Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
која бројка афтобус за од железничка до бит пазар да фанам? и после за назад сакам до Army Shop да навратам..може да ми каже некој кај се наоѓа..знам кај влада некаде али..
 
Член од
24 септември 2010
Мислења
67
Поени од реакции
2
Онака чисто информативно дали има на нет да видиш гледаност на некоја телевизија, коа беше она со а1 со полицијата знам покажуваа ко графици некои и баш ме интересира дали има да се види :smir:
Не можеш да видиш на нет. Тоа се податоци од специјализираната истражувачка агенција која им го продава софтверот на телевизиите и на маркетинг агенциите. Ако те интересира околу тоа, повели линк за да се информираш:
http://agbnielsen.com/whereweare/dynPage.asp?lang=english&id=517&country=Macedonia
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Н

'Никола'

Гостин
која бројка афтобус за од железничка до бит пазар да фанам? и после за назад сакам до Army Shop да навратам..може да ми каже некој кај се наоѓа..знам кај влада некаде али..
45ка. а за второто не знам.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.424
Поени од реакции
7.778
која бројка афтобус за од железничка до бит пазар да фанам? и после за назад сакам до Army Shop да навратам..може да ми каже некој кај се наоѓа..знам кај влада некаде али..
Тоа растојание пешки се иде. Јас за 3 станици со бус не плаќам карта. А имаш еден куп бусеви: 35, 45, 55, 65, 66, 68, 62, 53, 63, 62, 69....
Е сеа Арми Шоп не знам кај се наоѓа :(
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Нејсе, ќе го пишам тука :)... Каде можам да ги најдам условите за полагање испит за брокер на берза ? На економски факултет, во министерство..? Барам по сајтовиве ама малце тешко.
 
Член од
20 јули 2009
Мислења
865
Поени од реакции
600
Каде се чипува сони 2 и колку пари е ? Фала однапред! :smir:
 

fearless

in Arsenal we trust!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
1.193
Поени од реакции
185
каде би можел да најдам дизајни за плафони од гипс картон, каскадите што се од страна, да видам одприлика што како изгледа за да можам да карикирам дома како да стаам!
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Нејсе, ќе го пишам тука :)... Каде можам да ги најдам условите за полагање испит за брокер на берза ? На економски факултет, во министерство..? Барам по сајтовиве ама малце тешко.
Министерство за финансии ги дели тие лиценци,провери кај нив.
 
С

Спенсер

Гостин
Каде се чипува сони 2 и колку пари е ? Фала однапред! :smir:
У беверли имаш... незнам точно како се викаше продавницата,окулу 2000денари е... ке видиш,која продавница продава тв-а,сони-а и сл, влези и прашај :)
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Министерство за финансии ги дели тие лиценци,провери кај нив.
Има за осигурителен брокер, али ја сакам за друго, за на берза :)

*ко неписмен шиткач на бит-пазар се осеќам со прашањево :tv:
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
1.361
Поени од реакции
2.176
Член од
28 март 2006
Мислења
17.735
Поени од реакции
12.166
Кој го знае тој дел од Скопје -имаше очна ординација во Лептокарија па ако може називот, никако да се сетам :)
(Оптико медика од ЗК мислам дека не е)
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
dali nekoj znae kade moze da se kupat kalapcinja za sitni kolaci? sakam da napravam kolacinja od gumbir (gingerbread cookies) i sakam kalap kako covece.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom