Прашања и одговори

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
895
Неоком факултет?! :nesvest:
 
T

Tetro

Гостин
А ти на кој вака паметен факултет си, штом некои ги рангираш како глупи ? :tapp:
на машински факултет сум. не ѓи ранѓирам факултетите како глупи, називот КГФ е дојден за комплексот на факултети спроти Бит-Пазар. И името е користено многу порано, пред ти да се родиш
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
на машински факултет сум. не ѓи ранѓирам факултетите како глупи, називот КГФ е дојден за комплексот на факултети спроти Бит-Пазар. И името е користено многу порано, пред ти да се родиш
А-ха, машински - каде што студентите ги добиваат прашањата од колоквиум за да ги спремат дома, а што е уште потрагично истите ги паѓаат. Несомнено чудни генотипови, но не можам а да не се прашам дали проблемот е токму во капацитетот на дотичниве господа, наоколу познати како студенти на КИФ (читај: Комплекс Исфрустрирани Факултети) или пак во селекцијата на нивниот возвишен факултет, кој како што можете да видите од конкретниов примерок не се погрижил ниту студентите да располагаат со основни граматички познавања.

Да не ме разбереш погрешно... не ми е намерата да се расправам, ниту пак да бранам некој од факултетите кои ги нарекуваш глупави. Во крајна линија, ако си толку убеден дека машински е добар факултет што се замараш со останатите, едноставно не сме ви конкуренција, така ? Но да користиш термин со кој што ги нарекуваш глупави факултетите на голем дел од членовите што пишуваат на темава и општо на форумов, а сум те приметил дека го правиш тоа, затоа и е коментаров, во најмала рака е навредливо, а да не зборам за тоа дека е идиотско убедувањето дека кај нас ништо не се учи, се полагаат колоквиуми од по 50 страни, само текстови, нема математика, нема логика, се глуми академски граѓанин и слично... не знам само дали сами се залажувате или не сакате реално да гледата на работите. Како и да е, повелете кога ќе бидете слободни на економски факултет, разгледајте учебници по статистика, економетрика, математички методи итн... впрочем, обидете се да најдеме учебник без графици и примена на математика, па ако успеете слободно контактирајте ме, пошто јас како студент до сега не сум нашол...
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Вака сега..сакам да ми предложите некое одлично приватно школо за Англиски јазик. Иначе јас знам Англиски, али сакам да го усовршам посебно разговарањето на Англиски зошто тоа ми е најбитно. Ми спомнаа дека постоеле курсеви само conversation, ама незнам дали е тоа точно...И сакам предлог за некои компјутерски програми/интернет часови итн. што се асални..
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.543
Поени од реакции
14.677
вака сега, бидејќи сум од прилеп сакам да се запишам на техничкиот факултет во битола отсек- информатика и компјутерска техника.
пофалби и поплаки од овај факултет има? дали го правам вистинскиот избор?
и уште нешто, 4 год сум мн. добар и оценките од матурата ми беа
3-мак
3-анг
5-оптика
5-информатика
5-проектна по физика
имам шанса за државна???
би сакал некој да ми одговори за побрзо време
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Вака сега..сакам да ми предложите некое одлично приватно школо за Англиски јазик. Иначе јас знам Англиски, али сакам да го усовршам посебно разговарањето на Англиски зошто тоа ми е најбитно. Ми спомнаа дека постоеле курсеви само conversation, ама незнам дали е тоа точно...И сакам предлог за некои компјутерски програми/интернет часови итн. што се асални..

Никој зарем не учел англиски?:)
 
Член од
12 декември 2009
Мислења
45
Поени од реакции
8
Dali znae nekoj dokolku po zavrsena prva godina na eden fakultet se prefrlam na drug, dali ke vazat novite ceni za drzavna i privatna kvota, ili ke ostanam po starite ???
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
на машински факултет сум. не ѓи ранѓирам факултетите како глупи, називот КГФ е дојден за комплексот на факултети спроти Бит-Пазар. И името е користено многу порано, пред ти да се родиш
А што уствари значи КГФ? Ја првпат слушам за ова, може затоа што не сум од ск. :smir:
 
Член од
30 јули 2010
Мислења
157
Поени од реакции
40
Здраво
Ако може некој да ми каже за техничкиот факултет Битола-информатика дали се прима се живо или има голема конкуренција :)
 
Член од
8 септември 2009
Мислења
147
Поени од реакции
5
Дали може да се конкурира на два различни факултети во ист ден?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom