Супер коли низ Македонија

Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
Деновиве се вози жолт Лотус Елис низ Скопје има и Audi RS6 i Murcielago ама лотусот изгледа интересно ..
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
893
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962

Еве го Мурчелагото на Чонгур што се гледаше низ скопските улици летото : ) .. Тие што ги интересира каков звук вади , нека видат : )
 
L

Lu

Гостин

Еве го Мурчелагото на Чонгур што се гледаше низ скопските улици летото : ) .. Тие што ги интересира каков звук вади , нека видат : )
Ова ако не се лажам е блиску кај што живеам јас, кај уличката со кафичи кај „Мечос пица„.
И јас го имам видено истово ѕверче,а на истава уличка имаше еднаш паркирано црно Бентли Континентал со регистрација SK-007-SI (Џејмс Бонд).
Многу јаки коли паркираат покрај овие кафичи на уличкава.
Кој сака да види јака кола нека помине по оваа уличка и обавезно ќе види,јас секој ден си гледам по некоја.

А на истово место вчера видов Cadillac Escalade бел со скопски таблички,исто покрај кафичиве беше паркиран.
А Поршињата се веќе „стандард„ и не се потресуем многу кога ќе видам некое Порше

 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
се согласувам , најдобрите коли можат да се видат на паркингот кај Дуомо , околу макпетрол на истата улица или во Дебар Маало.Кадилакот беше на Тони Зен и сеа го продава ,најверојатно во криза паднал :D
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
718
наводно ако се секвам убаво, ескаладот е на тони зен... демек поклон му го дале од америка, браката по рапот... така он викаше ако ме служи меморијава
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
Ова ако не се лажам е блиску кај што живеам јас, кај уличката со кафичи кај „Мечос пица„.
И јас го имам видено истово ѕверче,а на истава уличка имаше еднаш паркирано црно Бентли Континентал со регистрација SK-007-SI (Џејмс Бонд).
Многу јаки коли паркираат покрај овие кафичи на уличкава.
Кој сака да види јака кола нека помине по оваа уличка и обавезно ќе види,јас секој ден си гледам по некоја.

А на истово место вчера видов Cadillac Escalade бел со скопски таблички,исто покрај кафичиве беше паркиран.
А Поршињата се веќе „стандард„ и не се потресуем многу кога ќе видам некое Порше

како фичовци да гледаме а? :pos:
наводно ако се секвам убаво, ескаладот е на тони зен... демек поклон му го дале од америка, браката по рапот... така он викаше ако ме служи меморијава
и јас така имам слушнато
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
Еве едно ретко Масерати , само 23 се произведени , станува збор за Granturismo S MC Sport Line
 
L

Lu

Гостин
Јас денеска одма до пазарчето Буњаковец пред Житолукс видов паркирана црна Porsche Panamera али не успеав да видам што регистрација беше бидејќи во кола бев,а по Партизанска се вози малку побрзо и затоа не успеав да ја видам редистрацијата.
Морам да признаам дека беше прекрасна Панамерата иако само 2-3 секунди ја видов.





 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Ако е сино металик мислам дека беше на Штипски табли
 

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Вчера видов Мајбах 62 на поминување во Автокоманда со црни таблички.... која појава уф....
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
Корвета C6 Supercharged со Borla ауспуси и Porsche Lumma CLR 558 GT , колата е страва :) со 558 коњски сили , неверојатен тјунинг и многу јак звук ... Следува видео за недела-две
 

Kajgana Shop

На врв Bottom