Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.684
Поени од реакции
9.311
ај за крај, најголеми губитници знаете ли кои се? оние што ќе загубат во финале. јеба ги, не е до мене тоа :) така е секогаш. прифатете го тој епитет сега.
Хехе колкава иронија. 20 години не знаете што е титула во Англија и најде да кажуваш кој се најголеми губитници.
Пази ова, да постигнеш 3 погодоци нагостински терен во 1/4 финале и да отпадниш...многу болно:helou:
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Никаде не реков дека е незаслужен поразот и нормално секој напатен фан на Ливерпул мора да ја изврти сторијата. Па сега го спомна и Порто, па добро бе(ќе се осмелам да те наречам несреќнику) да се прашуваше судбината вие немаше ни да играте во ЛШ во фазата по групи- го памтиш Стандард Лиеж???
Факт е дека Барселона изигра сосема добро и во случајот подобро од Јунајтед, но јас и секој фан на Манчестер се прашувам нормално што ке беше ако по ударот на Роналдо од слободниот Парк го дадеше голот?
Бидејќи таа ни беше прва шанса на натпреварот и ние да постигневме гол како Барселона по првиот шут, знам дека ке беше поинаку.
Нема веза, не плачам јас дека сме немале среќа. Секој тим што игра само 10 мин од 90 не заслужува да освои бод, не па трофеј (иако памтам едно финале во 2005 година каде буквално со 10 мин добра игра и неверојатна среќа еден никаков тим со напатени навивачи со украдена химна го освои трофејот, али не тоа не е среќа).
И на крај морам да се сложам со едно нешто дека ние сме најголемите губитници, точно. Имавме историска шанса да направиме нешто што на Ливерпул не му текнало никогаш, пошто знаеме Бенфика како ве издува во осминафиналето кога беа актуелни шампиони. Ај барем го срушивме ние тој непријатен рекорд.
Како и да е, тоталната разочараност од финалето не смееме да допуштиме да го негира фактот дека имавме прекрасна сезона каде срушивме доста рекорди, каде што и покрај двата порази од најблискиот ривал пак ја освоивме титулата, ТРИ ПАТИ ПО РЕД( нешто што за Ливерпул е сон), сезона која ветуваше пет трофеи кои можевме да ги освоиме и не делеа моменти и нијанси од тоа. Изигравме 66 натпревари и ПАК сме шампиони. Пресреќен сум и презадоволен од момците и горчината која владее кај Дефитез, Ливерпул и нивните навивачи ме прави горд што сум фан на АНГЛИСКИОТ ПРВАК!!!
абе дено, иако не сум јас тема ни ливерпул не е темата (ама вас ви е омилена) виде ли некаде јас да плачам? виде ли некаде да обвинам судии или судбината? лично јас сум задоволен, завршивме две три бодчиња позади вас, шо ќе рече титулата е ваша, ама тенко. нијанси ја решија, проблеми со нашиот крпен состав на моменти, и тоа е тоа.
во ПЛ нема финале, има прв, има што се борат за ЛШ, за УЕФА, за опстанок... и.т.н.
додека секој турнир од типот на ЛШ има само еден победник. нема второ место :) реков и пак ќе речам (и ливерпул кога губи у финале е исто) оној што ќе изгуби во финале е најголемиот губитник таа сезона. зборам од спортски аспект, додека финансиската добивка (која мене не ме интерсира) е друго прашање. тогаш да, не е сеедно до каде ќе догураш, осмина или финале.

на моменти ми делувате како вие да сте тие што се повеќе загрижени што ливерпул нема титула 20 години, него самите навивачи на ливерпул.

да не заборавм еден интересен момент.
прочитав денес, ферги се изнервирал тотално кога еден од англските новинари пазете се ДРЗНАЛ да го праша дали после овој пораз ќе го води тимот наредната сезона. нормално, ГОСПОД попиздел, бидејќи кој е тој пораз што може да го смени господ од тренер? па дури и будала го напраил. е лесно му е...за истото се жалеше и мурињо. во случајот за венгер. и со право по мое. нема везе.. друга тема

исто така за смеење е изјавата дека ќе победеле да играл флечер, при тоа заборавил со кој состав излезе барса.
АБЕ НА ТАКОВ ТИМ ДА БАРАШ АЛИБИ ВО ПОРАЗОТ СО НЕИГРАЊЕТО НА ФЛЕЧЕР. бруко невидена!

ок, време е за нови инвсетиции, ферги осеќам ќе тргува пак летово. ќе искешира некое стотче осеќам...

ајде чао, поздрав до вторите во европа :)
 
G

Gray Foxx

Гостин
абе дено, иако не сум јас тема ни ливерпул не е темата (ама вас ви е омилена) виде ли некаде јас да плачам? виде ли некаде да обвинам судии или судбината? лично јас сум задоволен, завршивме две три бодчиња позади вас, шо ќе рече титулата е ваша, ама тенко. нијанси ја решија, проблеми со нашиот крпен состав на моменти, и тоа е тоа.
во ПЛ нема финале, има прв, има што се борат за ЛШ, за УЕФА, за опстанок... и.т.н.
додека секој турнир од типот на ЛШ има само еден победник. нема второ место :) реков и пак ќе речам (и ливерпул кога губи у финале е исто) оној што ќе изгуби во финале е најголемиот губитник таа сезона. зборам од спортски аспект, додека финансиската добивка (која мене не ме интерсира) е друго прашање. тогаш да, не е сеедно до каде ќе догураш, осмина или финале.

на моменти ми делувате како вие да сте тие што се повеќе загрижени што ливерпул нема титула 20 години, него самите навивачи на ливерпул.

да не заборавм еден интересен момент.
прочитав денес, ферги се изнервирал тотално кога еден од англските новинари пазете се ДРЗНАЛ да го праша дали после овој пораз ќе го води тимот наредната сезона. нормално, ГОСПОД попиздел, бидејќи кој е тој пораз што може да го смени господ од тренер? па дури и будала го напраил. е лесно му е...за истото се жалеше и мурињо. во случајот за венгер. и со право по мое. нема везе.. друга тема

исто така за смеење е изјавата дека ќе победеле да играл флечер, при тоа заборавил со кој состав излезе барса.
АБЕ НА ТАКОВ ТИМ ДА БАРАШ АЛИБИ ВО ПОРАЗОТ СО НЕИГРАЊЕТО НА ФЛЕЧЕР. бруко невидена!

ок, време е за нови инвсетиции, ферги осеќам ќе тргува пак летово. ќе искешира некое стотче осеќам...

ајде чао, поздрав до вторите во европа :)
И јас ке помислам за навивачите на Ливерпул дека се ретардирани гледајќи по постовите каде што сте задоволни со уште една просечна сезона, али не е се така нели?
Мењааш мислења како чорапи. Споредувајќи го претходниот пост со вој, како да има две лица во тебе.
И ти викаш дека тој што губи во финале е најголемиот губитник, па кажи нешто ново мајќе му.
Како да не се изнервира Фергусон по тоа прашање? Секој нормален и паметен човек би се изнервирал од такви глупости. Човекот го изедначчи рекордот на Ливерпул, нешто што му беше цел 20 год и они го прашуваат дали ке се пензионира? Ако не гледаш нешто грешно во прашањево, тогаш не е во ред нешто со тебе.
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
абе дено, иако не сум јас тема ни ливерпул не е темата (ама вас ви е омилена) виде ли некаде јас да плачам? виде ли некаде да обвинам судии или судбината? лично јас сум задоволен, завршивме две три бодчиња позади вас, шо ќе рече титулата е ваша, ама тенко. нијанси ја решија, проблеми со нашиот крпен состав на моменти, и тоа е тоа.
во ПЛ нема финале, има прв, има што се борат за ЛШ, за УЕФА, за опстанок... и.т.н.
додека секој турнир од типот на ЛШ има само еден победник. нема второ место :) реков и пак ќе речам (и ливерпул кога губи у финале е исто) оној што ќе изгуби во финале е најголемиот губитник таа сезона. зборам од спортски аспект, додека финансиската добивка (која мене не ме интерсира) е друго прашање. тогаш да, не е сеедно до каде ќе догураш, осмина или финале.

на моменти ми делувате како вие да сте тие што се повеќе загрижени што ливерпул нема титула 20 години, него самите навивачи на ливерпул.

да не заборавм еден интересен момент.
прочитав денес, ферги се изнервирал тотално кога еден од англските новинари пазете се ДРЗНАЛ да го праша дали после овој пораз ќе го води тимот наредната сезона. нормално, ГОСПОД попиздел, бидејќи кој е тој пораз што може да го смени господ од тренер? па дури и будала го напраил. е лесно му е...за истото се жалеше и мурињо. во случајот за венгер. и со право по мое. нема везе.. друга тема

исто така за смеење е изјавата дека ќе победеле да играл флечер, при тоа заборавил со кој состав излезе барса.
АБЕ НА ТАКОВ ТИМ ДА БАРАШ АЛИБИ ВО ПОРАЗОТ СО НЕИГРАЊЕТО НА ФЛЕЧЕР. бруко невидена!

ок, време е за нови инвсетиции, ферги осеќам ќе тргува пак летово. ќе искешира некое стотче осеќам...

ајде чао, поздрав до вторите во европа :)

Незнам само како имаш храброст да влезеш во овој фан клуб и да кажуваш дали Ферги е брука или не е... ти попаметен си од Ферги? ... Ферги е ЛЕГЕНДА во Светот на фудбалот, ЛЕГЕНДА која твојот е*ан клуб може само да сонува... прееска реков, фудбалот е сложена работа во која глупи луѓе како тебе не го разбираат... тоа што го изјавил за Флечер сигурно не е случајно... знае тој зошто тоа го кажал, не го тупи тоа твое испиено мозоче за изјавите на Ферги :pipi:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Лузерпул е најголем губитник последниве 20 години и тоа е најголема брука за клубот испосран од градот на арамиите кои би украле и тоа што не може да се украде.
Ти џерард, копито едно, па дали се читаш што пишуваш. Како не ќе се изнервира Ферги кога заради еден пораз го прашуваат дали ќе се откаже.
Знаеш кога ќе се откаже, кога ќе ве недминиме и ке ве преминиме, *бати лузерот *бати. Толку се плашите од него што едвај чекате да си замине:tapp:
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Лузерпул е најголем губитник последниве 20 години и тоа е најголема брука за клубот испосран од градот на арамиите кои би украле и тоа што не може да се украде.
Ти џерард, копито едно, па дали се читаш што пишуваш. Како не ќе се изнервира Ферги кога заради еден пораз го прашуваат дали ќе се откаже.
Знаеш кога ќе се откаже, кога ќе ве недминиме и ке ве преминиме, *бати лузерот *бати. Толку се плашите од него што едвај чекате да си замине:tapp:
би ти рекол "дете" така ми доаѓа читајќи те, ама кога ќе ти ги видам годините срам ме фаќа :)

ферги потроши 300 милиони за да ја освои ПЛ и ЛШ, не е тоа еден пораз, тоа е неуспех во лигата на шампионите, т.е. на празно потрошени туѓи пари. е сега феноменот е во тоа што он е незаменлив и ќе си оди кога он ќе реши, без разлика колку ќе потроши и што ќе освои/неосвои.

за да не надминете во ПЛ ви трбеа уште една сезона, можеби наредната а можеби никогаш. сега е нерешено.
а да не надминете во ЛШ богами ќе почекате :)

ви реков, што толку ве мачи ливерпул? вие ме терате да пишувам за него, јас се што правам на ваш форум го коментирам манчестер или противникот на манчестер. доколку вие испровоцирате прашање ви одговорам.
а сега вие што немате грам толеранција за критика, шо ве вртам, не е мој проблем :)
тоа повеќе за вас говори, не за мене
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
би ти рекол "дете" така ми доаѓа читајќи те, ама кога ќе ти ги видам годините срам ме фаќа :)

ферги потроши 300 милиони за да ја освои ПЛ и ЛШ, не е тоа еден пораз, тоа е неуспех во лигата на шампионите, т.е. на празно потрошени туѓи пари. е сега феноменот е во тоа што он е незаменлив и ќе си оди кога он ќе реши, без разлика колку ќе потроши и што ќе освои/неосвои.

за да не надминете во ПЛ ви трбеа уште една сезона, можеби наредната а можеби никогаш. сега е нерешено.
а да не надминете во ЛШ богами ќе почекате :)

ви реков, што толку ве мачи ливерпул? вие ме терате да пишувам за него, јас се што правам на ваш форум го коментирам манчестер или противникот на манчестер. доколку вие испровоцирате прашање ви одговорам.
а сега вие што немате грам толеранција за критика, шо ве вртам, не е мој проблем :)
тоа повеќе за вас говори, не за мене
Кој 300 мил. црни арамијо. Дај кажи ми на што ги потроши тие 300 милиони те молам.
Не е Ферги крив што купувате играчи и одма ги продавате, не чинеле:tapp:
Ај гитла, не можам да те читам повеќе!
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
би ти рекол "дете" така ми доаѓа читајќи те, ама кога ќе ти ги видам годините срам ме фаќа :)

ферги потроши 300 милиони за да ја освои ПЛ и ЛШ, не е тоа еден пораз, тоа е неуспех во лигата на шампионите, т.е. на празно потрошени туѓи пари. е сега феноменот е во тоа што он е незаменлив и ќе си оди кога он ќе реши, без разлика колку ќе потроши и што ќе освои/неосвои.

за да не надминете во ПЛ ви трбеа уште една сезона, можеби наредната а можеби никогаш. сега е нерешено.
а да не надминете во ЛШ богами ќе почекате :)

ви реков, што толку ве мачи ливерпул? вие ме терате да пишувам за него, јас се што правам на ваш форум го коментирам манчестер или противникот на манчестер. доколку вие испровоцирате прашање ви одговорам.
а сега вие што немате грам толеранција за критика, шо ве вртам, не е мој проблем :)
тоа повеќе за вас говори, не за мене


Манчестер има и ќе купува, парите дупло се исплатија... онаа сезона 2 трофеи, оваа 4... 2 години во финале на ЛШ, еднаш Шампиони, 3 пати по ред ШАМПИОНИ НА АНГЛИЈА... биди сигурен дека уште наредната ќе ве престигниме, само тогаш незнам кога вие ќе не поминете... а и тие пари се добиени од трофеите освоени во сите конкуренции... така да Лузерпул уште малку и во банкрот... пари се трошат за засилувања, а трофеи нема :toe:
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Кој 300 мил. црни арамијо. Дај кажи ми на што ги потроши тие 300 милиони те молам.
Не е Ферги крив што купувате играчи и одма ги продавате, не чинеле:tapp:
Ај гитла, не можам да те читам повеќе!
јас не сум сметководител на манчестер. ти треба да си знаеш најубаво колкав ви е буџетот. ама очигледно појма немаш.

не сум изненаден

ај провери у меѓу време и пиши. ако знаеш воопшто што значи буџет на еден клуб. ако не, прво провери што значи буџет :pos2:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
јас не сум сметководител на манчестер. ти треба да си знаеш најубаво колкав ви е буџетот. ама очигледно појма немаш.

не сум изненаден

ај провери у меѓу време и пиши. ако знаеш воопшто што значи буџет на еден клуб. ако не, прво провери што значи буџет :pos2:
Ха ха ха
Многу си смешен ха ха ха

Јас знам колку потрошија лани и не е ни приближно до 300 м.

Така да ајде назад кај вас во лузерскиот фан клуб или пак нема со кого да разговараш па доаѓаш овде да си лечиш комплекси?
Ако болеснику, те разбирам:tapp:
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Јас знам колку потрошија лани и не е ни приближно до 300 м.
ете гледаш ли дека не знаеш. што се инатиш? што не си признаеш?

ти реков, не колку се потрошени за засилување, него колкав е буџетот.

мака ми е да објаснувам. ајде поздрав
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
ферги потроши 300 милиони за да ја освои ПЛ и ЛШ, не е тоа еден пораз, тоа е неуспех во лигата на шампионите, т.е. на празно потрошени туѓи пари. е сега феноменот е во тоа што он е незаменлив и ќе си оди кога он ќе реши, без разлика колку ќе потроши и што ќе освои/неосвои.
Стварно си глуп ти изгледа или како што кажа Дено, стварно не знаете што сте кажале и напишале, како луѓе со две лица сте, едното никакво, другото смрдено:tapp:
 
H

hogar

Гостин
би ти рекол "дете" така ми доаѓа читајќи те, ама кога ќе ти ги видам годините срам ме фаќа :)

ферги потроши 300 милиони за да ја освои ПЛ и ЛШ, не е тоа еден пораз, тоа е неуспех во лигата на шампионите, т.е. на празно потрошени туѓи пари.
среќа заработија 65 милиона со финалето..иначе незнам со ќе правеа со 300 милиона минус..вака само 235...ОЧАЈНИ СТЕ!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom