Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Имаше една песна стара рок. Гласот на пејачот е многу сличен на Ексел Роуз од Ганс н Розес. Ја видов на клипче од јутуб кога глеав нешто за ГТА сан андреас пред 3-4 години. Мелодијата ми е во сеќавање а текстовите не:(
 

Tanji4ka

Heartless BITCH
Член од
16 јуни 2007
Мислења
42
Поени од реакции
19
Прееска јас слушнав песнава реф и беше нешто како: We got to pray for love.....и толку запамтив песнава машко ја пее.....и тоа е тоа :)
 
Член од
4 мај 2010
Мислења
7
Поени од реакции
0
kje ve molam da mi go kazete imeto na pesnava ili imeto na izveduvacot , eve del od tekstot ::: ma kakve si reci govorila meni andzele svemir da volish me i uvjek se setim ljeta i boja jedina moja, kako i da e pesnava sekoj den ja pushtaa na zona M1
 

toiise

Паско Кузман
Член од
17 декември 2007
Мислења
661
Поени од реакции
94
Песната од рекламата на Фиат Линеа?
и на антена 5 ја пуштаат ја пее машки глас а рефренот мислам дека е "Happy without you" или нешто слично. Фала однапред
 
Член од
5 октомври 2010
Мислења
975
Поени од реакции
308
Песната од рекламата на Фиат Линеа?
и на антена 5 ја пуштаат ја пее машки глас а рефренот мислам дека е "Happy without you" или нешто слично. Фала однапред
да не е ова видео случајно?
 

toiise

Паско Кузман
Член од
17 декември 2007
Мислења
661
Поени од реакции
94
^ не но фала што се потруди, иначе текстот е малку италјански, малку на англиски.
 
Член од
5 октомври 2010
Мислења
975
Поени од реакции
308
пробај на јутуб fiat linea commercials 2010 може ќе си пронајдеш тоа што бараш и то..
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Песната од рекламата на Фиат Линеа?
и на антена 5 ја пуштаат ја пее машки глас а рефренот мислам дека е "Happy without you" или нешто слично. Фала однапред
да не е?
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Може не е соодветно за тука, но може некој да го најде саундтракот на Nobel Son филмот, траката е направена од Пол Оакенфолд, а не можам да ја најдам никаде.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.334
Поени од реакции
11.179
Може не е соодветно за тука, но може некој да го најде саундтракот на Nobel Son филмот, траката е направена од Пол Оакенфолд, а не можам да ја најдам никаде.
пиши ми мсн да те додадам успеав да најдам нешто па да ти ја пратам ако сакаш
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.747
Поени од реакции
9.765
Барам песна со турски/арапски женски вокал, ја вртат на Антена 5 почесто... Толку знам, кој може нека помага. :D
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Песнава некој?

[video]http://www.youtube.com/results?search_query=bake+rolls+commercial&aq=f[/video]
Песнава е преработена за рекламава, а оригиналот би требало да е од Ingrid Michaelson. Ќе пробам да ја најдам.:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom