Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Редовно ги читам постовиве на фан клубов...малце поректо коментирам..и чекам да се отвори малце поконструктивна расправа..
Гледам дека финалето крши многу копја околу тактиката, играчите , САФ , Роналдо...и ужасно се нервирам што овај муабет неможеме да го правиме во некој кафич заедно со ладно пиво..туку се потиме и “напинаме“ пред компјутериве!

јас моето си го кажав претходно ... а сега испровоциран од погорниов текст ќе си кажам мое мислење за тоа детето од Барса шо го викале Меси.
До ОВА финале МНОГУ го поштовав и го респектирав....меѓутоа тоа се смени и никогаш нема да биде како порано - бидејќи г видов шо копиле е кога глуми прекршоци...видов дека намерно глуми невина фаца а всушност е многу подла личност!
не ме интересираат неговите дриблерски квалитети....се гледа дека дрибла одлично -но не само на теренот и со топката...дрибла и со судијата..копук недозреан!

и тој некој ми го споредува со Роналдо....абе аман..

Мене лично Роналдо и не ми е баш најомилен фудбалер од Јунајтед...јас сум повеќе за играчи во стилот на Руни (кој беше најдупка во финалето).....ама барем со чиста совест можам да кажам дека е покомплетен играч от тоа месито...
Значи ако Меси е фолирант и глумец онда незнам што да кажам за Роналдо. Можат слободно во Холивуд во театарот Кодак да му доделат оскар за глума.
Ти се молам немој вакви постови да постираш.
Ако се работи за индивидуалните квалитети, секогаш за едни ќе биде подобар Роналдо а за други Меси. Исто како што за некој е подобра кола Ферари а за други Порше, а фсушност и двете се најдобри, и девет сакаат сите да ги поседуваат. Но ако збориме за глума помегу Меси и Роналдо тогаш и најекстремниот фан на Роналдо ке ти каже дека нема споредба, Роналдо е пред Меси во таа категорија:smir:
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Значи ако Меси е фолирант и глумец онда незнам што да кажам за Роналдо. Можат слободно во Холивуд во театарот Кодак да му доделат оскар за глума.
Ти се молам немој вакви постови да постираш.
Ако се работи за индивидуалните квалитети, секогаш за едни ќе биде подобар Роналдо а за други Меси. Исто како што за некој е подобра кола Ферари а за други Порше, а фсушност и двете се најдобри, и девет сакаат сите да ги поседуваат. Но ако збориме за глума помегу Меси и Роналдо тогаш и најекстремниот фан на Роналдо ке ти каже дека нема споредба, Роналдо е пред Меси во таа категорија:smir:
Море дете кај виде дека правам паралела кој е поголем фолирант жити се?

Јас не велам дека Роналдо не е фолирант!

Јас велам дека Меси е многу расипана личност која средата излезе на виделина...која симулира глупости! И дека никогаш повеѓе во моите очи нема да биде синоним за добар и фер играч!
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.925
Море дете кај виде дека правам паралела кој е поголем фолирант жити се?

Јас не велам дека Роналдо не е фолирант!

Јас велам дека Меси е многу расипана личност која средата излезе на виделина...која симулира глупости! И дека никогаш повеѓе во моите очи нема да биде синоним за добар и фер играч!
Твој проблем мисли што сакаш за најдобриот играч во светот знам дека го мрзиш што ви даде гол со глава со неговите 1.7цм ама што да се прави.
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Твој проблем мисли што сакаш за најдобриот играч во светот знам дека го мрзиш што ви даде гол со глава со неговите 1.7цм ама што да се прави.

море колку искомплексирана нација сте....

Кисните по туѓи фан клубови...

ЈАС СИ ГО КАЖАВ СВОЕТО МИСЛЕЊЕ - И ВИЕ ОП...ДА ГО БРАНИМЕ МЕСИ...се мобилиравте сите 3 членови....

-хехехеххе....абе ајт во фан клуб барсеуна..или како се вика незнам тоа клубо ваш....со тој најдобар светски играч...хехе
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Море дете кај виде дека правам паралела кој е поголем фолирант жити се?

Јас не велам дека Роналдо не е фолирант!

Јас велам дека Меси е многу расипана личност која средата излезе на виделина...која симулира глупости! И дека никогаш повеѓе во моите очи нема да биде синоним за добар и фер играч!
Незнам кај виде и по што позна во средата дека Меси е расипана личност ???
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
go citam komentarot na hooligan i se smeam pomalku:vozbud::vozbud:
se slucilo i messi da glumi kako i site fudbaleri no toa najmalku bese vo finaleto
jas licno ne vidov gluma od messi vo finaleto a ti ako si videl i ako mozes da najdes snimka pokazija tuka da vidime
i inaku na nekolku pati se slucilo vo spanija da glumi neli normalno,ama bas vo finaleto ziti se kaj vide neznam

P.S.da ne se imas ti pomesano so nekoj natprevar od spanija:pos2:
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Во ред е бе деца....многу се запаливте наеднаш...и опа бујрум на нашиов фан клуб!

али нема везе...сфаќам дека меси е ваш идол ,па се поиндификувате со него...па тешко ви паѓа некој ако каже лош збор за него....

И јас таков бев кога ќе зуснеше некој нешто против бекси, ники бат, верон....додуша то пред 5 (и фазла) години беше... :smir:

Едно свое мислење кажав за дечко за кој претходно напоменав дека сум го поштувал...и кој со едно детинско и непрофесионално понашање во средата го смени мојот став...и вие сите фанови на барселона (3,4 незнам колку сте) попиздивте!
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Неам читано претходните страни, па затоа можно е да се повторувам со некој.
Манчестер изгуби од подобриот, тоа е сосема точно. Но мора да признаеме дека подобриот имаше голем дел од среќата која ја имаше против Челзи со постигнатиот гол после првиот шут во 10 мин. Пред тоа ја видовме статистиката јасно: 5-0 во шутеви за Јунајтед. И да примиш таков шуплив гол уште во 10 минута против екипа како Барселона која како Јунајтед е пеколна на контри е премногу да очекуваме за враќање.
Искрено покеиф ми е што изгубивме од екипа со прави вредности за фудбалот слична како нас отколку од некоја бош екипа како Ливерпул Челзи, Реал и тн.
Како што мислев и пред тоа испадна. Требаше само да се запре Чави и Иниеста, а ние не го сторивме тоа. Керик индиспониран како никогаш досега, Гигс страдаше поради неговата "брзина", а Андерсон се стопи во сивилото на средниот ред. Се виде колку се спомна Меси во првите 10 мин каде што игравме феноменално, како не влезе една од шутевите на Роналдо, ке беше сосема поинаку.
А додека зборуам за Роналдо морам да спомнам дека ме воодушеви неќна како никогаш досега. Единствениот од Манчестер што сакаше да победи вечерта без ни мал респект спрема Барселона-нешто што очигледно другите играчи премногу го имаа и им беше страв да го играат својот фудбал. Руни исчезна, Парк исто.
Му се дивам на нашиот Кики за победничкиот дух кој го има, нема кај него: Леле играм сеа против Меси, Чави, Иниеста, леле шо ке праам, нозете ми се тресат.
Нема респект кај типот за противниците. И ке повторам пак, штета што сите 11 играчи не беа толку гладни за пехарот.
Судбината нејќеше Јунајтед да стане првиот тим што ја одбранил ЛШ.
Тоа е.....................
UNITED!!!
ох мори мајко.. да се прашуваше судбината немаше ни порто да го поминете, ама ајде, мора да се најде утеха во виша сила :)

мислев дека голем дел од вас ќе се воздржат од коментар бидејќи многу е пресен поразот, ама изгледа не ви држат нервите

барса имале среќа првите 10 мин. првите 10 мин манчестер ги згази на барселона. добро бе, што во фудбалот значат 10 мин, тоа време е репер за добра/лоша игра на еден тим? што ако имале 5 шута? имаа 3 во рамки на гол, кои не беа шанси, него полушанси. но англичаните мора да направат фама од тие 10 мин, бидејќи ќе биде брука. и онака беше брука.
после тоа потенцирање барса од првиот шут дала гол. како да дала гол од прв шут во 88ма минута. па 10та мин. чист гол како созла. кога барса промашува тоа не се рачуна, кога ќе даде гол од прва шанса имале среќа. јебем ви критериуми :)

ама споредбата на ливерпул со челзи и реал беше неизбежна. иако ливерпул секоја голема екипа (без исклучок) ги обработи оваа година како нива.. нема везе. стари рани :)

не се барселона толку добри, немале добар ден ман ју. ах бре.. никому да му текне обратното.

ај за крај, најголеми губитници знаете ли кои се? оние што ќе загубат во финале. јеба ги, не е до мене тоа :) така е секогаш. прифатете го тој епитет сега.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
ај за крај, најголеми губитници знаете ли кои се? оние што ќе загубат во финале. јеба ги, не е до мене тоа :) така е секогаш. прифатете го тој епитет сега.
Си знаеш ти, колку години сте губитници во ПЛ. заборавивте титула како изгледа:tv:
 

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462
ох мори мајко.. да се прашуваше судбината немаше ни порто да го поминете, ама ајде, мора да се најде утеха во виша сила :)

мислев дека голем дел од вас ќе се воздржат од коментар бидејќи многу е пресен поразот, ама изгледа не ви држат нервите

барса имале среќа првите 10 мин. првите 10 мин манчестер ги згази на барселона. добро бе, што во фудбалот значат 10 мин, тоа време е репер за добра/лоша игра на еден тим? што ако имале 5 шута? имаа 3 во рамки на гол, кои не беа шанси, него полушанси. но англичаните мора да направат фама од тие 10 мин, бидејќи ќе биде брука. и онака беше брука.
после тоа потенцирање барса од првиот шут дала гол. како да дала гол од прв шут во 88ма минута. па 10та мин. чист гол како созла. кога барса промашува тоа не се рачуна, кога ќе даде гол од прва шанса имале среќа. јебем ви критериуми :)

ама споредбата на ливерпул со челзи и реал беше неизбежна. иако ливерпул секоја голема екипа (без исклучок) ги обработи оваа година како нива.. нема везе. стари рани :)

не се барселона толку добри, немале добар ден ман ју. ах бре.. никому да му текне обратното.

ај за крај, најголеми губитници знаете ли кои се? оние што ќе загубат во финале. јеба ги, не е до мене тоа :) така е секогаш. прифатете го тој епитет сега.

Ti ne si svesen kako iritiras aj gubi se od fan clubov ... ic da ne te gleam mocko eden ! ti najde da komentiras za finaleto ...
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
о
ај за крај, најголеми губитници знаете ли кои се? оние што ќе загубат во финале. јеба ги, не е до мене тоа :) така е секогаш. прифатете го тој епитет сега.

Ти си најкомпетентен да кажиш кој се најголеми губитници....
најубаво го знаеш тоа чувство...


Ехххх....колку е добро да си првак во Премиерлигата!
 
G

Gray Foxx

Гостин
ох мори мајко.. да се прашуваше судбината немаше ни порто да го поминете, ама ајде, мора да се најде утеха во виша сила :)

мислев дека голем дел од вас ќе се воздржат од коментар бидејќи многу е пресен поразот, ама изгледа не ви држат нервите

барса имале среќа првите 10 мин. првите 10 мин манчестер ги згази на барселона. добро бе, што во фудбалот значат 10 мин, тоа време е репер за добра/лоша игра на еден тим? што ако имале 5 шута? имаа 3 во рамки на гол, кои не беа шанси, него полушанси. но англичаните мора да направат фама од тие 10 мин, бидејќи ќе биде брука. и онака беше брука.
после тоа потенцирање барса од првиот шут дала гол. како да дала гол од прв шут во 88ма минута. па 10та мин. чист гол како созла. кога барса промашува тоа не се рачуна, кога ќе даде гол од прва шанса имале среќа. јебем ви критериуми :)

ама споредбата на ливерпул со челзи и реал беше неизбежна. иако ливерпул секоја голема екипа (без исклучок) ги обработи оваа година како нива.. нема везе. стари рани :)

не се барселона толку добри, немале добар ден ман ју. ах бре.. никому да му текне обратното.

ај за крај, најголеми губитници знаете ли кои се? оние што ќе загубат во финале. јеба ги, не е до мене тоа :) така е секогаш. прифатете го тој епитет сега.
Никаде не реков дека е незаслужен поразот и нормално секој напатен фан на Ливерпул мора да ја изврти сторијата. Па сега го спомна и Порто, па добро бе(ќе се осмелам да те наречам несреќнику) да се прашуваше судбината вие немаше ни да играте во ЛШ во фазата по групи- го памтиш Стандард Лиеж???
Факт е дека Барселона изигра сосема добро и во случајот подобро од Јунајтед, но јас и секој фан на Манчестер се прашувам нормално што ке беше ако по ударот на Роналдо од слободниот Парк го дадеше голот?
Бидејќи таа ни беше прва шанса на натпреварот и ние да постигневме гол како Барселона по првиот шут, знам дека ке беше поинаку.
Нема веза, не плачам јас дека сме немале среќа. Секој тим што игра само 10 мин од 90 не заслужува да освои бод, не па трофеј (иако памтам едно финале во 2005 година каде буквално со 10 мин добра игра и неверојатна среќа еден никаков тим со напатени навивачи со украдена химна го освои трофејот, али не тоа не е среќа).
И на крај морам да се сложам со едно нешто дека ние сме најголемите губитници, точно. Имавме историска шанса да направиме нешто што на Ливерпул не му текнало никогаш, пошто знаеме Бенфика како ве издува во осминафиналето кога беа актуелни шампиони. Ај барем го срушивме ние тој непријатен рекорд.
Како и да е, тоталната разочараност од финалето не смееме да допуштиме да го негира фактот дека имавме прекрасна сезона каде срушивме доста рекорди, каде што и покрај двата порази од најблискиот ривал пак ја освоивме титулата, ТРИ ПАТИ ПО РЕД( нешто што за Ливерпул е сон), сезона која ветуваше пет трофеи кои можевме да ги освоиме и не делеа моменти и нијанси од тоа. Изигравме 66 натпревари и ПАК сме шампиони. Пресреќен сум и презадоволен од момците и горчината која владее кај Дефитез, Ливерпул и нивните навивачи ме прави горд што сум фан на АНГЛИСКИОТ ПРВАК!!!
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
ох мори мајко.. да се прашуваше судбината немаше ни порто да го поминете, ама ајде, мора да се најде утеха во виша сила :)

мислев дека голем дел од вас ќе се воздржат од коментар бидејќи многу е пресен поразот, ама изгледа не ви држат нервите

барса имале среќа првите 10 мин. првите 10 мин манчестер ги згази на барселона. добро бе, што во фудбалот значат 10 мин, тоа време е репер за добра/лоша игра на еден тим? што ако имале 5 шута? имаа 3 во рамки на гол, кои не беа шанси, него полушанси. но англичаните мора да направат фама од тие 10 мин, бидејќи ќе биде брука. и онака беше брука.
после тоа потенцирање барса од првиот шут дала гол. како да дала гол од прв шут во 88ма минута. па 10та мин. чист гол како созла. кога барса промашува тоа не се рачуна, кога ќе даде гол од прва шанса имале среќа. јебем ви критериуми :)

ама споредбата на ливерпул со челзи и реал беше неизбежна. иако ливерпул секоја голема екипа (без исклучок) ги обработи оваа година како нива.. нема везе. стари рани :)

не се барселона толку добри, немале добар ден ман ју. ах бре.. никому да му текне обратното.

ај за крај, најголеми губитници знаете ли кои се? оние што ќе загубат во финале. јеба ги, не е до мене тоа :) така е секогаш. прифатете го тој епитет сега.


Ти ако гледаш фудбал 2 години јас ќе се откажам од Манчестер... и тоа што го гледаш не го разбираш оти си глуп како сајла, фудбалот е сложена работа и глупаци како тебе неможат да го разберат... најголеми губитници биле тие што губат у финале :tapp:... па подобро у финале барем 2-ри во Европа, него да испаднат во 1/2, 1/4 или 1/8 финале... за да стасаш до тоа финале треба знаење, а во финалето една екипа мора да загуби, лани победи, сега загуби наш Манчестер :toe:... 5 години по ред ве тепаме на Олд Трафорд и во вашата "кутија од смоки" и една година не победивте и снесовте јајца, а на крај пехарот повторно во витрините на Олд Трафорд... него вие Лузерпулците имате комплекс МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД веќе 20 години па сега најдовте вие да зборите за фудбал... ајде мрш од фан клубов, бидејќи никој не те праша за мислење... :bip:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
Заслужено си загубивме, немаше енергија кај момците бидејки одиграа 65 натпревари ова сезона убедливо најмногу во Англија. но овој пораз не го менува тоа дека јунајтед е најдобар фудбалски клуб на светот. Поздрав до сите фанови на Манчестер Јунајтед.

GLORY, GLORY MAN UNITED.
нема пораз кој може да ме убеди дека јунајтед не е најдобар во светот.и барселона и ред други екипи можат да освојат лига на шампиони уште 20 пати и пак нема да го смени тоа,барем за мене.Без разлика со кои играчи,во кое време и од кој губи јунајтед,за мене засекогаш ке биде најдобар.сме биле и во многу послаба форма,позиција и сме биле со многу послаб фонд на квалитетни играчи а притоа сме губеле од екипи како блекбурн,вест хем,миделзброу....и за мене пак јунајтед бил најдобар во светот.:toe:ни во еден момент не сум помислил дека сме втори,трети,четврти итн.и да многу ме боли поразот во финалето и тешко ми е да влегувам на форумот и да читам низ темите поврзани со финалето но го пребродувам тоа некако.очекувам следната година доминација низ сите конкуренции во кои ке играме.не ни треба некое звучно име.да си ги задржиме досегашните на чело со тевез и роналдо ке бидеме супер.патем се врака и харго кој многу ни фалеше сезонава. :toe: :smir:
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Никаде не реков дека е незаслужен поразот и нормално секој напатен фан на Ливерпул мора да ја изврти сторијата. Па сега го спомна и Порто, па добро бе(ќе се осмелам да те наречам несреќнику) да се прашуваше судбината вие немаше ни да играте во ЛШ во фазата по групи- го памтиш Стандард Лиеж???

Мислам дека после ова членот со затворенички ник не треба да се осмели да искоментира нешто во фан клуб Манчестер- Deno^ :zver:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom