Музичка берза, инструменти, музичари, бендови...

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Ако сака некој BOSS DS 1 дисторзија да си купи нек ме контактира иам една гланц нова за продавање..:)
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Купувам педала двоканална..distorsion/overdrive...по можност Vox Satchulator или слично нешо...кој има или знае некој шо продава нек се пријави:toe:
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Ај да пишам и јас вака ко NOOB.Внедела ми втасува Cimar by Ibanez-Jazz bass,арно ама немам појачало.Па ако има некој нешто да понуди АМА средномизерно онака за вежбање колку да слушам што дрнкам пошто ЌЕ бидам апсолутен почетник,башка тоа басов не заслужува нешто поекстравагантно пошто е во лоу енд класа :smir:
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Ај да пишам и јас вака ко NOOB.Внедела ми втасува Cimar by Ibanez-Jazz bass,арно ама немам појачало.Па ако има некој нешто да понуди АМА средномизерно онака за вежбање колку да слушам што дрнкам пошто ЌЕ бидам апсолутен почетник,башка тоа басов не заслужува нешто поекстравагантно пошто е во лоу енд класа :smir:
Друже не ти се исплати мало појачало за бас да земаш....15, 20W појачалце
испод 120 евра не врувам да најдеш, истиот проблем со појачалцето го има басистот од мојот бенд пошо појачалото негово големо е у студио, а нема друго дома за вежбање...подобро земи некое поголемо или напрај си кај Владо лампа некое за пристојна сума околу 200 евра 40-60W па после може да ти користи здравје боже и за понатака проби или слично нешто.
 

STARTER

Firestarter
Член од
31 август 2007
Мислења
935
Поени од реакции
246
Некој ако продава појачало за гитара (15 W - за по дома), нека пише. Поздрав
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Ако сака некој BOSS DS 1 дисторзија да си купи нек ме контактира иам една гланц нова за продавање..:)
Едит...ПРОДАДЕНА

ИТНО!!!!!Продавам Beringer V - Tone гитарско појачало 30W идеално за по дома(за почетници),
го продавам затоа што итно ми требаат пари цената е 3000 денари...вреди да се види да се проба...јас сум прв сопственик старо е 2 години го купив од Артист системс 150 евра


Контактирај те ме на mail/msn:stefan_uzunoski@hotmail.com

еве линк од огласот има слики на него: http://www.pazar3.com/ViewItem.aspx?itemId=384838
И ова ПРОДАДЕНО:smir:
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Друже не ти се исплати мало појачало за бас да земаш....15, 20W појачалце
испод 120 евра не врувам да најдеш, истиот проблем со појачалцето го има басистот од мојот бенд пошо појачалото негово големо е у студио, а нема друго дома за вежбање...подобро земи некое поголемо или напрај си кај Владо лампа некое за пристојна сума околу 200 евра 40-60W па после може да ти користи здравје боже и за понатака проби или слично нешто.
Фала на совет,здавје да го земам басот па ќе видам што понатаму ;)
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
ми треба дечки совет при купвање, па ај реков овде ... а воедно можи некој и да понуди то шо го барам.
Значи барам синтисајзер. Битно ми е да чита миди фајлој и да можам да додавам ритмој. Не мора да е ептен професионален (нормално не сум баш финансиски јак :)).
Е сеа , јас најдов еден Yamaha PSR 540 , за вредност од 200€. Па ме интересира некој поискусен во бизнисот ако сретнал ваков да „ми дај ум“ дали синтисајзеро вреди за тие пари.

Воглавном то е то ... :)
 
Член од
10 ноември 2009
Мислења
91
Поени од реакции
3
ми треба дечки совет при купвање, па ај реков овде ... а воедно можи некој и да понуди то шо го барам.
Значи барам синтисајзер. Битно ми е да чита миди фајлој и да можам да додавам ритмој. Не мора да е ептен професионален (нормално не сум баш финансиски јак :)).
Е сеа , јас најдов еден Yamaha PSR 540 , за вредност од 200€. Па ме интересира некој поискусен во бизнисот ако сретнал ваков да „ми дај ум“ дали синтисајзеро вреди за тие пари.

Воглавном то е то ... :)
Brat Idi na Pazar 3 na google pobaraj imas MIDI za 2000iljadi den beter od na Scott Storch.

Jas licno beatovi na raperive im pravam na Fruty Loops so Kocki i posle produkcija i ko na midi e samo Sema
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
ми треба дечки совет при купвање, па ај реков овде ... а воедно можи некој и да понуди то шо го барам.
Значи барам синтисајзер. Битно ми е да чита миди фајлој и да можам да додавам ритмој. Не мора да е ептен професионален (нормално не сум баш финансиски јак :)).
Е сеа , јас најдов еден Yamaha PSR 540 , за вредност од 200€. Па ме интересира некој поискусен во бизнисот ако сретнал ваков да „ми дај ум“ дали синтисајзеро вреди за тие пари.

Воглавном то е то ... :)
Ако мислиш на Yamaha PSR 450 вреди , на ново е 400 и нешто евра а ако е неоштетен (т.е. малку користен) и има се што ти е потребно не верувам дека би имал проблем.
Секако , не сум познаник на синтисајзери меѓутоа таа е цената според :
http://www.musicstore.com/en_EN/EUR/Yamaha-PSR-450-Arranger-Keyboard-Floppy-Disk-Drive/art-KEY0001541-000

Па види ти.
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Ако мислиш на Yamaha PSR 450 вреди , на ново е 400 и нешто евра а ако е неоштетен (т.е. малку користен) и има се што ти е потребно не верувам дека би имал проблем.
Секако , не сум познаник на синтисајзери меѓутоа таа е цената според :
http://www.musicstore.com/en_EN/EUR/Yamaha-PSR-450-Arranger-Keyboard-Floppy-Disk-Drive/art-KEY0001541-000

Па види ти.
не не , арно го напишав 540 ... најдов на интернет спецификаци нешо, ова она, ама друго е ко ќе ти кажи некој шо имал контакт со него.
http://www.yamaha.com/yamahavgn/CDA/ContentDetail/ModelSeriesDetail.html?CNTID=1595

а в очи ми падна и уше едно синтисајзерче, така поефтино со солидна цена од 300€, Yamaha PSR E413

... уф не знам и јас шо да прам :)
 
Член од
26 ноември 2009
Мислења
171
Поени од реакции
8
може ли некој да ми каже што треба да се очекува од една електрична соло гитара и да ми наведе три компании што изработуваат електрични соло гитари со спецификации за гитарата.
НАПОМЕНА! Овде нека пишуваат само оние форумџии кои се разбираат или кои свират на ваков музички инструмент...
Jas bi ti preporacal vo zavisnost od toa za sto ti treba ako ti treba za shred zemi:Jackson,Bc Rich,Dean,Shecter(posebno dobri za shred).
A ako ti treba za poklasicen zvuk:Fender i Gibson ali treba da imas negde 2000e+- a i Shecter i Dean se dosta skapi ali sepak spored mene se mnogu dobri.Jacksonot i Bc Richot se dosta dobri gitari jas imam Warlock.Samo ima razlika megu entry level Jackson ili Bc Rich i Pro model imaj go toa na pamet.
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
64
Поени од реакции
1
Ај да пишам и јас вака ко NOOB.Внедела ми втасува Cimar by Ibanez-Jazz bass,арно ама немам појачало.Па ако има некој нешто да понуди АМА средномизерно онака за вежбање колку да слушам што дрнкам пошто ЌЕ бидам апсолутен почетник,башка тоа басов не заслужува нешто поекстравагантно пошто е во лоу енд класа :smir:
Купи си адаптерче за во компјутер топ ќе ти биде.
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
64
Поени од реакции
1
Не се заебавај така...ќе ти рикне влезот за звучната картица
Ако мислиш на sound card input (плавото) ондак не го плагнувам во тоа туку во розевото за микрофон што е. Така правам подолго време и супер вози:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom