Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

pAnDa`

Original..
Член од
5 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
34
Ја доцнам малце пошто вчера нешто нетот ме ебаваше. Стварно ме импресионираше Гибсон, и сигурен сум Ферги ќе му дава повеќе шанси во иднина, зш денес ја доби шансата и гледате како ја искористи. Одличен фудбалер, дефинитивно еден од светлата иднина на клубот.:smir:
 

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
Во полуфиналето на Карлинг Купот играме со Сити во гости :vozbud:
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Штета, баш сакав у финалето на Вембли да ги посрамотиме :(

@Fatality На 4 и 18 Јануари мислам.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.630
Поени од реакции
11.231
Штета, баш сакав у финалето на Вембли да ги посрамотиме :(

@Fatality На 4 и 18 Јануари мислам.
The first legs of the semi-finals will be played on Tuesday 5 and Wednesday 6 January, with the returns taking place a fortnight later.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.546
Поени од реакции
6.223
момци ае некој да постира линк од некоја убедлива победа против лузерпул...итно ми треба :smir:
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Пред 2 сезони.

Ако заебаваш некој, само ова:
:zlo:
Му треба некоја од поодамна со поголем резултат, иначе ќе го зафркаваат со 1:4 :)... ама нека му ја напише само 1989 година и што има друго да каже Лузерпулец :vozbud:
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
На неколку страни има breaking news како сме го откажале трансферот на Љајиќ поради финансиски причини(?!)


BREAKING NEWS: United Pull Out Of Ljajic Deal

Manchester United back out of deal for Serbia's 'little Kaká'

A еве што наводно изјави некојси Дарко Грубор, најверојатно член на staff-от на Партизан

"As far as I know, the only problem is the work permit. Manchester to quickly can solve. Journalists called me, asking what was happening, but I am confident that everything will be OK at best, and that from January Ljajic be officially Manchester United player."

И во меѓувреме излезе ова на Telegraph

Manchester United dismiss suggestions of 'financial crisis' over Adem Ljajic move


A United spokesman said: "We had an option to buy the player but, having closely monitored his development over the past 12 months, and taken into consideration the young players emerging through the ranks at the club, we have chosen not to pursue the transfer."
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Со оглед на тоа дека и Арсенал и Челзи отпаднаа, мислам дека повеќе од 60% Карлинг купот е наш, ќе ги поминеме Сити во полуфинале, па во финале би требало да паднеме со Астон Вила . :wink:
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.458
Поени од реакции
423
На неколку страни има breaking news како сме го откажале трансферот на Љајиќ поради финансиски причини(?!)


BREAKING NEWS: United Pull Out Of Ljajic Deal

Manchester United back out of deal for Serbia's 'little Kaká'

A еве што наводно изјави некојси Дарко Грубор, најверојатно член на staff-от на Партизан

"As far as I know, the only problem is the work permit. Manchester to quickly can solve. Journalists called me, asking what was happening, but I am confident that everything will be OK at best, and that from January Ljajic be officially Manchester United player."

И во меѓувреме излезе ова на Telegraph

Manchester United dismiss suggestions of 'financial crisis' over Adem Ljajic move


A United spokesman said: "We had an option to buy the player but, having closely monitored his development over the past 12 months, and taken into consideration the young players emerging through the ranks at the club, we have chosen not to pursue the transfer."
Еве и од официјалната страна... Ништо од Љаич :kesa:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ај у ку*ац, до толку ли сме во криза еден Љаич неможеме да го платиме, а ги сакаме Силва, Џеко и незнам кој друг ...Иако сум голем фан на Звезда, ќе си дозволам да кажам дека Љаич е супер фудбалер, кој навистина има светла иднина.Сега ќе ни го зема некој друг :(
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom