Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
1. Se nadevam deka Ture nema da si odi, ke fali definitivno, Buskets ne e od negova klasa, se dokaza toa mnogu pati do sega, ne bi trebalo Pep da ja napravi taa greska
2. Ova so atmosferata e megu Messi i Ibra.. isto se nadevam deka ne e tocno, ako ne daj Boze e vistina, ke si ima problemi ekipata, a toa sigurno ke se odrazi i na igracki plan :(
3. Se oporavi Milito, ke ni treba uste eden igrac vo odbranata definitivno, sega da vidime kako ke se pokaze na nekoj od natprevarite
 
B

Beck's

Гостин
vaka posto ete Januari se blizi,bi sakal da znam koj fudbaler bi sakale da go zemaat celnicite na Barca,da razvieme malce debata nekoja:)

ako bi bilo do mene ja bi go odbral Suares,em e mlad,em e super igrac koj moze da igra vo nekolku pozicii,baska i takov ni treba.Iako ne e dokazan vo nekoja jaka liga,sepak mislam deka vredi da se proba:toe:
 
V

Viktoranius

Гостин
Ова малце е преувеличено, али ривалството помеѓу Ибра и Меси само необјективен фан нема да го признае. Јас уште пред 2-3 кола приметив некои разлики али несакав да пишам. Имаше Меси 3 добри шанси каде што можеше да му асистира на Ибра, али се одлучуваше да оди на шут. Не зборувам за ел класико, туку за утакмицата со Осасуна каде што ни отидоа 2 бода во последните секунди.

Сепак има некоја тензија, не е голема али присутен е натпреварувачкиот дух помеѓу двајцата.:)
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Ова малце е преувеличено, али ривалството помеѓу Ибра и Меси само необјективен фан нема да го признае. Јас уште пред 2-3 кола приметив некои разлики али несакав да пишам. Имаше Меси 3 добри шанси каде што можеше да му асистира на Ибра, али се одлучуваше да оди на шут. Не зборувам за ел класико, туку за утакмицата со Осасуна каде што ни отидоа 2 бода во последните секунди.

Сепак има некоја тензија, не е голема али присутен е натпреварувачкиот дух помеѓу двајцата.:)
Da, na nekolku pati kako da si vide toa.. deka ima nesto.. samo da se nadevame deka ke ostane cisto natprevaruvacki duh i deka nema da ja narusat odlicnata atmosfera vo ekipata.
Zatoa sto kolku saka neka se jaki igraci, ako nema kvalitetna atmosfera vo ekipata, nema kvalitetna igra a so samoto toa nema ni rezultati
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Класична новинарска шпекулација е ова за Меси и Ибра во која прво се мисли за профит, а потоа за фудбал и за екипа, во случајов Барселона:smir:

Не верувам дека Пеп би дозволил такво нешто, премногу обрнува внимание на екипата за да би му избегала од контрола ситуацијата во екипата.

Е сеа за Јаја Туре, човекот ќе игра кога ќе биде најпотребно, ова ставање на Бускетс е чисто да се уигра што подобро во екипата за да во Јануар додека трае тој купот во Африка да одигра добри партии. Иначе да беше Јаја 100 % фит за утакмициве со Интер и со Реал, убеден сум дека ќе играше во стартните 11. Бускетс е добар али Јаја е класа над него моментално. Многу повеќе минутажа ќе добива во вториот дел од сезоната после Африканскиот куп барем според мене.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Алвес беше напукан цела утакмица :D
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
QFT!

Пујол, Мен оф д меч!
Можда не беше мен оф д меч, ама сигурно беше меѓу оние кои прикажаа најдобри партии со оглед на тоа дека Пујол изблокира 2-3 топки од сигурни ситуации кои што најверојатно ќе завршеа во голот:toe:
А за ова со Дани Алвес баш се сеќавам на моментов, мислев дека дури и жолт ќе добие во ситуацијава. Како му тргна на судијава ќе го нокаутираше:)
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Напаѓачот на Барселона и Аргентина Лионел Меси (22) денеска е прогласен за добитник на Златната Топка 2009. Меси е првиот Аргентинец кој го добива ласкавото признание, освојувајќи ја наградата со рекордни 240 поени предност пред второпласираниот и минатогодишниот лауреат Кристијано Роналдо.

96-те судии (новинари од целиот свет, располагаат со гласови за пет играчи) на Меси му доделија 473 поени од можните 480, значи речиси едногласна одлука, известува Франс Фудбал, магазинот кој традиционално ја доделува оваа награда.


Повеќе...
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Нека му е честито иако сеуште не е официјално доделена :vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom