Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 август 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
37
Ќе видите дека сега ќе испратат понуда и до Јаја Туре. :)
http://www.manutd.com/default.sps?pagegid={C7DF7CEC-3BC3-4859-A3FD-FE4AAD215DD8}&newsid=6643609 :tv:
Toure seeks transfer from Barcelona
Barcelona star Yaya Toure wants a move to Manchester United or Chelsea after being left out against Real Madrid. The Ivory Coast midfielder, the brother of Manchester City's Kolo, only appeared as a second-half sub on Sunday night for Barcelona in El Clasico. The 26-year-old has failed to command a regular place in Pep Guardiola's Champions League winners this season. His agent Dimitri Seluk said: "We're not happy with this. He is not playing. It is very strange not to be having minutes. If a team like Chelsea or Manchester United would come to us, we are obviously open to talking. Yaya won't just sit and wait. He is 26 years old and is nominated for the Golden Ball award. It is ridiculous for a player like this not to be playing. I don't know what will happen, but I can say once thing for sure: my player won't be remaining on the bench. This is 100 per cent for sure.”
 

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
Pig
Nev
Vida
Wes
De Laet
Obertan
Anderson
Gibson
Park
Wellbeck
Berbatov

Составот против Тотенхем
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Опаа Димчо ќе ги скине Тотенхем денес :) Само ако го видам да вика по Велбек, Обертан јас ќе го избркам од тимот.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Ни Овен ни Нани во првиот тим?Shit.Со овој состав можеме да тепаме, али едвај, ради средината.1-0 Велбек, и задоволен сум.

United Subs:Owen,Giggs,Tosic,Carrick,Fletcher,Macheda,Amos.

Без Нани и одбранбени играчи у резервите.

Spurs Lineup: Gomes; Hutton, Bassong, Dawson, Bale; Bentley, Palacios, Jenas, Lennon; Keane, Defoe
Spurs subs: Walker, Corluka, Naughton, Huddlestone, Rose, Crouch, Pavlyuchenko

Де Лает vs Ленон, супер.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.546
Поени од реакции
6.223
Ајде конечно ке започне за некој момент...нека им е со срека на момците па да се извадат за оној пораз од бешикташ :vozbud:
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.008
Поени од реакции
5.324
Ке може да ми каже некој како играме!! како падна голот?? Сеа дојдов дома па сакав да знам за понатака што да очекувам!!
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.546
Поени од реакции
6.223
Бербатов многу ме аресе како игре сега за сега,исто така и видич...столб е во задниот ред...се одбиваат од него :vozbud:
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.008
Поени од реакции
5.324
ГИБСОООННН 2-0 !!! Човеков има добар шут!! добра акција со завршница!!!
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Лелеле овој ама шут има бате браво мајстори мн позитивно ме изненеадуваш во последно време ! ! ! :smir::smir::smir::smir:
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Ауу, браво за Гибсон, какви голови само . :vozbud:

Се надевам во второ ќе добие шанса Тошич . :wink:
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Ми се с*ре од Велбек...:tapp:
Зошто не го игра Македа пред Велбек бе...
И ајде Овен, сакам гол од него :) ... :vozbud:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Честито победа, лесно издвојувана.
Секоја чест за Гибсон, два добри шута доволни за минување понатаму.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom