Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Честито победа, лесно се справивме со Лондончаниве. Гибсон е роден за шутеви од далечина, мислам дека добро би било Фергусон да го проба во ПЛ на некој од наредните натпревари. На нареден куп натпревар, наместо Велбек и јас сакам да го видам Македа, не ме импресионираше денес многу Велбек.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Честитки за победата, но бев на тренинг и немав можност да гледам ако може некој да ги постави головите. :)
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.870
Поени од реакции
1.254
Заборавате изгледа дека Велбек не донесе до 1/4 финалето, 2 пати даде голови што ни донесоа победи, дефинитивно заслужува шанса.Ферги пробува да го приспособи да игра како крило, па да ги игра Македа и Овен напред и како крила Велбек и Обертан, али не е доволно брз, според мене.

Честитки за победата.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Честито победа, лесно се справивме со Лондончаниве. Гибсон е роден за шутеви од далечина, мислам дека добро би било Фергусон да го проба во ПЛ на некој од наредните натпревари. На нареден куп натпревар, наместо Велбек и јас сакам да го видам Македа, не ме импресионираше денес многу Велбек.
За ова се согласувам, не знам зашто ич не му дава шанса во ПЛ, освен во последното коло лани, даде гол и го реши натпреварот со Хал.
Не мора од почеток да игра, ама мора да добива каква-таква минутажа, му треба искуство, се гледа дека има огромен потенцијал.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.646
Поени од реакции
43.450
Честито победа!

Лесно победивме со Спарси и сега во полу финале без разлика со кој и да играме ќе биде интересно..:vozbud:

И ај ако може видео од голчињата,сакам да ги видам пак :pipi:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Нека ни е честита победата и нека ни се множат ваквите слатки победи, викам слатки од причина што истата ја издвојувавме со тим кој е далеку од она што според некоја дефиниција годинава би требало да биде најдоброто што можеме да го извадиме... Гибсон се претвора во она кое што предвидов дека ќе биде, лесно е да се провери немам многу постови во минатата тема, навистина сум импресиониран од тоа како игра и како го користи својот силен шут.
 

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462
Браво Gibson :) SBEP.
Сакам да прокоментирам за Г.Невил многу слабо одигра капитенот -.- среќа и Ленон не беше на ниво катастрофа Гери.
Не изигравме кој знае како(сепак младинците) но тоа е Манчестер :) :manfan:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.560
Поени од реакции
6.247
Секоја чест на момците,ставрно сум изненаден :vozbud: Голем играч ке биде Гибсон...се надевам на повеке шанса да добива во иднина :smir:
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Честито нека ни е пласманот во полу-финалето... прекрасни два гола на Гибсон (особено вториот :vozbud:) за победа над незгодниот Тотенхем... момчето си го има шутот, а и покажува голема зрелост во играта како да има 32 години (а не 22) и играта која ја прикажува од натпревар во натпревар е се подобра...

Следен натпревар, против секогаш за нас незгодниот тим на Вест Хем на "Аптон Парк" во Сабота во 16:00 часот... директен пренос на Сител ТВ

П.С. Што бидна со Родриго Посебон, незгодно беше повреден од Погатец во куп натпреварот со Мидлзборо, па беше на позајмица во Брага, па се врати од позајмицата и сега го нема (порано беше стартер во куп натпреварите) :icon_ques
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Со малку закаснување честито победа момци. Иако игравте со втора екипа Лондончаниве едвај подаваа изигравте супер, а Гибсон дефинитивно ме изненади, какви шутеви има:vozbud::vozbud:
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.870
Поени од реакции
1.254
П.С. Што бидна со Родриго Посебон, незгодно беше повреден од Погатец во куп натпреварот со Мидлзборо, па беше на позајмица во Брага, па се врати од позајмицата и сега го нема (порано беше стартер во куп натпреварите) :icon_ques
Од позајмица ќе се врати во Јануари, не смеело да се враќа во Септември.

EDIT: Нов договор за Кико
 
S

StereoLove

Гостин
Ааааааааа:vozbud::vozbud::vozbud:каква зверка е овој Гибсон бе:drk:каков шут има:)

Честитки за победата,младите уште еднаш покажаа што умеат...победивме и со втор состав против најсилниот на Тотенхем:)Напред М.Ј и честит нека ни е пласманот во полуфинале.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom