да ми кажит кај можам да ја најдам една песна ..за дебрца ...во песната ги набројуваат селата лактиње годивје арбиново сливово слатино итн .. на нет ја немат нигде барав ..ако ја имат некој на Мп3 нека пишит ке му дам меил ..тнкс однапред
 
O

Orion.

Гостин
Оваа песна многу ми е позната,се си мислам дека песнава се даваше во еден филм Fluke со куче Златен ретривер.
ДА и мене ми е позната од некој филм ама неможам да ја најдам. ФАла
 
L

Lu

Гостин
ДА и мене ми е позната од некој филм ама неможам да ја најдам. ФАла
Види побарај ја na you tube од филмот со Златниот ретривер Fluke
Се си мислам дека во тој филм Fluke ја имаше оваа песна,јас ја барав на you tube али неуспеав да ја најдам,во случај ти да ја најдеш кажи ми која е песната оти и мене многу ми се допаѓа.
 
O

Orion.

Гостин
Види побарај ја na you tube од филмот со Златниот ретривер Fluke
Се си мислам дека во тој филм Fluke ја имаше оваа песна,јас ја барав на you tube али неуспеав да ја најдам,во случај ти да ја најдеш кажи ми која е песната оти и мене многу ми се допаѓа.
Да ја барав како саундтрак од Флуке ама не успеав да ја најдам. Значи увртена ми е во глава, знам дека е од некој филм што сум го гледал како мал ама да ме убиш не ми текнува од кој филм:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom