Лига на Шампиони 2009-2010

Член од
1 март 2009
Мислења
8.631
Поени од реакции
10.350
Друже, Барса пројавува интерес за играч кој потекнува од нивна школа, нешто слично ко Пике што го вратија, така сега сакаат да постапат и со Фабрегас.
Фабре е играч воспитан од онаа школа на Барса која го тера овој 433 систем, атрактивен фудбал и филозофијаа со децении, тоа е и премногу очигледно во неговата игра, копија е на Чави и Иниеста.
Тешко дека Фабрегас може да игра заедно со Чави и Иниеста,барем по тоа што имам видено ко ке игра Шпанија.На Барса му треба играч од типот на Маскерано,Камбиасо и сл. пошо Јаја и Кеита би се бавни некако и изгубени,др. шо му фали на Барса според мене е лев бек. За замена на Анри јас би го сакал Агуеро :vozbud:,ама тешко.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Ако може анкета, кој ќе ја освои, да гласаме.:tv:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Тешко дека Фабрегас може да игра заедно со Чави и Иниеста,барем по тоа што имам видено ко ке игра Шпанија.На Барса му треба играч од типот на Маскерано,Камбиасо и сл. пошо Јаја и Кеита би се бавни некако и изгубени,др. шо му фали на Барса според мене е лев бек. За замена на Анри јас би го сакал Агуеро :vozbud:,ама тешко.
Ако од европското првенство ја немаш гледано Шпанија така е ;)
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Боби[Мкд];3445406 напиша:
Ако може анкета, кој ќе ја освои, да гласаме.:tv:
Сигурно нема баерн да освои ставам све што имам дека нема да освои !!!
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Сигурно нема баерн да освои ставам све што имам дека нема да освои !!!
Па шансите да освои се 1/8 така да не ме чуди твојот оптимизам и решителност.
Би можел на пример да стаиш СЕ на тоа дали мине Баерн или Манчестер:toe:


Погоре муабетот за Фабрегас:
Со соиграчи како Чави и Иниеста, и јас да играм ќе оставам добар впечаток и добро ќе изиграм, камоли Фабрегас.

Тие 3ца се моментално едни од најдобрите играчи од средниот ред во Европа, е сеа вие заклучете што значат 3цата во ист тим.
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Па шансите да освои се 1/8 така да не ме чуди твојот оптимизам и решителност.
Би можел на пример да стаиш СЕ на тоа дали мине Баерн или Манчестер:toe:


Погоре муабетот за Фабрегас:
Со соиграчи како Чави и Иниеста, и јас да играм ќе оставам добар впечаток и добро ќе изиграм, камоли Фабрегас.

Тие 3ца се моментално едни од најдобрите играчи од средниот ред во Европа, е сеа вие заклучете што значат 3цата во ист тим.
Абе луѓе Барса го бара Фабрегас за да го наследи Чави, човекот веќе има 30 максимум уште 2 сезони ќе може да игра на ова ниво, во тоа време Фабрегас ќе се уклопува на играта на Барса, фала богу нема да биде резерва, некогаш ќе играат 3та,некогаш некој ќе одмара и то, фала богу сево ова ќе се осствари доколку се оствари овој трансвер а има големи шанси :)
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Сигурно нема баерн да освои ставам све што имам дека нема да освои !!!
Jaz da ti kazem pravo se nadevam nee nisto nevozmozno imame igraci klasa tie so ni se prosecni (ako imame takvi) sve se mladi 17,19,20,21godini imaa
Jas sum siguren deka nema da igrate LS slednata sezona vie 4 mesto moze da osfoite no 90% 4 Germanski ekipi slednata sezona igraa LS taka da Europa Lig ce se borite da osvoite normalno ako ne ve padne nekoa super ekipa ka Fulham:back:
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Ехх Ѓубренташи до кое дереџе дојдовте и Мбрет да ве зафркава и понижува.:pos2:
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.318
Поени од реакции
2.846
bb[noone];3445980 напиша:
Абе луѓе Барса го бара Фабрегас за да го наследи Чави, човекот веќе има 30 максимум уште 2 сезони ќе може да игра на ова ниво, во тоа време Фабрегас ќе се уклопува на играта на Барса, фала богу нема да биде резерва, некогаш ќе играат 3та,некогаш некој ќе одмара и то, фала богу сево ова ќе се осствари доколку се оствари овој трансвер а има големи шанси :)

Точно така, Барса го бара Цеск за да го наследи Чави, а за тоа кој е подобар е глупаво да се споредува затоа што Цеск има 22 а Чави околу 30 (не сум сигурен). Кога ќе направи Цеск тие години тогаш споредувајте ги.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ако на Реал веќе му ги рачунаат 9те титули во ЛШ, тогаш треба да се знае дека Реал има освоно две титули по ред. И Милан има освоено и Нотингден форест мислам, ама под друго име била ЛШ тогаш што не мења нешо многу многу
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ако на Реал веќе му ги рачунаат 9те титули во ЛШ, тогаш треба да се знае дека Реал има освоно две титули по ред. И Милан има освоено и Нотингден форест мислам, ама под друго име била ЛШ тогаш што не мења нешо многу многу
Охоо така и Интер...Баерн...Ајакс...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom