Serie A 2009/2010

Кој според вас ќе ја освои Serie A во сезоната 2009/2010?


  • Вкупно гласачи
    534
Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469
Интер једина италијанска надеж за ЛШ ........ good satirical one. :pos:
И такви времиња дојдоа за калчо фудбалот. :)
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
hahah abe stvarno te komedii, p fiorentina e klasa nad vas be, da ne vi sudiite u italija vie nema da igrate u 2liga, a u pravo si sse vide so naprae fioretnina u CL, aso naprae, ili da recam ne napre juventus, ne tuku pisuvajte gluposti, a ne mu se sekiraj ne ste zagrozeni vie, i onaka ne zavrsuvate 4ti
Фиорентина класа над нас чујте и почујте да се фрлам од тераса :vozbud:.една сезона слаба и боље биле ЈУВЕНТУС НАЈТРОФЕЕН КЛУБ ВО ИТАЛИЈА ПРИЈАТНООО !!!!
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Им се свиѓа она "The feeling of ALL in" :)

он топик : Пак на Шинтер им остануе да ви ја брани честа а ? Еееее бедотии бе :))

Ај бар сеа ваљда нема да има потреба судиите да им помагаат на геријатријава ;) На ЕДЕН фронт играат :tv::tv::tv:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Им се свиѓа она "The feeling of ALL in" :)

он топик : Пак на Шинтер им остануе да ви ја брани честа а ? Еееее бедотии бе :))

Ај бар сеа ваљда нема да има потреба судиите да им помагаат на геријатријава ;) На ЕДЕН фронт играат :tv::tv::tv:
епа ај одбранете ја еднаш беее да ве видиме :)Ние во европа лига ја браниме шо сакаат п*чкаим мајчина:pos2:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ама миланезите се и секогаш ќе останат оптимисти...(Јас не знам со кој памет очекуваја да победат на Олд трафорд И тоа со два гола разлика:toe:)....нема врска темава е сериа А да не должиме само помалку чудни ми беа нивните очекувања пред натпреварот:toe:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
ако влезе некако Интер ја гол ќе влезам у собрание на сред Собраниски тв пренос
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.486
Поени од реакции
58.765
нема врска темава е сериа А да не должиме само помалку чудни ми беа нивните очекувања пред натпреварот:toe:
А да ги видеше на полувремето тек тогаш ќе се чудеше :pos2:

ако влезе некако Интер ја гол ќе влезам у собрание на сред Собраниски тв пренос
Ставено во букмарк за евентуална понатамошна употреба :pos:
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
треба да се замислат газдите од сериа а кај им отиде фудбалот...
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.375
Поени од реакции
25.140
Уште и Интер ак испаднит и џабе Палермо, Наполи, Јуве и Каљари цела година се опервет за 4то место. :pos2: Трагедии. Ебати играта вечерва, барем на целото црно една бела точка беше Реал Мадрид шо е ептен за срамота. То е то. Бонера мудрецот FTW!
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Значи годинава Италија ќе нема претставник во четвртфинале.

Ако продолжат вака од следната сезона, ќе го изгубат четвртото место за ЦЛ... мизериии:uvo:
 
Член од
7 март 2010
Мислења
201
Поени од реакции
8
Значи годинава Италија ќе нема претставник во четвртфинале.

Ако продолжат вака од следната сезона, ќе го изгубат четвртото место за ЦЛ... мизериии:uvo:
Многу голема почит имам кон Милан ама денес многу се разочарав мора под итно да се менуваат некои работи кај вас.:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom