Каде може да најдам? (Општи прашања)

T

Tetro

Гостин
KAJ MOZAM DA NAJDAM TUTUN AMA UBAVO OBRABOTEN ZA VITKANJE AL NE TOJ OD BITPAZAR DRVANA !!!!!
Стара чаршија, не знам како се вика местото, а и тешко е да ти објаснам точно.
Кога влегуваш откај Бит-пазар, кај Зегин аптека од главната порта, лево идеш, на 40-50 метри од десната страна.
Има продавница за наргиле таму, во истата има и тутун.

Порано имаше и во Рамстор, сега не сум забележал, не сум бил таму одамна.
 
Член од
16 февруари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
78
KAJ MOZAM DA NAJDAM TUTUN AMA UBAVO OBRABOTEN ZA VITKANJE AL NE TOJ OD BITPAZAR DRVANA !!!!!
По подобро опремени трафики низ центар каде што продаваат тутунски производи(не мислам на цигари). Имаш кај кинг бургер, во порта буњаковец, кај апче итн. Барем на едно 4-5 места имам јас само видено. Имам и сам земено Virginia тутун случајно што го најдов од таа одма до апче, едно 200 денара или така нешто беше.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Каде можам да најдам во скопјево СЛАЈДЕР за гитара? Стаклен? Метален?



Значи ми треба каде има НА ЛАГЕР во моментов :)
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208
Каде можам да најдам пиво,вино,коњак,водка,текила по набавна цена ? :)
Ми требаат поголеми количини за нг :)
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.738
Поени од реакции
12.176
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
можеби не е за тука прашањево, ама во подфорумот за хуманитарни акции не најдов ништо слично..

- каде можам да најдам распоред или информација за тоа кога се одржуваат новогодишни претстави одиграни од деца со посебни потреби, болни од целебрална парализа, и слично...
- Барав на црвен крст страната, ама таква информација не најдов, ако не добијам одговор тука ке пишам меил евентуално, иако не се надевам на одговор.
- одамна сакам и планирам да отидам на нешто такво, исто мислам дека добро влијание има кај сите присутни на таков настан...
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
Каде може да најдам CD за чистење на ласер ?
во еми медија, и скоро во секоја друга продавница за компјутерска галантерија, иако мислам дека не се многу ефикасни, ама сепак провери.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.824
Поени од реакции
6.821
Не знам дали е баш за овде прашањево ама ај морам негде да го напишам. Значи барам барем еден, а пожелно е двајца цимери за во стан во Аеродром. Ние бевме 4 ама сега после нова година двајца си одат поради немање работа и остануваме двајца, а газдава бара фиксно 200 евра за станот без разлика дали седат двајца или четворица. Станчето е супер, со две соби со по два кревети, дневна со телевизор, кујна со трпезарија со голема маса и купатило. Има парно, кабелска, интернет и се наоѓа одма позади Веро (Аеродром), на 6-ти спрат, има и лифт. Значи за 4-ца иди по 50 евра од човек и плус сметки кои досега за 5 месеци колку што седам не надминаа 1500 ден. по човек. Значи се на се иди по 4500 ден. трошок месечно што верувам е доста поволно. Може и студенти, може и вработени. Разгласете по другари, по пријатели ако бара некој стан ова она. Ако не најдиме барем еден човек ќе мора со сегашниов цимер да бараме помало станче за двајцата.
 

The Dude

Лајно
Член од
25 мај 2009
Мислења
502
Поени од реакции
321
Луѓе, се продаваат ли некаде низ Скопјево тие книгите на Братислав Димитров што му се со собрани колумни од Теа, Дневник, Утрински???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom