Музичка берза, инструменти, музичари, бендови...

Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Продавам тарабука, средна големина - поволно.
Тоа за лупање е напраено од ренген снимка, затоа што оргиналот ми се искина коа бев копиљ, али тоа се си влага у цената да не се секирате. Иако и со ренген снимкава е доста издржливо па може и на некој прослави (банкети&свадби) да ја носите. :toe:
Зависи од што е рентген снимката.Ако е од плуќа ОДМА ја зеам,ако е од нешто колено,рака,нога....(недајбоже скршена),не би се нафатил :)
 

Andrejnalin

Резонатор на хармоници
Член од
4 јануари 2009
Мислења
75
Поени од реакции
7
Некој акустична гитара да ми продаде? До 5000 ден.
 
Член од
29 септември 2008
Мислења
64
Поени од реакции
2
Итно се продава скоро нова Rocktron Metal Planet педала-дисторзија,агресивна погодна за метал музика,equaliser ист као на boss mt-2...цена-3000 денари.

Се бара вокал за hardcore punk\thrash\metal бенд од Скопје.
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Има тука некој клавијатуриста што сака прогресив/мелодет/дум ? Не дека го барам за в бенд....али могуче е во иднина..:smir:
 

Razielbt

Fucktard
Член од
12 ноември 2009
Мислења
26
Поени од реакции
0
Ja najdov gitarava na pazar 3 Yamaha ERG 121C tipov ja prodava za 100 evra. Nekako cenata mi e sumliva do dusa prvpat gledam vakva gitara. Preporaka?
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Ja najdov gitarava na pazar 3 Yamaha ERG 121C tipov ja prodava za 100 evra. Nekako cenata mi e sumliva do dusa prvpat gledam vakva gitara. Preporaka?
http://www.ultimate-guitar.com/reviews/electric_guitars/yamaha/erg-121/index.html

Еве ти мислења од дечки шо имаат ваква гитара......

мое мислење- ваква не би зел ни поклон да ми даваат....:)

Ако сакаш да купиш гитара за мали пари јас продавам Fender Squier..7000 денари и со сигурност можам да кажам дека е подобра од оваа...:)
 
Член од
26 ноември 2009
Мислења
171
Поени од реакции
8
Deckoto sto svirese vo bend so mene imase ista vakva.Sum ja svirel ali ne me kef nekako.Epten stur zvuk vratot ic ne lezi megu zicite ima mesto kola da parkiras:).Za squierot ti e dobra preporakata sum svirel i duri najeftiniot squier ti e podobar od ovaa Gitara?.Ova ti e moj sovet sega odlukata e tvoja
 

Razielbt

Fucktard
Член од
12 ноември 2009
Мислења
26
Поени од реакции
0
http://www.ultimate-guitar.com/reviews/electric_guitars/yamaha/erg-121/index.html

Еве ти мислења од дечки шо имаат ваква гитара......

мое мислење- ваква не би зел ни поклон да ми даваат....:)

Ако сакаш да купиш гитара за мали пари јас продавам Fender Squier..7000 денари и со сигурност можам да кажам дека е подобра од оваа...:)
Ако ја немаш продаено до на лето бива али сеа слаб сум со кеш :) Фала и на двата за мислењата :)
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
Ајде рокеришЧа.. продавам Korg CX3 оргули, скоро како нови, цена 1.400 евра фиксна... со се сталак, и кутија..

 

Kajgana Shop

На врв Bottom