Barclays Premier League 2009/2010

Кој според вас ќе ја освои Barclays Premier League во сезоната 2009/2010?


  • Вкупно гласачи
    438
Статус
Затворена за нови мислења.

Nekoj IksDe

Челзијаш
Член од
17 септември 2009
Мислења
495
Поени од реакции
9
абе, теоретски секој тим се бори за титула, затоа и постои, ама според мене, Јунајтед пак има најголеми шанси годинава!:smir:
Секој има различно мислење. Еве ко на преимер јас мислам дека Челзи има најмоногу шанси за титулата нормално дека има и Манчестер(јунајтед да се разбериме Сити ми се накако уште неспремни)и уште 2-3 тима можат да се умешаат во трката за титулата али сепак мислам дека главната војна ќе се води помеѓу Челзи и Јунајтед (ако згрешам здравје..)
 
F

fantomX

Гостин
Браос, ѕверој сте, свезнајковци, особено Пеин Килер и СуперФренк. Само напред. :pos2:
Сигурно е само едно другарчина. Тоа е следново.....
за второво.....затоа и сум вљубеник у премиер лигата и воопшто англискиот фудбал ....ќе следат повреди, контраверзни голови, обвинувања, скандали,фантастични мечеви, дербија , јаки голови.....оваа сезона ќе биде интересно како никогаш до сега:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
.... а вашето е само напразно бладање. :toe:

Кога некој ќе постигне гол во последните моменти, тоа значи дека тоа е навистина голем тим.
Тоа се вика со еден збор, карактер.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.537
Поени од реакции
2.229
Браос, ѕверој сте, свезнајковци, особено Пеин Килер и СуперФренк. Само напред. :pos2:
Извини сварно! Од сега само ќе се согласувам со тебе и нема да коментирам ништо друго на темава:tapp:
 
F

fantomX

Гостин
Извини сварно! Од сега само ќе се согласувам со тебе и нема да коментирам ништо друго на темава:tapp:
Не знам и не ме интересира дали и во шо се согласуваш со мене, ама твоево размислување за Челзи....
Греота!
Како што беа и последниве 3 години со надуените менаџери!
Имено челзи колку пари и да има какви играчи и да има, тие се тим без победнички и освојувачки дух!
Челзи е единствен клуб од големата четворка што никогш ама никогаш немал добар менаџер со долго искуство во истиот клуб! Мислам дека најдобра конкуренција за челзи годинава ќе биде манчестер сити:vozbud:
Гледајте сител и гледајте како се ниже 4та титула во низа:smir:
....ќе го спорам секогаш, и ќе бидам во право во споредба со тебе. Не со почнувам да коментирам за составите, и воопшто приликите во останатите клубови, пошто признавам дека ама апсолутно не ги следам (гледав само малку од второто полувреме Јунајтед - Арсенал), ама вакви т.н. мислења околу Челзи не поминуваат.
Едно е каква е ситуацијата реално, друго е каква некој посакува да ја види. :toe:
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.911
Поени од реакции
1.322
Белами и Невил избегнуваат казни

Coin

United have also avoided any disciplinary action after City substitute Javier

Garrido was struck on the head by a coin as he walked down the tunnel at half-time.

The statement added: "The FA has also contacted Manchester United regarding a coin-throwing incident during the same fixture.

:pos: :pos: :pos:
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.537
Поени од реакции
2.229
....ќе го спорам секогаш, и ќе бидам во право во споредба со тебе. Не со почнувам да коментирам за составите, и воопшто приликите во останатите клубови, пошто признавам дека ама апсолутно не ги следам (гледав само малку од второто полувреме Јунајтед - Арсенал), ама вакви т.н. мислења околу Челзи не поминуваат.
Едно е каква е ситуацијата реално, друго е каква некој посакува да ја види. :toe:
Неможеш ти мене да ми кажуваш како да размислувам, нели? Чудно, кај мене баш такви мислења поминуваат!
Бдв, и ти стануваш сезнајко:smir:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.618
Поени од реакции
22.434
Белами и Невил избегнуваат казни

Coin

United have also avoided any disciplinary action after City substitute Javier

Garrido was struck on the head by a coin as he walked down the tunnel at half-time.

The statement added: "The FA has also contacted Manchester United regarding a coin-throwing incident during the same fixture.

:pos: :pos: :pos:

Белами требаше да го казнаат..Простачки се однесуваше..
 
G

Gray Foxx

Гостин
Шо напрел белами дека не го гледав натпреварот?
Откако го постигна голот напален од реакцијата на Тевез страсно се залапаа додека Хјуз имаше оргии со асистентот и Гаридо, впрочем ради тие перверзии Гаридо беше погоден во глава со паричка...
 
F

fantomX

Гостин
Неможеш ти мене да ми кажуваш како да размислувам, нели? Чудно, кај мене баш такви мислења поминуваат!
Бдв, и ти стануваш сезнајко:smir:
Не можам, апсолутно точно, особено не во овие времиња. Но можам да се спротиставам на мислење.
Бдв, кога е во прашање Челзи, можеш да ме наречеш и со поголем степен на градација од сезнајко, ако има таков. :smir:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Шо напрел белами дека не го гледав натпреварот?
Му ја дрмна една шамарница на еден од публиката шо влезе на теренот после голот на Овен мислам дека беше.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Не можам да најдам видео од славјето на Невил, знае некој што беше толку провокативно?
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Хмммм..., интересна статија!!!!



МАНЧЕСТЕР, ПРЕКУВРЕМЕНО
Манчестер Јунајтед добива многу повеќе време во продолжението на мечевите кога губи или е нерешено, отколку кој било друг тим од Премиер лигата, покажала анализата на Гардијан.

По спорниот гол на Мајкл Овен во 96-та минута на неделното градско дерби против Сити, весникот направил математика на продолженијата на мечевите кога игра Јунајтед во последниве три сезони.

Во последните 48 меча на кои актуелниот шампион водел, просекот на траењето на продолженијата бил 191,35 секунди, додека во 12-те натпревари кога резултатот бил нерешен или Јунајтед губел, просекот е 257,17 секунди.

Покрај тоа, просекот на продолженијата на Олд Трафорд е 205 секунди, за разлика од Енфилд (Ливерпул) каде мечевите се продолжуваат за 210 секунди, на Емирати (Арсенал) 224 или на Стендфорд Бриџ (Челзи) 229 секунди.

По натпреварот во кој Јунајтед победи со гол во 6-та минута од продолжението, иако четвртиот судија покажа четири минути, реагирал менаџерот на Сити, кој изјавил дека се чувствува "ограбен."

Овој тренд започнал во сезоната '06-та - '07-ма, кога во 15-те меча кога водел, Манчестер Јунајтед добивал продолженија во просек од 194 секунди, наспроти 217-те кога губел или било нерешено.

Следната сезона разликата била уште поголема, за во минатата година односот да биде 187 наспроти 258 секунди. Истиот тренд продолжил и во првите три меча од новата сезона во кои резултатот не бил поволен за Јунајтед .

Последна промена: 23.09.2009 #

http://www.guardian.co.uk/football/2009/sep/22/manchester-united-goals-stoppage-time
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom